Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Prosze o cenne uwagi!

utworzony: 2010-08-24 15:32
Autor Treść

patrycja

utworzony: 2010-08-24 15:32
Mój piesek skonczyl poltora roku i  zaczal sie dziwnie zachowywac. Mamy z nim ogromne problemy, bo odkad "poczuł" suczki stal sie agresywny w stosunku do innych psów, ciagle nam ucieka i nie wraca przez cala noc. Mało je, nie chce się bawić. Zastanawiamy się nad wykasrtowaniem, czy to cos pomoze?!

milka278

utworzony: 2010-08-26 15:32
powiem tak z moich obserwacji jest to normalne u psa gdy poczyje ze suczka ma cieczkę i ze ucieka poniewaz w jego naturze jest vtak zeby zostawic po sobie potomstwo a agresja jest z tego ze chce dominowac nad innymi psami lub sie ich boi. mozliwe ze gdy ci uciekał to gryzł sie z innymi psami o dostep do tej suczki ...   a nie polecam kastracji poniewaz przewaznie psy robia sie bardziej agresywne poprostu trzeba przeczekac az minie cieczka. i pilnowac aby pies nie uciekał i czesciej z nim wychodzic a długie spacery i sie z nim bawic po to zeby go wymeczy i zeby nie miał tak checi na ucieczki. a jesc wlasnie nie chce rze to ze jest tak jak by zakochany bo mysli i czuje tylko suczke trzeba go czyms zając ;) ja mialam tak co roku ze swoimi psami ale zaczelam robic z nimi to co wczesniej pisalam zajmowalam im czas i odwracalm uwage tylko jak moglam .;;)

ana

utworzony: 2010-08-27 16:01
myśle że wykastrowanie pomoże ale jak piszesz że nie je to dagaa111 pisała że wykastrowany pies zadurzo nie je to niewiem stwożyłam taki post o kastrowaniu możesz sobie poczytac

SylwiaSz

utworzony: 2010-09-19 23:02
W takiej sytuacji kastracja jest najlepsza.

Kamila

utworzony: 2010-10-23 12:23
Kastracja to dobry pomysł ale nie zawsze w 100% tak jest

wiewioora

utworzony: 2010-10-23 23:53
Kastracja nie jest jedynym pomysłem,przede wszystkim nie da ci gwarancji,że psu przejdzie. Poradź się behawiorysty co może być przyczyną zachowania (nie koniecznie jest to cieczka) i spróbuj pracować z psem pod okiem trenera.