Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Niejadek!!

utworzony: 2009-10-02 23:28
Autor Treść

Nattalucha

utworzony: 2009-10-02 23:28
Mój Tilo pomimo tego że juz mam go 2 lata (teraz ma jakies 3lata)od tego momentu jak wziełam go ze schroniska dla zwierząt nadal niezbyt ma apetyt na jedzenie. Czy jest jakis sposob na takiego łobuza? słyszałam ze po kastacji psy maja zwiekszony apetyt i zastanawiam sie nad tym :)

agataksiazek

utworzony: 2009-10-17 15:43
sądze że kastracja nie jest najlepszym wyjsciem. moim zdaniem to okaleczanie psa. gdyby to byl kot to moze i tak. Spróbuj kupić mu jakies przekąski dla psów i może to mu pobudzi apetyt. a może poprostu zmien karmę na inną.

bertaa

utworzony: 2009-10-24 10:06
Niektórzy sugerują właścicielom psich niejadków mlaskanie w obecności psa lub jednoczesne jedzenie z nim. To jedna z technik, której jestem przeciwna, bo wprowadza sztuczną "rywalizację". W myśl takiej zasady mozna tez drażnić się z psem, że mu się zabierze miskę, skradać sie do jedzenia albo w ogóle zabierać miskę po minucie, kiedy jeszcze je. Tym sposobem pies nabiera apetytu, ale jest to niezdrowy apetyt, wynikający z lęku o własne jedzenie - z tego, że ktoś je zabierze, więc lepiej je szybko pożreć.
No i takie sposoby zakładają, że pies je za mało, co jest moim zdaniem bzdurą - bo pies będzie jadł tyle ile mu trzeba. Jeśli organizm potrzebuje jedzenia - pies jest głodny. Jeśli jest głodny - je. Wyjątkami  są sytuacje, w których pies jest chory - albo, jeśli dostaje nieodpowiednie jedzenie. Dlatego juz raczej sugerowałabym spróbowanie innej karmy niż nakłanianie psa do jedzenia.

ChromosomekX

utworzony: 2009-11-10 17:30
cz pies mimo ze mało je probuje zebrac przy stole? moze pies nie jest niejadkiem tylko jest wybredny,ZABRANIAM kategorycznie probowania psu zabierac miski i konkurowac z psem bo nie dosc ze popsujemy relacje nasze z psem to jeszcze moze dojsc do niebezpiecznych sytuacji np pogryzienia!
Sposobem na niejadka czesto jest zmiana karmy na inna oczywiscie nie nagla by pies nie dostał biegunki,poprobuj z roznymi rodzajami karm,gotuj mu mieso z warzywami itp. zobaczysz co chetniej twoj psiak zjada i tym go karm powoli mieszajac z sucha karma az pies calkowicie sie przestawi,moj pies w schronisku nie mam pojecia jak jadl ale w domu na poczatku nie jadla prawie nic bo nie znala takiego jedzenia,powoli zmieniałam karmy i dzis pies je juz normalnie puszki i suche

ania

utworzony: 2009-12-11 10:47
pies może być wybredny , mój pies jak zostawiłam go u mojej coci na wakacje jadł ryż z skrzydełkiem - bardzo jej smakowało ale jak  jadła u nas to niechętnie , zato zaczęła wyjadać kocią karme od mojego drugiego pupila . Rufi(mój pies)czasem nie ma apetytu na coś a jeśli my jemy  a ona ma swoje w misce to może nie chce jeść swojego nawed ulubionego przysmaku bo myśli , ze my mamy lepsze

feba90

utworzony: 2010-06-10 14:49
może jest wymagający, byle czego nie zje :D

Magda

utworzony: 2010-06-18 09:38
gdy pies nie chce jeść biorę jego karmę i udaję ze jem i mi bardzo smakuje to zawsze skutkuje

Magda

utworzony: 2010-06-18 09:38
gdy pies nie chce jeść biorę jego karmę i udaję ze jem i mi bardzo smakuje to zawsze skutkuje

Nikita

utworzony: 2010-06-18 13:54
Mój  owczarek   jest   strasznym   niejadkiem.Jak   nie   chce   jeść   karmię   ją   z   ręki   i   daję   do  mordki..

Bocian

utworzony: 2010-06-24 22:50
moja tez chetniej je z reki niz z miski ostatnio ani nie chce pic ani jesc

KAROLINA

utworzony: 2010-07-16 18:40
udaj się do psecjalisty. Oci lepiej powie. A propo kastracji, nie sądzę aby to był najlepszy pomysł. To nic ci nie da