Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Problem z psem !!!

utworzony: 2010-07-11 09:32
Autor Treść

nati98

utworzony: 2010-07-11 09:32
Jeżeli macie jakiś problem z psem to chętnie wam pomogę. Czytałam dużo ksążek o wychowaniu, bardzo dobrze znam się też na rasach, mogę pomóc w wyborze psa. I wiem że był już taki tema ale jego założycielka przestała się nim interesować a ja jestem na tym portalu codziennie i bardzo chętnie wam pomogę.

Tores

utworzony: 2010-07-11 16:16
ja również chętnie pomogę... jestem inżynierem zootechniki, jesli chodzi o utrzymanie i zywienie zwierzat, a takze behawioryzm psów;) pozdrawiam

Kote

utworzony: 2010-07-12 11:16
myślę, że każdy chętnie pomoże i podzieli się swoim doświadczeniem

patrycja

utworzony: 2010-07-14 23:46
pomozcie! jak oduczyc psa zeby nie wital mnie tak radosnie po powrocie do domu, tzn.nie drapal, nie gryzl i nie niszczyl ubran:D?

Lazanija

utworzony: 2010-07-16 15:05
mam ten sam problem co patrycja, poproszę o odpowiedź :)

AnkA

utworzony: 2010-07-18 16:50
pomocy! moje psy kopią okropne dziury na ogródku! niszczą trawę i drzewka! co zrobić żeby przestały kopać?

A N K A

utworzony: 2010-07-19 11:42
A ile masz tego psa. ?
I czy jest on młody ?

Victoria

utworzony: 2010-07-24 18:43
Kiedy pies skacze najlepiej odwrócić się i stanowczo powiedzieć "nie"!

tango

utworzony: 2010-07-26 11:37
Witam,
skoro tyle osób chce pomóc, więc opiszę swój problem :)
Mam dwa owczarki niemieckie 3 miesi

tango

utworzony: 2010-07-26 11:44
cd. otóż nie ustaliły jeszcze, który jest samcem Alfa, ale zauważyłam, że jeden z nich nie pozwala drugiemu jeść z miski, warczy i chce gryźć, ostatnio nawet kładł na drugim łapę. Podaję oczywiście jedzenie w dwóch miskach. Temu drugiemu podaję czasami jedzenie z ręki, ale gdy zostają same nie wiem, czy on coś jadł. Dodam, że ten "zdominowany" nie jest strachliwy i gdy dostanie jakiś smakołyk to potrafi zawarczeć i go nie oddać. Poza tym "dominator" jest trochę większy i bardziej karny - przychodzi, łasi się, śpi przy nogach i wszędzie za mną chodzi. Ten drugi zawsze zastanawia się zanim coś zrobi. Przybiega również jako drugi, zawsze trzyma się za tym pierwszym - nawet w okresie, gdy potencjalnie dominował po przyjeździe do domu. Jest też bardziej ufny do obcych i innych psów. Nie mogę go rozgryźć :)

nati98

utworzony: 2010-07-29 11:38
DO PATRYCJA.
Najpierw naucz psa komendy siad i kiedy wracasz do domu każ mu usiąść a jak usiądzie to wtedy KUCNIJ przed nim i przywitaj się z nim.

nati98

utworzony: 2010-07-29 11:41
DO TANGO
Najlepszym wyjściem jest wykastrowanie psa który jest zdominowany. Wiem że wydaje się to bezlitosne ale to dobre wyjście. a jak chodzi o jedzenie najlepiej karmić je w osobnych pomieszczeniach. Jedzenie zawsze pierwszy ma dostawać pies dominujący czyli ten co mu zabiera z miski.

ana

utworzony: 2010-08-13 13:17
Do VICTORI mam taki problem do którego odpowiedziałaś
robię tak samo jak ty radzisz to nic nie daje

pati2929

utworzony: 2010-11-14 11:20
Tez mialam problem z Buffy skakała i drapała przy tym witaniu się.Wkońcu jak wchodziłam do domu najpierw byla komenda ,,spokój,, stanowczym głosem zazwyczaj sie troche oddalila wtedy ja się schylałam i glaskałam na przywitanie.Teraz juz nie ma tego problemu w domu tylko na spacerach,jak jej nie odciagnę to skacze po ludziach z machającym ogonem jakby miał jej odlecieć