Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Domowe sposoby karmienia szczeniaka

utworzony: 2010-06-04 15:12
Autor Treść

♥Agusia♥

utworzony: 2010-06-04 15:12
Domowe sposoby karmienia szczeniaka (jakie)??

alexanderka

utworzony: 2010-06-04 20:21
Zdecydowanie zależy od wieku szczeniaka ^^

MałaMii

utworzony: 2010-06-04 21:00
Jak moja sunia się oszczeniła i młode już powoli zaczynały podjadać jej jedzenie to brałam suche bułki moczyłam w letnim mleku ( taka papka) i podawałam im ;) po ok 4 dniach ugotowałam im ryż z wątróbką i marchewką ;) i tak jadły już do końca pobytu z matką ;)

alexanderka

utworzony: 2010-06-05 05:27
Ja też wiele słyszałam o papce z mleka i bułki :) To bardzo dobre na początek :)

camparelli

utworzony: 2010-06-05 13:58
Jeżeli pieski, są jeszcze małe i powinny pić mleko matki, a jego brak to najlepiej kupić gotowe mleko dla szczeniąt (nie podajemy mleka krowiego). Później gdy następuje odstawienie, możemy w nim maczać granulki karmy dla szczeniąt.

alexanderka

utworzony: 2010-06-06 20:51
Zgadzam się z przedmówczynią ^^

Kamelia

utworzony: 2010-06-07 16:02
Zgadzam się z camparelli - mleko krowie jest całkowicie nie wskazane dla psów. W zależnosci od wieku pieska są różne inne domowe ,,dania", ktore nasz pupil może zjeść. Np szczeniętom, które sa już na suchej karmie można ugotować ryż, dodać do tego troche suchej karmy, gotowanego kurczaka i trochę marchwki. Pamietamy oczywiscie o tym, że przed podaniem psu całej miski takiego jedzenia trzeba go do tego stopniowo przyzwyczajać podawajac mu tylko toche nowości. :)

Malfred

utworzony: 2010-06-16 11:14
Najlepiej zapytaj weterynarza

Net & Mikuś

utworzony: 2010-06-16 16:58
jeśli jest to bardzo młody szczeniak powinno mu się podawać mleko matki lecz gdy staje się to niemożliwe powinniśmy podawać mleko zastępcze(do kupienia w sklepie zoologicznym).jeśli szczeniak ukończyl 2 miesiące można mu podawać papke z mleka i bułki lub suchą karme dla sczeniaków którą nalezy namoczyć  w mleku.jeśli pies jest trochę starszy możesz mu podawać np.to co moj pies poprostu uwielbia-kasze jęczmieną z wątróbką

Kamelia

utworzony: 2010-06-16 18:09
Aneta - przeczytaj powyższe posty. Pisalyśmy tam, że papka z mleka i bulki nie jest wskazana dla psow. A w dziale artykułów dotyczacych porad znajdzie sie tekst o ,,domowym" żywieniu psów. :)
POzdrawiam :)

camparelli

utworzony: 2010-06-17 12:05
O mleku zastępczym też już było... czytamy wcześniejsze posty.

Magda

utworzony: 2010-06-17 19:10
szczeniaka najlepiej nie przejadać ale i również nie głodzić .

camparelli

utworzony: 2010-06-18 14:54
Ciężko jest wyczuć ile szczeniak potrzebuje jedzenia. Jedni są zwolennikami teorii, że młody piesek powinien mieć cały czas miskę, żeby mógł jeść kiedy czuje potrzebę (niestety ta zasada nie tyczy się np. labków, które jedzą do oporu, tzn. aż nie padną). Inni są zdania, że należy psu (szczeniakowi) wydzielać porcję, jeżeli jej nie zje, zabierać miskę. Dużo prostsza sprawa jest z dorosłymi psami.

camparelli

utworzony: 2010-06-18 14:56
Ciężko jest wyczuć ile szczeniak potrzebuje jedzenia. Jedni są zwolennikami teorii, że młody piesek powinien mieć cały czas miskę, żeby mógł jeść kiedy czuje potrzebę (niestety ta zasada nie tyczy się np. labków, które jedzą do oporu, tzn. aż nie padną). Inni są zdania, że należy psu (szczeniakowi) wydzielać porcję, jeżeli jej nie zje, zabierać miskę. Dużo prostsza sprawa jest z dorosłymi psami.

Misigo

utworzony: 2010-06-19 20:40
Zgdadziam sie i nie mam nic do dodania :)

magda

utworzony: 2010-06-22 21:38
mleko matki:D lub zakupione mleko dla szczeniat

KAROLINA

utworzony: 2010-07-17 13:49
ja daje czasami swoe mu psu tak:
ryż+ugotowany kurczak+marchew
i on to lubi

Ania

utworzony: 2010-08-16 20:00
na pedigree jest darmowe jedzenie do wypelnenia

ana

utworzony: 2010-08-29 20:37
ja małych szczeniaków nie karmiłam ale karmiłam kociaki sa tkie buteleczki w sklepach cukierniczych takie z cukierkami czy z czyms do takiej buteleczki wlewałam mleko gotowane takie gorącawe ale takiee do picia rozmaczałam bułkę i robiłam taka papke smakowalo im to ale to dla kociaka a dla szczeniaczka to napewno wieksza porcja