Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Pies i jeże

utworzony: 2010-07-15 12:56
Autor Treść

A N K A

utworzony: 2010-07-15 12:56
Witam wszystkich. Mam pewien problem, otóż gdzieś niedaleko mojego domu jest gniazdo jeży. No i co noc jeden lub dwa wychodzą i przechodzą obok mojego domu. Mój pies tak ich nienawidzi że szczeka-piszczy na nie, gryzie ogrodzenie było by dobrze by jeż sobie poszedł ale on się skuli i czeka. A mój pies dalej szczeka. Boję się o reakcję sąsiadów bo może to być dla nich uciążliwe bo często to jest 3 w nocy mogą gdzieś to zgłosić lub coś. A tego bym nie chciała. No więc wiecie bądź widzieliście coś na odstraszanie jeży? Jakieś preparaty, albo może sami od siebie wiecie czego one się boją?
Z góry dziękuję i pozdrawiam. : )

Sarcia

utworzony: 2010-07-15 19:01
No cóż mój pies jest równie uczulony na jeże jak Twój:)Co noc budzi wszystkich w około. Myślę abyś gdybyś wiedziała gdzie jest to gniazdo powinnabyś przenieść to gniazdo w bardziej odludne miejsce,a co do preparatów to popytaj w sklepach na pewno się jakiś znajdzie :) Pozdrawiam

Nata & Cody. xd

utworzony: 2010-07-15 20:41
Albo poprostu ostrożnie weź je przenieś do jakiegoś szczelnie zamkniętego wiadra albo czegoś i przewieźcie je do lasu, albo gdzieś :) Najpierw porozmawiaj z rodzicami :)
My tak zrobilismy , bo Cody podchodził do jeża zbyt blisko i baliśmy się, że się ukłuje, więc złapaliśmy je włożyliśmy do wiadra ( zamkniętego szczelnie oczywiście ) i wypuściliśmy w lesie, to samo robimy z kretami, łapiemy, wkładamy do wiadra, a potem wypuszczamy na polu , albo w lesie :)

A N K A

utworzony: 2010-07-16 10:04
Działka gdzie jest to gniazdo jest pokryta bardzo dużą ilością skoszonej trawy, liści, ludzie wynoszą tam swoje ogrodowe śmieci. Więc musielibyśmy wszystko dokładnie przeszukać przekopać. A to za dużo. Mama co noc wynosi jeża z daleka od naszej działki. Ale w następną noc wychodzi inny. Więc przeniesienie gniazda odpada bo działka jest za duża. : )

Lazanija

utworzony: 2010-07-17 12:53
Mój pies jeszcze się z jeżem nie spotkał, więc nie wiem, jak by zareagował. Miałam kiedyś jeszcze innego psa, dużo mniejszego i na naszym podwórku pojawił się jeż. Pies trochę na niego poszczekał, ale wkrótce sie znudził i zająl się czyms innym.

camparelli

utworzony: 2010-07-23 10:07
Ale jak to pies szczeka o 3? Przecież będąc w domu nie będzie ich widział. Chyba że trzymasz psa na podwórku, wtedy rada jest jedna zabierz go do domu.

bea13p

utworzony: 2010-07-24 20:58
nasz nigdy nie widzial jeza

Net & Mikuś

utworzony: 2010-08-03 15:01
czyli zapewne trzymasz go na podworku tak?jeśli tak to jedna rada zabierz go do domu

Himena007

utworzony: 2010-08-11 12:35
Moje psiaki jeszcze nigdy nie miały bliskiego spotkania z jeżem. Nie wiem jakby zareagowały

Ania

utworzony: 2010-08-16 14:58
niesetty nic nie poradzisz

MałaMii

utworzony: 2010-08-18 15:32
Oda strasznie szczeka na jeże ale tylko chwilke;P