Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Koty z psem - nowy domownik

utworzony: 2016-08-07 12:06
Autor Treść

daria_pyszewska

utworzony: 2016-08-07 12:06
Witajcie , mam w domu 5 letnią kocią brytyjkę i półroczną kocice. Za trzy tygodnie będzie również nowy piesek, o tym jak go zaklimatyzować itd sporo już czytałam, przechodziłam to samo przynosząc do domu drugiego kotka także myślę że powinno być dobrze.
Jednak to mój pierwszy piesek,dużo czytam ale nadal mało wiem. Przede wszystim rozmyślam jak je karmić? Moje koty miały stały dostęp do suchej karmy ale wiem,że jeśli postawię dwie miski ( jeedną z kocią , drugą z karmą dla psa ) to i tam pewnie i kot i pies będą jadły nie to co trzeba :) Zastanawiam się więc jak to wszystko rozdzielić. 
Drugie pytanie , to co potrzebuję kupić na wyprawkę dla pieska? W dniu kiedy go wezmę będzie miał miesiąc. Kompletnie nie wiem też jaką karmę kupić.
Mam na swojej liście zakupów już : legowisko , obroża , smycz , szelki , adresówka , gryzaki , zabawki , smakołyki , wkładki do kuwety , szampon , szczotka , kocyk. 

Jest tu ktoś kto ma w swoim domu koteły i pieseły ? :) 
No i witam serdecznie,bo nowa tu jestem :) :)

ojeja

utworzony: 2016-08-22 12:56
przede wszystkim miesięczne szczenie powinno być jeszcze z matką. Czterotygodniowy psiak dopiero uczy się jeść stały pokarm, ale nadal jego podstawowym pożywieniem jest pokarm matki. Zabierając miesięczne szczenie "zawalasz" jego najważniejszy okrs życia - socjalizację, a to może w późniejszym okresie stanowić problem. Co do kotów, jeśli twoja kotka rezydentka zaakceptowała drugiego kociaka, więc myślę że ze szczeniakiem też nie powinno być problemu, choć trudno to przewidzieć. Jeśli obawasz się że szczeniak może wyjadać kotom jedzenie, to je (kocie) możesz wystawić wyżej. Odnośnie karmy, w zależności jaki to będzie psiak docelowo (duży czy mały) to musisz kupić karmę odpowiednią do wielkości (szczeniaki ras małych lub dużych). Poza tym, konieczna będxie wizyta u weterynarza. Weterynarz powie ci wszystko (przynajmniej powinien) odnośnie żywienia i opieki tak małego szczeniaka

Karmen

utworzony: 2016-08-26 12:40
Ja mam i nie bylo żadnego problemu a dziś to już najlepisi przyjaciele.

Weterynarz Katowice

Jowita

utworzony: 2016-09-05 11:37
Możesz poczekać jeszcze dwa tygodnie z zabraniem szczeniaczka do siebie, bo powinien od co najmniej 6 tygodni być z matką :) ale jak się obawiasz o reakcję kotów, to może go zabierzesz na jeden wieczór do siebie, zobaczysz jak reagują i po oddaniu szczeniaczka znowu do matki bedziesz miała czas na przygotowanie swoich zwierzaków na nowego domownika :)

Bekusia/Alpin/Negra

utworzony: 2016-10-04 10:25
Hej. Mam podobny problem. Mianowicie posiadam 9 letnia suczke rasy west higland white terrier, ktora zawsze byla i jest w dalszym ciagu oczkiem w glowie kazdego z domownikow. Jednak od 3 dni w naszym domu sa 2 male kotki ( dziewczynka i chlopiec ) ktore maja 3 tygodnie a ich matke potracilo auto, dlatego tez postanowilam sie nimi zajac. przez caly czas sa w klatce a wlasciwie trasporterze dla kotow z racji tego ze sa malenkie i duzo spia tylko czasami wychodza zeby zjesc i sie chwile pobawic.  Moj problem polega na tym ze moj pies nienawidzi kotow zawsze na ulicy gdy jakiegos zobaczy odrazu wpada w szal i chce go gonic . natomiast kiedy przyprowadzilam kotki do domu moj pies z poczatku strasznie szalal byl niespokojny i piszczal na ich widok skakal do klatki zeby ja wachac i nie spuszczal kotow na krok. teraz po 3 dniach uspokoila sie nieco juz nie goni za nimi w krok w krok i troche jakby zaakceptowala ich obecnosc w naszym domu. Jednak ze chcialabym aby jeden z kotkow a dokladnie dziewczynka zostala na stale z nami poniewaz chlopiec ma juz znaleziony dom i jak podrosnie bd oddany do adopcji bratu mojego chlopaka. Jednak nie wiem czy moj pies bd wstanie zaakceptowac kota w 100 % na tyle aby oba mogly swobodnie biegac po domu.  nie wiem jak sie za to zabrac aby sie przekonac . zaniedlugo koty podrosna wiec nie beda mogly caly czas siedziec w klatce . boje sie pozwolic psu podejsc do kotow na tyle blisko zeby mogly sie powachac nosami poniewaz boje sie ze moj pies zaatakuje kota i zrobi mu krzywde . Wiadomo ze kot jest jeszcze za maly i zastanawiam sie czy poczekac jeszcze troche az podrosnie i bd juz umial swobodnie biegac i sie poruszac bo jak narazie jeszcze sie uczy chodzic i korzystac z wlasnych konczyn . Jak myslicie czy jest taka mozliwosc ?

Dawid Musiał

utworzony: 2016-10-27 13:49
Czytałem tu ,że przyjaźń między kotem i psem jest możliwa. I muszę wam przyznać,że mam psa i kota i po jakimś czasie zwierzaki się zaakceptowały i żyją w zgodzie.

demon

utworzony: 2016-11-08 14:02
mój pies żarł sie kiedys z moim kotkiem ale teraz sa najlepszymi przyjaciolmi i nie odstepuja siebie na krok

skliz

utworzony: 2017-01-15 10:04
Moim zdaniem nie powinnaś mieć z tym żadnych problemów ;) Sam mam kotka i psa, które żyją ze sobą od najmłodszych lat.

karinamoda4

utworzony: 2017-02-13 15:39
Wszystko zależy od nastawienia zwierzaków. Jeżeli od małego były wychowywane razem, powinny bez większych problemów zaakceptować nowego domownika. Poczytaj też na temat rasy, ponieważ niektóre są strasznie zazdrosne. Charakteryzuje to głównie Yorki, które nie znoszą konkurencji ;)

Lenka

utworzony: 2017-04-24 22:50
w moim przypadku nie ma żadnych problemów, pies z kotem dogadali się wspaniale :)