Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Czy da sie nauczyc starszego psa jakis sztuczek??

utworzony: 2010-08-19 07:44
Autor Treść

Bąbel

utworzony: 2010-08-19 07:44
Mam piecioletniego kundelka i  chcem go nauczyc jakis sztuczek.Jakich sztuczek mam go uczyc jak na taki wiek??

camparelli

utworzony: 2010-08-19 09:50
Pięcioletni pies wg ciebie jest stary? Dopiero teraz możesz z nim opanować najtrudniejsze sztuczki, bo pies jest już stabilny emocjonalnie i dojrzały. Na początek zacznij od czegoś prostego typu siad, waruj, podaj łapę, potem zdechł pies, turlaj, stójkę, równaj, do tyłu. Potem z trudniejszych sztuczek może zamykanie, otwieranie drzwi, szafek, podawanie przedmiotów do ręki (nawet monety!). W końcu sama się przekonasz, że nie ma rzeczy której nie możesz psa nauczyć (no może tylko mówienia po polsku:p)

utworzony: 2010-08-19 12:37
a czemu niby za stary na uczenie sztuczek. Nawet dziesięcio, piętnastoletni pies może się uczyć sztuczek. Pies nigdy nie jest za stary na naukę. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę możliwości psa. A pięć lat to bardzo dobry wiek na naukę sztuczek. Wiele psów uczy się całe życie. Sama mam niemal 5letniego psa i tyle też lat go szkolę. I wcale nie ma problemu z nauką, wręcz przeciwnie, coraz szybciej wszystko zapamiętuje

MałaMii

utworzony: 2010-08-19 13:36
Mój pies jak miał 11 lat to chłoną sztuczki jak ... kosteczki xD Jakieś przewroty, tarzanie itp. ;) Masz jeszcze sporo czasu na naukę :)

Aris i Hania

utworzony: 2010-08-19 14:10
Moim zdniem nie ma takiego czegoś ze tylko młody pies umie sztuczki a stary juz nie, kazdego psa i w kazdym wieku możan nauczyc nowych sztuczek :)

Corvus

utworzony: 2010-08-19 16:43
Przecież to jeszcze młody pies :)
Wprawdzie ja swojego uczyłam od szczeniaka, ale szkoliłam psa (i nadal szkolę), który w momencie adopcji miał trzy lata. Dziś ma jedenaście i nadal chętnie się uczy.
Oczywiście sztuczki, jak to nazwałeś, trzeba dobierać odpowiednio do możliwości zwierzaka. Na początek najlepiej nauczyć go podstawowych komend typu siad, waruj, zostań i takie tam. A jeśli o typowe sztuczki chodzi, można zainteresować się figurami z tańca z psem, wiele trików opisanych jest w miesięczniku Mój Pies.

Lazanija

utworzony: 2010-08-19 16:48
Dawniej bardzo wiele ludzi uważało, że tylko szczeniaki i bardzo młode psy można czegoś nauczyć. A równie dobrze możnaby sądzić, że starzy ludzie nie mogą się już niczego nauczyć. Fakt, że z pieskiem warto pracować od małego, bo wtedy intensywnie się rozwija, a wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie itd. Myślę jednak, że teraz łatwiej będzie skupić na sobie uwagę psa, bo szczenięta łatwo się rozpraszają, wszystko je interesuje, a z reguły starsze psy mają więcej cierpliwości i można je uczyć bardziej skomplikowanych rzeczy. Kiedy mój pies był mały byłam w stanie nauczyć go tylko najprostszych komend, teraz ma już nieco ponad rok i nauka idzie mu dużo szybciej, potrafi też dłużej koncentrować się na zadaniach, ale i tak myślę że szczyt swoich możliwości intelektualnych ma przed sobą.

AnnaG.Wawa

utworzony: 2010-08-19 17:23
Mam roczna suczke cocker spaniel i dotej pory ucze jej różnych rzeczy. Ostatnio nauczyła się tańczyć :) Stoi na dwóch tylnich łapkach a dwiema przednimi macha. Wystarczy ze zaczyna grać głośniej muzyka. Przebywając z nią na co
dzień, możemy nauczyć  pieska zabawy, np. na spacerach zawsze miejmy przy sobie
jakąś zabawkę, smakołyki i często przywołujmy psa do siebie dając mu
nagrodę. Pokażemy mu w ten prosty sposób, że jesteśmy najwspanialsi na
świecie a także on będzie czuł się doceniony.

Himena007

utworzony: 2010-08-20 00:55
Każdego psiaka bez względu na wiek mozna czegos nauczyc. Wiadomo, że kilkuletni juz piesek na początku będzie patrzył zdziwiony czego to jego właściciel nagle od niego oczekuje skoro wczesniej nie musiał nic robić ale z pewnoscią nauczy się

Net & Mikuś

utworzony: 2010-08-20 13:45
w każdym wieku możesz zacząć uczyć psa stuczek

ana

utworzony: 2010-08-20 22:14
zgadzam się z  Aris i Hania

KAROLINA

utworzony: 2010-08-21 14:43
Ale pieć latu psa to małooo. Masz jeszczeporo czasu na naukę!

Kamelia

utworzony: 2010-08-23 17:20
Piecioletni peis jest w kwiecie wieku. :P O starym to można mowic kiedy kończy 9 lat. Każdego psa, nawet starego można nauczyc sztuczek.

lili

utworzony: 2010-09-19 22:24
wystarczy poczytać w necie lub kupić jakieś książki i łatwo można nauczyć

Olga

utworzony: 2010-10-12 21:50
jest dużo sztuczek ktorych możesz nauczyc swojego psa- turlikania sie, stania na lapach, proszenia, podskakiwania...

yetka

utworzony: 2010-10-23 20:40
moja ma 8 i ciągle ja czegoś ucze