Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Japońskie bezdomne psy

utworzony: 2014-05-25 16:27
Autor Treść

Shira

utworzony: 2014-05-25 16:27
Jak myślicie, co jest lepsze dla bezdomnych zwierząt? Nasze azyle, przytuliska itd. gdzie czasem pies siedzi do końca swojego życia, nie rzadko w fatalnych warunkach czy brak takich miejsc, jak to jest w Japonii i po dwutygodniowej szansie, jak nikt się nie zgłosi po psa, po prostu jego uśmiercanie?!! Właśnie znalazłam w gazecie japńskiej link do strony, gdzie widać, jakie zwierzęta prawdopodobnie pożegnały się lub pożegnają z tym okrutnym światem...
https://twitter.com/w_seikatuhoken/media
Aż się serce kraje...są kundelki, ale też bardzo dużo psów rasowych...dużo chihuahua...parę lat temu był na nie wielki boom i mimo tego, że psy te 10 lat temu kosztowały w Japonii 300000 yenów (12000 zł ), nikomu to nie przeszkadza, żeby się go pozbyć...u nas przynajmniej mają nadzieję, że z azylu ktoś je wezmie, tu, niestety, 2 tygodnie..kiedyś natknęłam się w japońskiej księgarni, na półce dla dzieci, na książkę, jak szczegółowo pokazana jest droga do komory śmierci, włącznie ze zdjęciami przed i po...przerażające.
Przez chwilę nabrałam odwagi, żeby uwierzyć, że możliwe jest ich ocalenie, może nie wszystkich, choć trochę z nich, przewiezc do Polski, tak, jak udało mi się to w zeszłym  roku z trzema psami , które dzięki pomocy rodzinie i przyjaciółki, mają szczęśliwe słodkie życie...ale dostałam odpowiedz, że w Polsce też są bezdomne psy...tak..tylko że w Polsce są jeszcze dobrzy  ludzie, którzy im pomagają...w Japonii bezdomne zwierzaki, niestety, nie mają takiej szansy...

AnnaSen

utworzony: 2014-05-29 11:17
wiesz to że te psy tak kończą to tylko i wyłącznie wina ludzi tych którzy nie kastrują swoich pupili.

mój profil