Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Jak dbacie o swoje psy zeby byly szczesliwe?

utworzony: 2016-08-02 17:40
Autor Treść

Natalia2502

utworzony: 2016-08-02 17:40
Jak w temacie w jaki sposób dbacie o swoje pieski? Ja mam dwie suczki dbam o nie bawiac sie z nimi wychodzac na dluzsze spacery np do lasu (jedna z suczek zrywa sobie z krzaczka jagody)oczywiście zabezpieczajac je przed kleszczami i pchlami odpowiednimi preparatami karmiac odpowiednio dbajac o zeby np dajac kostki pedigree dentastix albo duze kosci z chszastka albo sucha karme dbam o nie tak ze czeszac je regularnie chodzac do weterynarza i wiele innych a wy jak dajecie psu szczęście?

Neralka

utworzony: 2016-08-04 14:05
Ja swojego psiaka zabieram zawsze na wakacje nad morze - jest przeszczęśliwy :) Oczywiście wybieram taką plażę, gdzie on może sobie spokojnie chodzić bez smyczy.

Skubi

utworzony: 2016-08-05 15:52
Standardowo raz dziennie musi być dłuuuuugi spacer z bieganiem. A wieczorem długie przytulanie :)

Frann

utworzony: 2016-08-09 22:47
Ja z moim Tobikiem chodzę na długie spacery tak z 1-1,5h daję mu smakołyki i piesek mój jest szczęśliwy  ;)

Natalia2502

utworzony: 2016-08-15 10:35
Jak w temacie w jaki sposób dbacie o swoje pieski? Ja mam dwie suczki dbam o nie bawiac sie z nimi wychodzac na dluzsze spacery np do lasu (jedna z suczek zrywa sobie z krzaczka jagody)oczywiście zabezpieczajac je przed kleszczami i pchlami odpowiednimi preparatami karmiac odpowiednio dbajac o zeby np dajac kostki pedigree dentastix albo duze kosci z chszastka albo sucha karme dbam o nie tak ze czeszac je regularnie chodzac do weterynarza i wiele innych a wy jak dajecie psu szczęście?biore udział w konkursie pedigree wiem jak karmic

Neralka
utworzony: 2016-08-04 14:05

drawina

utworzony: 2016-08-16 22:44
Oczywiście spacery, odpowiednie żywienie, kontrole u weterynarza i dużo uwagi. Moje psy są dość młode, bardzo lubią zabawę albo chociaż przytulanie. Nie pamiętam kiedy posiedziałam w spokoju na kanapie bez któregoś na kolanach :) Nie kupuję im żadnych przysmaków, jedzą karmy Iams od urodzenia i to im naprawdę wystarcza. Lubią gryźć kości czy zjeść czasami surowe mięsa to dostają 2-3 razy w miesiącu. Non stop merdają ogonami to chyba do szczęścia nic im więcej nie potrzeba.

golabekk

utworzony: 2016-08-21 13:45
Dzisiaj mam dla Was kilka najważniejszych punktów odnośnie do prawidłowej i dobrej opieki nad psem.

1. Najważniejszym i podstawowym elementem opieki jest podawanie psu odpowiednio zbilansowanego pożywienia. Najwygodniejsze jest podawania psom gotowych karm pełnowartościowych, ponieważ zaspakajają one wszystkie potrzeby żywieniowe psa. Trzeba również pamiętać o tym, że pies musi mieć stały dostęp do świeżej wody.
2. Pielęgnacja (czesanie, kąpiel, higiena jamy ustnej, strzyżenie, skracanie pazurów oraz czyszczenie uszu, oczu i nosa). Tutaj trzeba pamiętać o tym, że niektóre rasy są bardziej wymagające, a niektóre mniej, dlatego ilość wykonywanych zabiegów i czas ich trwania jest właśnie dostosowany do ras. Przed kupnem, bądź adopcją psa trzeba się zagłębić w lekturę o tym, czy będziemy w stanie pogodzić nasze obowiązki i zadania z pielęgnacją pupila. Bardzo ważne jest, żeby dbać o uzębienie psa. Małe rasy są bardziej narażone na osadzanie się kamienia na zębach. Na rynku jest wiele dostępnych preparatów i smakołyków które pomagają nam w dbaniu o uzębienie psów. Najlepszymi z nich są przysmaki Pedigree Dentastix.

Mój Diego je uwielbia i są bardzo skuteczne. Należy pamiętać o szczotkowaniu zębów, co dla niektórych wydaje się być absurdalne.

3. Sen i odpoczynek - tak jak dla każdego z nas, tak i dla psa ważny jest sen i odpoczynek, więc musimy pamiętać, żeby zapewnić mu spokojne miejsce do tego przeznaczone. Na rynku jest mnóstwo dostępnych legowisk, budek, poduszek, foteli.

4. Aktywność i spacery - to również jest uwarunkowane co do rasy, ale każdy pies musi mieć w ciągu dnia kilka spacerów w tym jeden dłuższy, podczas którego pies będzie mógł nie tylko załatwić potrzeby fizjologiczne, a również wybiegać się za piłką bądź z innymi psami. Aktywność zapobiega otyłości i nadwadze u naszych pupili.

5. Kontrole - musimy pamiętać, że bardzo ważne są rutynowe kontrole i niezbędne zabiegi u weterynarzy. Szczepienia, odrobaczenia czy pomoc w doborze odpowiednich preparatów na kleszcze i pchły to bardzo, ale to bardzo ważne elementy w naszej opiece nad psem. 

Pamiętajmy, że decydując się na psa mamy obowiązek dbać o niego i odpowiednio go traktować.

adik356

utworzony: 2016-08-22 00:45
Podstawa to długi spacery i pieszczoty rzecz jasna. Czasami wydaje mi się, że bardziej dbam o swojego psa, niż o siebie, ale to chyba większość właścicieli zwierząt tak ma. Jakbyście szukali zabawek i innych akcesoriów dla swoich piesków, zarzyjcie do sklepu https://www.tusa24.eu .

Mio

utworzony: 2016-09-26 20:11
Bardzo chce dbać o to by mój pies był szcześliwy. Mam go od niedawna ale chciałabym by czuł się przy mnie jak najlepiej. Staram sie czytać takie artykuły https://cowsierscipiszczy.pl/niedoczynnosc-tarczycy-psa/ by wiedzieć co powinnam z psem robić.

Klercia

utworzony: 2016-10-24 15:15
Aby mój pies był szczęśliwy, to kupuję mu różne zabawki oraz akcesoria. Ja również cieszę się z tych drobnostek, bo to bardzo fajne gadżety. Moim ulubionym sklepem, gdzie kupuje gadżety dla mojego pieska jest www.wittyandwhite.com

Tadron

utworzony: 2016-10-27 12:39
Okazuję mi miłość na każdym kroku :) Przytulam, drapię, chodzę na spacery, od czasu do czasu kupuję nowe zabawki - chyba jest mu ze mną dobrze :)

Dawid Musiał

utworzony: 2016-10-27 13:46
Dobrze go wyprowadzam i dobrze karmię. Poza tym mój pies jest najszczęśliwszy gdy rzucam mu piłkę. Czytałem tu wiele artykułów jak postępować by pies był szczęśliwy i dobrze wychowany. Ta wiedza pomogła mi w ukształtowaniu psychiki mojego psa.

Milka

utworzony: 2016-11-07 14:56
Ja dla moich piesków zawsze chce jak najlepiej. Zrobiłam sama piękne legowisko, co jakiś czas chodze z nimi do fryzjera. Dbam o nie.

monikacicha90

utworzony: 2016-12-21 11:56
No na pewno staram się spędzac z nim sporo czasu, tak żeby nie czuł się samotny. Nie ma nic gorszego niż psa samotność. Chodzimy na spacery (ostatnio w bardzo fajnych ubranka z https://www.naszezoo.pl/pl/c/Ubranka-dla-psow/171 , bo moja sunia to niezły zmarzluch, któy jak tylko pojawi się lekki szron i mróz, najchętniej nie wychodziłaby z domu:D), aportujemy. No a jak mamy wyjątkowego lenia to po prostu bawimy się zabawkami w domu. No czasami też kupuje jakies przysmaki

skliz

utworzony: 2017-01-15 10:09
Częste spacery oraz wynagrodzenie w postaci przekąsek za posłuszeństwo - i wszystko gra!

marcianoo

utworzony: 2017-01-17 20:05
dobra, naturalna karma Sancani bez żadnej chemii, regularne spacery i duuuużo miłości :)

bresal

utworzony: 2017-01-20 10:40
Mój psiak jest najbardziej szczęśliwy, kiedy dostaje nową porcję http://belloandfriends.pl/. Wiadomo,przez żołądek do serca!

bresal

utworzony: 2017-01-29 00:24
Dodaję jeszcze raz bez polskich liter.
Moj psiak jest najbardziej szczesliwy, kiedy dostaje nowa porcje http://belloandfriends.pl/. Wiadomo, przez zoladek do serca!

karinamoda4

utworzony: 2017-02-07 15:47
Zwierzak, jak zwierzak - potrzebuje uczucia, miłości, ciepła i domowej atmosfery. Najważniejsze żebyś spędzał z nim możliwie jak nawięcej czasu. Zabawa, spacery czy relaks. Im bardziej twój piesełek się do Ciebie zbliży, tym będzie szczęśliwszy. A szczęścliwy pies - to wierny pies.

Spike

utworzony: 2017-02-13 12:26
najwazniejsza jest karma, ja nie kupuje byle czego