Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Jak nauczuć psa żeby wracał nawet jeśli coś go rozprasza? Np.są inne psy?

utworzony: 2009-02-13 14:21
Autor Treść

Blueewe

utworzony: 2009-02-13 14:21
Sami szkolimy nasza polroczna suczke i gdy jest sama to przychodzi na zawolanie ale gdy cos ja rozprasza to juz gorzej. Macie pomysly? Pozdrawiam :)

Kukuśka

utworzony: 2009-02-13 21:18
1. Kiedy pies biegnie do psa, Ty nie biegniesz za nim, tylko kierujesz sie w przeciwnym kierunku i go wołasz. Kiedy przyjdzie do Ciebie: nagroda, pochwała.
2.Musisz wybrać komende słowna, np. DO MNIE.
3. Jeżeli pies bez problemu przychodzi na komende w domu, to cwiczenia zaczynasz na dworze...jesli nie, to najpierw w  domu.
4. A więc tak, bierzesz linkę(5 metrową smycz) i idziesz na dwór(bierzesz ze soba smakołyki). Wołasz psa jeden raz, jesli przyjdzie to smakołyk i cieszysz sie niezmiernie, ze przyszedl:] jezeli nie przyjdzie, to ignorujesz psa...za chwile znowu powtarzasz ćwiczenie.
5. Musisz wybrac cos, co on najbardziej uwielbia(moze to byc jakis ulubiony smakolyk, zabawka - ja polecam parówki, pies za nimi wszedzie pojdzie:)
6. Pies musi kojarzyc fakt: 1 komenda DO MNIE - coś co uwielbiam..

Pozdrawiam:)

Klaudia_22_

utworzony: 2009-02-19 16:55
Witam.
Troszkę się na tym znam, bo razem z moją siostrą szkoliłyśmy naszego psa.-)
A więc:

Najpierw musisz wybrać jakąś komende która bd używac zawsze, żeby pies ją zapamiętał.
Wychodzisz na dwór z psem i jeżeli jest sam i przychodzi musisz (na początku oczywiście)dawac mu jakis psysmak,zabawke -. coś co lubi.
Gdy nadejdzie inny pies a twój się rozproszy ty go cały czas wołasz tą komendą.;-) jeżeli przyjdzie musisz go b.mocno pochwalić i cos mu dać..(coś co lubi)
jeżeli nie przyjdzie i pobiegnie gdzies daleko za tym psem to cały czas go wołasz (po imieniu i komenda)jeżeli przyjdzie po 10,15,20,25,30 itp. minutach to i tak go chwalisz a nie zbesztasz.

Myśle, że pomogłam.
Pozdrawiam.

Kamelia

utworzony: 2010-06-21 22:54
Tak po za tym proponuję rpzywolywanie awaryjne, dla bezpieczenstwa w dziale artykuly - porady cos o tym jest. :)

magda

utworzony: 2010-06-28 17:26
:D

ana

utworzony: 2010-08-13 13:00
wziąsc sobie do jakiegoś woreczka karme (suchą) tak żeby ona o tym wiedziała i traktowała to za nagrode może zadziała