Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Psy długowłose...

utworzony: 2010-12-19 16:03
Autor Treść

Gosia

utworzony: 2010-12-19 16:03
Chciałabym sie zwrocic szczegolnie do wlascicielow psow dlugowlosych.Dzisiaj bylam nad morzem z psem i zrobily mu sie straszne kulki pomiedzy lapkami od sniegu.Strasznie kulal byly one takie twarde ze probowal sobie wygrysc ale nie mogl.Ja mu probowalam wyciagnac a on mnie gryzl.Nie mialam nozyczek ani niczego pod reka bo stalo to sie w srodku naszego spaceru.Macie moze ten sam problem?Wiecie jak zapobiec?Oprocz wyciecia  siersci pomiedzy lapami.Moj pies ma straszne ''gilgotki''I jak zlapie mu sie za lapke i dotknie koncowka nozyczek siersci  to odrazu ja zabiera.Pomozcie!

utworzony: 2010-12-19 20:03
czytałam że pomaga lekkie natłuszczenie sierści psa oliwką, taką dla dzieci. Sama jeszcze nie wypróbowałam tego sposobu, bo nie miałam okazji, ale jak znowu będzie taki lepiący się śnieg to spróbuję

EmLabrador

utworzony: 2010-12-24 22:37
Mojemu psu też się to robi... Spróbuję tego sposobu. . .

SylwiaSz

utworzony: 2010-12-24 23:08
Trzeba psu wysmarować łapki wazeliną.

SylwiaSz

utworzony: 2010-12-24 23:13
Albo można założyć psu specjalne buty lub skarpetki antypoślizgowe.

utworzony: 2010-12-25 15:23
SylwiaSz wazelina nic nie da, bo wazeliną smaruje się poduszki łap, a śnieg przyczepia się do sierści. Dzisiaj wypróbowałam tego sposobu z oliwką i jak na razie jestem zadowolona, nic się nie przyczepiało. Jedyna wada to fakt że sierść trochę tłusto wyglądała, ale to można spłukać, wolę jak pies ma zwilżoną sierść oliwką niż jak nie potrafi chodzić przez ten śnieg

yetka

utworzony: 2010-12-26 08:56
można buciki zakladać :)

wiewioora

utworzony: 2010-12-28 15:37
Przy kulkach- żeby pies sobie ich sam nie wygryzał, można w zależności od psa - zanurzać po kolei każdą łapę w delikatnie ciepłej wodzie (byle nie gorącej) lub powoli rozmrażać je wilgotną szmatką.
Poza wycinaniem sierści warto spróbować z oliwką ,słyszałam też kiedyś o specjalnych maściach specjalnie na zimę,ale to musiałabyś poszukać w e-sklepach zoologicznych.

Lejdi s

utworzony: 2010-12-28 19:32
Mojemu psu się robią dredy jak przez pare dni nie jest czesany!

Marcel

utworzony: 2010-12-29 12:28
Najlepszym rozwiązaniem jest chyba psie obuwie.

Kamelia

utworzony: 2010-12-29 19:17
Po powrocie ze spaceru same sie roztopią ale rpzed spacerem warto posmarować łapy psa oliwką, albo czymś innym, tłustym i co łatwo nei zejdzie oraz co bedzie neiszkodliwe dla psa. Sa chyba nawte takie maści dla psów.

Aga

utworzony: 2010-12-29 20:38
Mojemu psu często się to zdarzało,ale teraz ma buty ;]

Aris i Hania

utworzony: 2011-01-10 15:14
Ja jak miałam poprzedniego pieska Owczarka Polskiego Pon tez mu sie kulki robiły to zawsze wpuszczałam go do domu i mu je rozkruszałam albo sobie sam wygryzał.  Najczesciej smarowłam mu sierś oliwką tam  gdzie miał łapki to mu sie wtedy nie robiły.