Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Problem...

utworzony: 2010-07-12 13:55
Autor Treść

Psiara&Kociara

utworzony: 2010-07-12 13:55
Czy wiadomo dlaczego moja Figa połyka jedznie nie gryząc wszystkiego.Zachowuje się jakby była głodzona i ze schronu, a tymczasem to Juna jest ze schronu.:(Pomóżcie.Jaka może być przyczyna?Aha często jak dobrze nie pogryzie to potrafi zwymiotować...Ma tez chorobę lokomocyjną.:(

Nata & Cody. xd

utworzony: 2010-07-12 14:49
Ja bym radziła iść do weterynarza, albo najlepiej kupować jej jedzenie z małymi granulkami, albo gotować samemu :)

nati98

utworzony: 2010-07-12 16:40
Mój drugi pies też tak robi. jak ma jakieś mięso to nigdy nie grryzie tylko połyka w całości jakie wielkie by nie było a ma 33 cm wzrostu...

feba90

utworzony: 2010-07-12 17:27
mój piesek też tak robił, dlatego robie mu mniejsze porcje i je drobniej kroje, widziałam też w telewizji jak dawali psu do miski jedzenie po małym kawałeczku, następny dawali dopiero po chwili, podobno później pies je miej łapczywie:)

Psiara&Kociara

utworzony: 2010-07-13 07:15
A oglądacie program na TVSTYLE
,
,Ja albo mój pies,, Victori Stillwell?To świetny program o wychowaniu psów.:)

Kahleena

utworzony: 2010-07-13 07:45
możliwe, że ma problemy z zębami. nie powinno się tego lekceważyć... a jak to nie jest przyczyną to spróbuj mieszać z wodą psu karmę, bo niezbyt zdrowe, by połykał ją w całości ...

Nikita

utworzony: 2010-07-13 14:41
Tofik   też   je   bardzo  łapczywie

Wera

utworzony: 2010-07-13 19:48
Ja oglądam ten program,jest bardzo interesujący i pouczający. Korzystaj z rad Victori Stillwell,ona tam pokazuje co zrobić jak pies je łapczywie.

camparelli

utworzony: 2010-07-25 11:36
Ja też miałam ten problem, zwłaszcza labradory rzucają się na jedzenie, nie patrząc czy gryźć, czy nie. Nie wolno do tego dopuścić! Z czasem zły nawyk może minąć, ale ja widzę kilka alternatyw na teraz. Po pierwsze możesz dawać psu posiłek z ręki, wydzielając po 1-2 granulki, a przy okazji niech pies wykonuje komendy, tak więc posiłek będzie nagrodą (UWAGA! Istnieje pułapka, pies może nie chcieć potem jeść z miski, ale w twoim przypadku chyba to nie grozi, skoro jest taki łapczywy na jedzonko). Drugim sposobem jest dosypywanie psu jedzonka, czyli np. najpierw wsypujesz kilka granulek, jak pies zje, dorzucasz kolejne, czyli tak jak mówili przedmówcy. Najlepiej zaopatrzyć się w karmę o małych granulkach i nie dodawaj do niej żadnych smaczków (typu szyneczka, resztki z obiadu), bo to również zachęca psa do bardziej łapczywego zjadania. Zastanawiam się czy problem nie leży w psychice psa. Powiedz, czy kiedykolwiek ktoś zabierał mu jedzenie? Zarówno pies, jak i człowiek? Być może boi się on że nie zdąży się najeść,bo miska zostnie zabrana.

Victoria

utworzony: 2010-07-25 16:47
Również miałam ten problem.

Ania

utworzony: 2010-08-16 15:08
Za łakoma jest.Mój tez tak robi.

MałaMii

utworzony: 2010-08-18 15:55
Są specjalne karmy ( weterynarz napewno Ci poradzi)

ana

utworzony: 2010-09-01 18:28
może twojego psa bolą zęby