Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Pies na łańcuchu

utworzony: 2010-08-13 18:14
Autor Treść

Lazanija

utworzony: 2010-08-13 18:14
Jeszcze kilkanaście lat temu pies przykuty do budy łańcuchem to był staly widok, ale teraz już trudno takiego zobaczyć. Kwestia świadomości, estetyki, mody? Zdarza się wam jeszcze widywać psy na łańcuchu? Jakie macie zdanie o ich właścicielach jeśli ich znacie?

kubaty10

utworzony: 2010-08-13 18:26
Moim zdaniem psy nie powinny byc na łańcuchu bo im po prostu odbija moi znajomi mieli rotwajlera (sorki za błąd) i na wszystkich się stawiał i był agresywny. A teraz zmienił się klimat i chyba jest nawet zakaz ale pewien nie jestem zresztą pies potrzebuje ruchu a nie wiecznie na łańcuchu u mnie już psów na łańcuchach nie widuję  ale są puszczane na całej posesji i pilnują domu , działki ale psy takie jak ja mam raczej nie nadają się do budy z łańcuchem bo mają bardzo krótką sierśc i są podatne na choroby to też możliwe że psy chorują i dla tego ludzie nie przykuwają ich do łańcucha bo jest im szkoda psa a potem dochodzą koszty leczenia go to moja opinia sorry że się rospisałem:)

Lazanija

utworzony: 2010-08-13 18:52
Zakazu chyba nie ma, bo przecież dopiero co była ta akcja z gwiazdami "zerwijmy łańcuchy" czy jakoś tak się to nazywało. A jeśli ktoś trzyma psa na łańcuchu, to w większości przypadków mało mu na tym psie zależy i obawiam się, że leczenie zwierzęcia zajmowałoby ostatnie miejsce na liście wydatków...

kubaty10

utworzony: 2010-08-13 19:20
Całkiem możliwe

Myszaa

utworzony: 2010-08-13 20:03
Moim skromnym zdaniem psy na łańsuchu to  okrucieństwo, ja mojej Kajce czy Juniorowi nigdy bym czegoś takiego nie zrobiła, według mnie to jest sczyt hamstwa (przepraszam za słownictwo)

Lazanija

utworzony: 2010-08-13 20:16
chamstwo piszę się przez "ch" ;) masz za co przepraszać

utworzony: 2010-08-13 21:42
w dzisiejszych czasach pies na łańcuchu wcale nie jest rzadkim widokiem. W miastach może psy nie są przykute do budy, chociaż i takie nie raz się zdarzają, ale na wsiach pies na łańcuchu to normalny widok. Są wsie na których nie ma żadnego psa który nie jest przykuty do budy. Niestety nasze społeczeństwo nadal uważa że miejsce psa jest na łańcuchu. Dlatego właśnie jest organizowana co roku akcja zerwijmy łańcuchy. Na pewno psów na łańcuchu było by mniej gdyby ludzie zgłaszali to odpowiednim służbom, tylko niestety rzadko znajdzie się ktoś kto to zrobi

Lazanija

utworzony: 2010-08-14 00:13
Trzymanie na łańcuchu psa jest dla niego szkodliwe, ale jeszcze nie slyszałam, żeby bylo zabronione. Mieszkam na wsi i już od paru lat nie widziałam żadnego psa na łańcuchu... inna sprawa że wszędzie jest pełno latających luzem pogromców nogawek - ogromna ilość psów biega bez smyczy a właściciele w ogóle się tym nie przejmują. Poza tym nie widziałam nikogo kto w najbliższej okolicy wyprowadzałby swojego psa na smyczy. Wiem, że są właściciele 3 psów którzy to robią, ale podczas moich spacerów raz spotkałam tylko 1 z nich. Wielu ludzi jeszcze nie wie, że psu nie wystarczy do szczęścia jedynie ogród, ale myślę, że to się kiedyś zmieni, podobnie jak zmienia się podejście do łańcuchów.

Lazanija

utworzony: 2010-08-14 00:20
A nie, pardon, pomyliłam się. Całkiem niedawno widziałam takie kuriozum: pies przywiązany na łańcuchu i... w kojcu, o ile tak to można nazwać. generalnie pies był otoczony płotkiem którego przeskoczenie średniosprawnemu niedużemu psu nie nastręczyłoby większej trudności.

layonka

utworzony: 2010-08-14 12:12
pies tez zasługuje na szacunek poco go wiazac łańcuchami

KAROLINA

utworzony: 2010-08-14 12:18
A jak wy bycsie się czuli na miejscu psów na łańcuchach? Pomyślce,że cale, życie macie spędzić w pokoju i  nie możecie wyjśc.hm?

MałaMii

utworzony: 2010-08-14 13:28
Ja myślę, że to nie jest nie dobre rozwiązanie. Moj znajomy Krzysiek ma psa na łańcuchu, który po pewnym czasie stał sie agresywny. " Cyś "

MojChemicznyRomans

utworzony: 2010-08-14 14:01
Ja widziałam kilka razy. Zwłaszcza na wsi.

MojChemicznyRomans

utworzony: 2010-08-14 14:01
Nie rozumiem kompletnie zachowania właścicieli tych czworonogów...

MojChemicznyRomans

utworzony: 2010-08-14 14:02
Ale osobiście nie znam nikogo takiego.

ana

utworzony: 2010-08-14 14:28
najczęściej to psy na łańcuchach są na wsi dla mnie to okrucieństwo bo pies powinien się wybiegac

Asia

utworzony: 2010-08-14 14:48
ja uważam, że to trochę samolubne.

utworzony: 2010-08-14 15:55
nasze prawo w sumie nie mówi nic konkretnego. Ale trzymanie psa na łańcuchu całe życie to jest znęcanie się, a to już jest wbrew prawu. Tylko że kompletnie nikt na to nie reaguje. Jak za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem ludzie dostają śmiesznie niskie kary, czasem nawet kar nie dostają to ciężko w naszym kraju mówić o karaniu ludzi za trzymanie psów na łańcuchach. A taki pies nie może się wybiegać, kiedyś czytałam że jak uratowano kilka psów które były całe życie na łańcuchu to te psy nie potrafiły nawet normalnie siedzieć, nie potrafiły normalnie funkcjonować. I poza tym pies na łańcuchu dziczeje. A niech taki zdziczały pies zerwie się z łańcucha, spotka jakiegoś człowieka i tragedia gotowa, bo pies zaatakuje ze strachu. Dlatego to powinno być surowo zabronione, bo czasem także chodzi o bezpieczeństwo ludzi

Gosia

utworzony: 2010-08-14 23:45
mi tez sie wydaje ze pies na lancuchu staje sie agresywny moj kolega ma psa na lancuchu i jest strasznie agresywny rzuca sie i gryzie a wczesniej taki nie byl

utworzony: 2010-08-15 12:31
pies jest jak dziecko, niewybieganie się fustruje, a w końcu robi się wręcz agresywne. Chyba nikt nie byłby szczęśliwy gdyby całe życie spędził na krótkim łańcuchu. Do tego pies nie ma prawie żadnego kontaktu z człowiekiem. Udomowienie polega właśnie na kontakcie z człowiekiem, a jeśli pies go nie ma to ciężko tu mówić żeby był do końca udomowiony. One są po prostu dzikimi zwierzętami, które ktoś uwięził. Nieraz dochodzi do takich sytuacji że człowiek psu na łańcuchu musi podsuwać jedzenie długim kijem, bo nawet podejść do niego nie może