Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Pielęgnacja sierści i wlosow (york)

utworzony: 2009-02-06 20:02
Autor Treść

KONEO

utworzony: 2009-02-06 20:02
Niewiem jak Wy, ale ja mojego yorka kąpie co 2 dzien ale za to zaniedbuje sierść owczarka.... wiem że tak nie powinno być ale zdarza sie....

POLECAM
1. Kąpac yorka codzień, jesli ma ktoś czas i pieniądze:) tym bardziej jak jest w domu jeszcze inny pies

2. Wyczesywać sierść u owczarka niemieckiego długosierstnego też codziennie bądz co drugi dzień, szczególie jak macie w domu drogi dywan bądz wiecej sztuk.

3. Nauczyć od małego swojego owczarka czesania i zachowywania przy tym spokoju. Mojemu sie podobało na poczatku... teraz nie daje sie złapać, a jak go nawet złapie to gryzie MOCNO!

4. Jesteście szczęśliwymi posiadaczami pięknego ogrodu?
 - dobrze zabezpiecz wiosną i latem kwiatki
 - lub zabierz/wykop je całkiem
 - małe ogrodzenia nie zaszkodza/ wokłół roślinek
 - obserwuj gdzie Twoj pies najwiecej przesiaduje w         ogrodzie, pozbądz sie ziemi( kamienie, płyty ozdobne, chodnik) bo bedzie ci brudził w domu i chodniki inne na terenie posesji.

A NAJLEPIEJ MIEĆ ZIELONY OGRÓD I POPROSTU O NIEGO DBAĆ! ZERO ŁYSEJ SUROWEJ CZARNEJ ZIEMI! DLA OWCZARKA TO RAJ!

stoneangel

utworzony: 2009-03-12 15:23
Witam! Ja kąpie yorka 2 razy w tygodniu wiosną i latem a późną jesienią i zimą raz w tygodniu żeby się maluch nie przeziębił.Kąpie go w szamponie dla yorczków - takim z górnej półki i muszę przyzanać że jestem z niego bardzo zadowolona! No a jeśli chodzi o czesanie - to codziennie!Obowiązkowo!Pozdrawiam!!!

Au !!

utworzony: 2009-11-23 14:19
Witam... Ja jestem szczęśliwą posiadaczką Yorka, i jak narazie kąpię go co miesiąc (chociaż po spacerze codziennie przemywam mu łapki), ale weterynarz mówiła mi, aby kąpać go co 3/4 miesiące... I nie wiem czemu tak długo ma chodzić brudny...xDD

EWA

utworzony: 2010-03-01 21:38
Moja sunia ma długi włos ale kąpię ją raz na tydzień całą a co drugi dzień tylko pupę ponieważ jak siusia no to wiadomo ten włos jest brudny. Kiedyś używałam produktów marki hery ale teraz używam champion i też jestem zadowolona. Do rozczesywania także używam spray firmy champion dla yorków.

marta-swierk

utworzony: 2010-06-27 16:04
ja mam shih tzu i myję mu pupkę mokrą chusteczką gdy się załatwi, a całego myję 2-3 razy w miesiącu.

marta-swierk

utworzony: 2010-06-27 16:05
ja używam szamponu Hilton