Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Kocham psy lubie wydawac na nie pieniadze

utworzony: 2010-06-18 18:22
Autor Treść

Isia

utworzony: 2010-06-18 18:22
na miesiadz wydaje na mojego psa około 600zł co mam zrobic zeby te wydadki zmalały?

camparelli

utworzony: 2010-06-18 19:59
Zacznijmy od tego jaką karmę kupujesz? To wydatek ok. 180 zł więc to nie jest jakaś straszna suma. Najwięcej kosztują rzeczy, które kupujemy poza nią, np. ciastka, zabawki, akcesoria, ubranka. Na twoim miejcu sporządziłabym listę rzeczy niezbędnych do życia dla psa (karma, ewentualnie paczka ciasteczek na miesiąc, środki przeciw kleszczom, góra 1 wizyta u weta), a obok napisała rzeczy które nie są mu tak potrzebne (zabawki, różne obroże, smycze, ubranka itp.) Zabawka wystarczy psu jedna na miesiąc, nie można go nimi obrzucić, bo mu sie znudzą, a najlepszy i tak jest suchy patyk:D Zaś smycz... wiem że na rynku jest ich od groma i wszystkie są śliczne, ale jedna, dwie, góra trzy wystarczą na parę lat. Postaraj się być rozsądna w swoich zakupach, przemyśleć każdą nową rzecz, czy ona faktycznie jest niezbędna?

Kamelia

utworzony: 2010-06-18 21:40
Niestety posiadanie spa jest kosztowne. al emozesz ograniczyć np. kupno zabawek ( co miesiac przeciez dostawac nie musi) :0 ale ogolnei to zgadzam sie z Camparelli, ona juz sie tutaj dosyc rozpisala. :)

Roxy

utworzony: 2010-06-19 10:27
Pies to faktycznie spory wydatek. Już same wizyty u weterynarza sporo kosztują. Ja jednak znalazłam na to sposób - moja kundelka jest zdrowa i szczęśliwa, a moja kieszeń wcale mocno na tym nie cierpi ;)
Lista miesięcznych wydatków: jedna zabawka, karma, odłożone "trochę grosza" na ewentualną wizytę u weterynarza, trochę smakołyków.
Smycz kupuję jedną na około pół roku, raz na pół roku zmieniam też miski, szampon również jeden na pół roku. Po prostu zrób listę, co jest niezbędne dla Twojego pieska, a co zbędne :)

Kote

utworzony: 2010-06-19 13:00
popieram Roxy zrób listę niezbędnych rzeczy i do tego odłóż pieniądze na jakieś dwa czy ileś drobiazgów i niespodzianek!

Misigo

utworzony: 2010-06-19 20:13
Jeśli rospieścisz psa za szczeniaka to potem bedziesz miała problem z zmiejszeniem wydatków

magda

utworzony: 2010-06-22 15:33
zastanow sie cz to co kupujesz rzeczywiscie przyda sie pieskowi i czy bedzie zadowolony mozesz zrezygnowac na jakisz czas z kupna zabawek i kupowac je np co 2-3 miesiace

Bocian

utworzony: 2010-06-22 17:01
isia co Ty kupujesz swemu psu że tyle wydajesz mioesiecznie
?

KAROLINA

utworzony: 2010-07-17 14:15
też się nad tym zastanwaiam:::?

Kornelia

utworzony: 2010-07-23 13:20
Napisałaś „kocham psy i lubię wydawać na nie pieniądze”. A z twojego postu wynika, że wydajesz pieniądze TYLKO na swojego psa. Jak to się ma do kochania psów?

nati98

utworzony: 2010-08-11 11:15
Zgadzam się z camparelli.

Ania

utworzony: 2010-08-16 19:43
kupuj tansza karme.

ana

utworzony: 2010-08-27 19:16
to co ty kupujesz szesc stów to ja na rok wydaje