Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Agresja do ludzi i psów

utworzony: 2008-11-28 14:45
Autor Treść

Kaja10014

utworzony: 2008-11-28 14:45
Wiem, wiem - post o atakowaniu psów już jest :)
Sopel ma 2 lata, przywieziony jako 2 miesięczny szczeniak { jeszcze nie łaciaty} budził zachwyt, każdy go głaskał - pozwalał. W wieku 6 miesięcy nie lubił dotyku obcych - rzuca się. Jak idę z nim przed szkołę po siostrę, niby na nikogo nie szczeka, ale jak już ktoś cmoknie albo do mnie cos powie - szczeka na każdego, jak leci. A w dodatku - piesek wykastrowany , bo weterynarz mówił, że agresja mogła być z powodu za dużej liczby hormonów. Nie wierzyłam. W dodatku Sopel rzuca si na psz, nawet na suki. Na te tzpu york i wyrostem podobne nie, ale na wieksze sie rzuca, nawet na suki :0!! Nie wiem skad sie to wyio i dlacyego pies nie toleruje innych ruwiesnikow. Pozdrawiam

superpies

utworzony: 2008-12-02 18:05
Wydaje mi się że jedyne co możesz zrobić to poprosić swojego weterynarza o namiary do jakiegoś psiego behawiorysty.

atha

utworzony: 2008-12-05 17:56
A był zsocjalizowany od początku z innymi psami? Jak był mały, pozwalało mu sie pobawić, czy też odciągało się od innych psów? Jeśli to drugie, prawdopodobnie ma złe skojarzenia z innymi psami, dlatego traktuje ich jak wrogów. Dobrym wyjściem byłoby wzbudzić w nim pozytywne skojarzenia wiążące się z zabawą z inymi psami, ale to odpowiedzialne zadanie, bo agresywny pies może zrobić innemu krzywdę. Behawiorysta, albo szkolenie indywidualne- to bym polecała.

Rudziutka

utworzony: 2009-02-07 20:27
ja też bym doradzała szkolenie tyle że w grupie, tak żeby zaczął się przyzwyczjać do innych psów i wiedział że nic mu nie grozi. Bardzo przydatna będzie u niego komenda siad żeby w momentach jego pobudzenia szybko go wyciszyć. Pozdrawiam

Magda

utworzony: 2010-06-17 16:40
Mój psiak jest raczej spokojny

Kamelia

utworzony: 2010-06-21 22:42
Powiem to, co mówie kazdemu kto ma tkai problem: przyda ci się spotkanie z behawiorystą lub trenerem nazywo, bo przeż forum niewiele ci pomożemy.

magda

utworzony: 2010-06-28 13:58
zasiegnij rady u specjalisty:)

KAROLINA

utworzony: 2010-07-09 13:28
hm...trudna sprawa. Amoże gdy był maly to prawie wogle nie przebywała z psami? jako szczeniak

ana

utworzony: 2010-08-31 12:35
nigdy o takim czymś niesłyszałam

ttbszczecin

utworzony: 2010-12-27 16:37
Polecam behawioryste