Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Jak nauczyc psa by nie wył?

utworzony: 2011-03-28 19:56
Autor Treść

Estera

utworzony: 2011-03-28 19:56
Moja Fifka, suńka, nie potrafi zostać sama w domu, Co prawda żadko zostaje, tylko jak  gdzieś wychodzimy typu sklep itd, poniewaz pracuje w domu. Niestety gdy mamy wyjsc Fifi zaczyna wyć szczekac i skomleć. Próbowałam już krzyku, smakołyków w misce by została, oraz zamkniecia jej jak najdalej od drzwi wyjsciowych by przy nich nie szczekała.Ma zabawki oraz kot razem z nią zostaje.  Jednak Ona nadal wyje i nie chce zostawać.  Jak ją nauczyć, bo sąsiedzi już nażekają . Prosze o pomoc.

adrien

utworzony: 2011-04-12 11:00
Super skutecznych metod nie ma. Po prostu trzeba ją przyzwyczaić do takiego stanu rzeczy - czyli wziąć na "przetrzymanie" i czekać do skutku, aż przestanie wyć. Po prostu pies zbyt rzadko przebywa sam, dlatego gdy już zostaje to jest to dla neigo kompletna nowość której nie chce zaakceptować.

Baśka

utworzony: 2011-04-13 17:24
Jest to chyba lęk separacyjny. Z tego co kiedyś wyczytałam, można spróbować inaczej wychodzić tzn. ubierać się powoli, na raty :ubrać się , wyjść i wejść od razu, przy ubieraniu się nie zwracać uwagi na psa, nie żegnać się z nim, zostawić zabawkę zajęciową lub kość, przy powrocie przywitać się z nim po chwili , nie od razu. Jeżeli w mieszkaniu jest niespokojny jak wyjdziesz do innego pomieszczenia i zamkniesz drzwi, można trenować w domu i nagradzać każdą chwilę spokoju za drzwiami. Na stronach "psich" np. wesołałapka, dogomania można uzyskać pomocy behawiorysty :))

Julianna

utworzony: 2011-04-14 14:22
Szczerze powiedziawszy nigdy nie miałam problemu z wyciem mojej suni, aczkolwiek myślę, ze te sposoby które podajecie wydaja sie być całkiem przyzwoite, bede musiała je polecić mojej znajomej:) dzieki:)

M4lgosia19

utworzony: 2013-07-27 15:28
Ja osobiście puszczam cichutko radio i wychode , wtedy moj piesek nie wyje ;)

pikaczos

utworzony: 2013-12-02 15:22
Nie miałam z moim psiakiem takich problemów, ale koleżanka miała sunię, która tak wyła, że nie szło się skupić. Pies wpadał czasami w jakiś szał (może coś słyszała za oknem) i wyła strasznie. Najśmieszniej było jak koleżanka chciała się skupić bo miała pity 2013 online wypelnić i nie dało rady, bo piechu wył. Ale nie wiem czy jakoś sobie z tym poradziła. Dawno z nią nie rozmawiałam.