Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Jak nauczyć aportować?

utworzony: 2011-04-18 17:11
Autor Treść

Paulina533

utworzony: 2011-04-18 17:11
Witam,
Mam 3 miesięczną sukę. Nauczyła się ona już podawać łapkę itp. Jednak gdy rzucę jej coś i powiem aby przyniosła - ona nie chce... Woli biegać po ogrodzie, a piłeczi lub coś co jej rzucę, nie przynisie... :( 
Na smakołyki też nic nie daje... :( Jak mam ją nauczyć??? :/ Proszę  o pomoc...

Baśka

utworzony: 2011-04-21 13:59
Po pierwsze nie wszystkie psy chcą , lubią biegać za rzuconą zabawką, przynosić i oddawać. Znam takie, które zdziwione patrza na moją sunię , która chce ciągle rzucania i chwalenia za przynoszenie. Nauczenie psa aportu czy przynoszenia wymaga cierpliwości i wytrwałości. Twoja psina jest jeszcze młodziutka i zapewne nie potrafi skupić się na zadaniach. Zaczęłabym od zachęcania do oddania zabawki, patyka, nagradzając za każdym razem za wypuszczenie z pyska, często na początku jest to wymiana. Jeśli pies nie chce za bardzo rozstać się z zabawką można pobawić się chwilę w przeciaganie i potem wymienić sie na smakołyk. Potem pomału zwiększać odległośc od psa przywołując go albo korzystając ze smyczy, zachęcić do podejścia do ciebie i oddania zdobyczy. Następnie rzut na niedużą odległość (1m) i przy pomocy smyczy zachęcić do powrotu i oddania .No i w miarę postępów zwiększyć odległość i zrezygnować ze smyczy. Ważne jest wydawanie takich samych komend słownych i gestów w określonych sytuacjach. :)

Baśka

utworzony: 2011-04-21 14:02
A jeszcze chciałam podpowiedzieć, że są fajne ksiażeczki o podstawowym ułożeniu psa jak również można znależć ciekawe rady fachowców w internecie :)

M4lgosia19

utworzony: 2013-07-27 15:25
nie każdy pies chce się bawić w ten sposób , mój też nie aportuje . Jeżeli rusze jego miśki to wtedy chce się bawić a żeby coś przynieść to nie ma szans ;)