Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

?

utworzony: 2010-12-05 14:21
Autor Treść

Gosia

utworzony: 2010-12-05 14:21
Dzisiaj bylam w sklepie i przywiazalam mojego psa do bramy grzecznie siedzial ale obok chodzil pudel moj dukat zaszczekal i uciekl ale gdyby on sie nie przestraszyl i podszedl to pewnie zaczeliby sie gryzc.Gdyby moj Dukat cos mu zrobil to czy musialabym np placic kare lub cos?Przeciez to nie moja wina moj pies mial obroze i byl na smyczy a ten pies chodzil luzem...

Wanio

utworzony: 2010-12-05 17:16
To wszystko zalezy od właściciela drugiego psa gdyż może on się czepiać co moze spowodowac interwencję policji lub straży miejskiej...

Gosia

utworzony: 2010-12-05 18:09
Wlasnie myslalam ale czy dostalabym ta kare?moj pies tak jak pisalam byl na smyczy a tamten chodzil luzem

malinowa66

utworzony: 2010-12-05 20:14
Nie powinnaś raczej dostać kary , właściciel pudla mógł go przecież wsiąść na smycz a twój był przypięty .

Justyska

utworzony: 2010-12-06 17:21
Ja mam inne zdanie na ten temat poprostu na drugi raz wychodzac do sklepu nie bierz psa .Unikniesz w ten sposób takich i innych sytuacji.

Gosia

utworzony: 2010-12-06 21:03
Ja wole jednak chodzic z psem.Jest razniej.Ja chcialam tylko wiedziec co by sie stalo bo ten pudel uciekl ale gdyby sie tak zdarzyla to juz bym wiedziala:D

LoveMe

utworzony: 2010-12-07 16:17
Według mnie kary nie powinnaś dostać bo to pudel latał luzem, a nie Twój pies.

Radek

utworzony: 2010-12-08 17:20
też tak sądze

Gosia

utworzony: 2010-12-08 19:07
Tak myslalam dzieki:)

utworzony: 2010-12-09 22:33
wina byłaby także po twojej stronie, bo to ty zostawiłaś psa bez opieki. Gdyby właścicielka tamtego psa zgłosiła pogryzienie to obawiam się że ty także poniosłabyś konsekwencje tego, bo ty jesteś odpowiedzialna za psa i nie możesz go zostawiać tak po prostu bez opieki, a jak już zostawiasz to powinien mieć kaganiec. Oni by już znaleźli argument typu że pies mógł przecież człowieka pogryźć i już jesteś na straconej pozycji, bo w polsce wiedza o psach jest niewielka i dla nich jak pies mógł psa ugryźć to człowieka też mógł.

Według mnie zostawianie psa samego jest oznaką nieodpowiedzialności. Różne rzeczy się dzieją, choćby na przykład właśnie że psy się pogryzą, smycz zawsze może się zerwać, ktoś psa może zabrać, a teraz zbliża się okres okołosylwestrowy, a nie raz były przypadki że dzieciaki rzucały petardami w psa przywiązanego pod sklepem

SylwiaSz

utworzony: 2010-12-11 22:49
Jeżeli pies był przed sklepem i nie było przy nim właściciela, to ty również możesz dostać karę.

Aris i Hania

utworzony: 2010-12-17 12:17
Nie powinnas dostac kary poniewaz twój pies nie chodził luzem i był przywiozany wina by była tamtego właściciela ze chodził jego pies luzem.

Aris i Hania

utworzony: 2010-12-17 12:19
jesli by miał kaganiec, jesli by nie miał i by po gryzł tamtego to by była twoja wina ze zostawiłas psa bez opieki i bez kaganca, i by gadali ze by mogł człowieka ugrysc itd.

yetka

utworzony: 2010-12-17 20:36
wydaje mi sie, ze tamten własciciel pierwszy by zapłacił kare za puszczanie psa luzem

utworzony: 2010-12-19 19:58
mówicie że powinna być kara za puszczenie psa luzem. Pies też się musi wybiegać. A to co że przywiązanie psa pod sklepem już nie podlega karze? Pies był bez opieki pod tym sklepem, a to także jest niedopuszczalne. Niektórzy ludzie niestety boją się psów, a pies pod sklepem to dla nich duże zagrożenie, więc to utrudnianie życia ludziom cierpiącym na kynofobię

Kamila

utworzony: 2010-12-26 13:41
Nie

wiewioora

utworzony: 2010-12-28 15:49
Pies został pod sklepem bez nadzoru , i nei był w kagańcu a sama smycz w tym przypadku nic nie daje. Skoro pies jest w stanie ugryźć powinien zostać w kagańcu. Drugi właściciel miał psa bez smyczy za to pod kontrolą.
Według mnie wina nie jest bezpośrednio po żadnej stronie bo żaden z właścicieli nei zabezpieczył odpowiednio własnego psa. Jednak gdyby została ugryziona osoba fizyczna, winę w tym momencie ponosi właściciel psa ,który szkodę wyrządził.

Marcel

utworzony: 2010-12-29 12:57
Wina jest po obu stronach, po twojej bo: zostawiłaś psa bez kagańca bez opieki( ale to wcale takie złe nie jest, o ile twój pies nie miał nigdy wcześniej problem z gryzieniem innych psów),a tamtych ludzi bo pies chodził luzem bez kagańca. Ale już nie będę ci gadał, bo pewnie o tym wiesz, moim zdaniem twój pies po prostu nie lubi tej rasy i jest w stosunku do niej agresywny, mój też tak ma, ale akurat nie z pudlami.

ana

utworzony: 2011-03-21 17:48
Przecież to nie twoja wina bo przecież właściciel tego pudla mógł zadbac o smycz dla psa