Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

" Do mnie !! "

utworzony: 2010-08-18 14:49
Autor Treść

MałaMii

utworzony: 2010-08-18 14:49
Jakie znacie sposoby, żeby nauczyć psa przychodzenia na komendę. ??  Moja sąsiadka poprosiła mnie, żebym jej pomogła nauczyć psa, żeby do niej przychodził. Brenda ma 11 mies. i próbowałam wszystkiego... Wołałam ją i dawałam jej smakołyki.. działało tylko przez chwilkę. później jak ją wołałam i ona nie reagowała to skakałam i robiłam wszystko, żeby ją zachęcić... a na sam koniec zaczęłam od niej uciekać. Za każdym razem jak przychodziła to ją nagradzałam smakołykiem i głaskałam ją. Po niedługiej chwili ćwiczeń uciekła mi i latała po polu wołałam ją ale ona nie przychodziła... To jak znacie jakieś inne metody to dajcie znać ;)

camparelli

utworzony: 2010-08-18 15:51
Ja polecałabym poczytać książkę "Aria do mnie". Tam jest mnóstwo sposobów, a żeby je opisać to chyba ręce by mi odpadły.

Lazanija

utworzony: 2010-08-18 15:51
Młode pieski łatwo się rozpraszają. Może powinnaś zmienić miejsce szkolenia na jakieś spokojniejsze, bardziej sprzyjające koncentracji. Mój nauczył się tej komendy niejako przez przypadek ( nie zamierzałam go jej uczyć ) podczas nauki komendy "stop" - po każdym zatrzymaniu od razu zaczął biegać do mnie po nagrodę, więc wykorzystałam to i zaraz po stop mówiłam "do mnie" (stop-zostań wprowadzilam później). Może początkowo zacznij go uczyć trzymając na smyczy, żeby nie mógł ci uciec, nie wołaj go, nie biegaj za nim, kiedy zajmuje się czymś innym, bo pomyśli, że może Cię ignorować. Kiedy sam do Ciebie podejdzie, daj mu nagrodę mówiąc "do mnie". Jeśli zawołasz 3 razy i pies nie zwróci uwagi, bo jest zajęty czymś innym odpuść sobie i spróbuj ponownie za chwilę ( inaczej nauczy się, że może reagować wtedy kiedy mu się podoba ).

Lazanija

utworzony: 2010-08-18 15:53
Fakt, sposobów jest całe mnóstwo. Miałam też jakąś książkę na ten temat, ale komuś pożyczyłam.

MałaMii

utworzony: 2010-08-18 16:03
A;P Dziś się z nią spotykam to jeszcze coś pokombinuje:)

utworzony: 2010-08-18 18:03
tak jak napisała Lazanija zmień miejsce szkolenia. Kiedy w spokojnym
miejscu będzie przychodzić w 100% stopniowo przechodź do miejsc gdzie
jest coraz większe rozproszenie. Z młodymi psami łatwo nie jest, zawsze
znajdą coś co będzie bardziej interesujące, bo chcą odkrywać świat.
Dlatego ważne jest żeby trenować jak najczęściej, ale sesje nie powinny
być zbyt długie, bo pies szybko się znudzi.Właścicielka psa także powinna brać udział w szkoleniu, bo jeśli nawet pies do ciebie będzie przychodził to niekoniecznie do właścicielki. Ona musi pokazać psu że z nią jest najciekawiej. Musi dawać psu bardzo motywujące smakołyki. Dla psa najlepsze są jakieś różne śmierdzące, typu płuca, żwacze. Właścicielka powinna również jak najwięcej bawić się z psem, oczywiście nie do przesady. Pies musi zrozumieć że z właścicielem jest najfajniej. I oczywiście sesje szkoleniowe przynajmniej dwa razy dziennie. Takie uczenie różnych komend bardzo wzmacnia więź z właścicielem.

camparelli

utworzony: 2010-08-18 21:05
Zdecydowanie powinnaś rozpocząć naukę przywoływania w domu, tam psu najłatwiej jest się skupić. Potem wyjdź na dwór w zaciszne miejsce, jeżeli pies ma tendencję do uciekania i musiałaś go gonić, to ja polecam podczapić psu długą, 10 metrową linkę, najlepiej do puszorów, wtedy nie będzie jej czuł i wtedy ćwiczyć przywoływanie.

MałaMii

utworzony: 2010-08-19 13:51
Dzięki ;) Właścicielka jest zawsze z nami i to ona ją woła;) Ale też troszkę ja ( Żeby poznać psa :P  :)  A właśnie wczoraj się z nią spotkałam :P I już było dużo lepiej :D

Aris i Hania

utworzony: 2010-08-19 13:56
mojego uczyłam do skutku aż w kocu sie nauczył wracać zawsze wołam go " do nogi" albo "Aris chodz tu do mnie" i wraca co u Huski rzadkie do nauczenia posłuszeństwa i wpracania na zawołanie:)

ana

utworzony: 2010-08-20 22:26
Gromek reaguje jak się go woła poprostu Gromek

KAROLINA

utworzony: 2010-08-21 13:18
Poprzednicy maja rację : Zmień miejsce szkolenia na dom , a po za tym nie nagradzaj smakołykami psa za kazdym razem.

Adaa

utworzony: 2010-08-24 10:23
musisz zmienić może smakołyki, najlepsze są te które najbardziej śmierdzą np. wędzone płuca- można je dostać w zoologicznym.

Adaa

utworzony: 2010-08-24 10:23
musisz zmienić może smakołyki, najlepsze są te które najbardziej śmierdzą np. wędzone płuca- można je dostać w zoologicznym.

nati98

utworzony: 2010-08-24 20:41
Najlepiej najpierw uczyć psa na lince szkoleniowej bo wtedy mamy psa pod stalą kontrolą. Gdy wydasz psu komendę do mnie szarpnij lekko linką lub smyczą żeny zwrócic na siebie jej uwagę ale nigdy nie używaj smyczy jako wędki do przyciągania psa.

yetka

utworzony: 2010-10-23 20:33
ja jak uczyłam moja to zawsze jej uciekałam, ona przybiegała i dostawała nagrode