Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Spacer bez smyczy:)

utworzony: 2010-08-26 13:09
Autor Treść

Kropka10

utworzony: 2010-08-26 13:09
Mam do Was pytanie...otóż od dzisiaj zaczynamy aktywne spacerowanie z moim psiakiem bo to właśnie od dzisiaj mogę już bezpiecznie wychodzić na spacery po szczepieniach. Moje pytanie dotyczy chodzenia na smyczy i bez niej. Mój psiak świetnie sobie radzi ze smyczą tzn nie gryzie, nie szarpie i idzie w miare przy nodze ( oczywiście podczas treningów domowych ), ale co tu zrobić żeby na spacerze uczyć go że nie zawsze musi chodzić na smyczy i może czasem pobiegać bez niej? Czy mi nie ucieknie;) MOże to głupie pytanie ale mam już jednego dorosłego psa i niestety nie nauczyłam go chodzenia bez smyczy bo cały czas ucieka, dobrze ze ma swoje podwórko do wybiegania ale jak wychodzi poza nie albo jest na jakiejś wycieczce to troche ucieka:( nie chce żeby z tym moim maleństwem było tak samo bo teraz mieszkam w bloku więć pies będzie musiał się wybiegać pod nadzorem;)

Kamelia

utworzony: 2010-08-26 13:17
Młode szczeniaki zazwyczaj niechętnie oddalają się od opiekunów. Wolą trzymać się blisko, nawet czesto ciężko się ich pozbyć. :P Możesz zrobic test puszczajac (nie odpinajac) smycz. Gdyby spróbował uciec latwiej będzie ci go złapać jeżeli ma smycz. Jeżeli piesek reaguje już na przywoływanie możesz wybrac się z nim na jakiś ogrodzony obcy teren i sprawdzić czy będzie reagował.

milka278

utworzony: 2010-08-26 15:17
Możesz równiez spróbowac nauczyc go chodzenia przy nodze bez smyczy zachecając go do tego np pyszna nagroda czyli gdy piesek odbiegnie od ciebie na chwile na mala odległosc a ty go zawołasz on do ciebie przybiegnie wtedy  daj mu nagrode co bedzie mu sie kojarzyło z czyms dobrym ze zawsze jak go zawołasz on z checia do ciebie przybiegnie bo bedzie wiedział ze dostanie cos pysznego. zacznij to robic a nie pozałujesz ja tak swoje pieski uczyłam i nie mam teraz problemu ze gdzies mi uciekna i nie będa mnei słuchac jak je wołam. bo wiedza ze zawsze ich pani ma jakis smakołyk przy sobie ;)

utworzony: 2010-08-26 15:37
przede wszystkim musisz nauczyć go komendy do mnie do perfekcji. Musisz się liczyć z tym że pies jest młody i nie zawsze cię posłucha. Jakiś nowy zapach czy inny pies może okazać się ciekawszy od właściciela. Na początku najlepiej spuszczać psa na ogrodzonym terenie żeby tam uczyć go posłuszeństwa

Himena007

utworzony: 2010-08-26 16:57
Ja gdy puszczam moją psinkę ,żeby pobiegała za miastem nie mam najmniejszego problemu z jej wracaniem do mnie. Nauczyłam ją tak, że nagradzałam ją za każde przyjście do mnie nawet gdy jej nie wołałam, dzieki temu uczyła się, że opłaca się trzymać  zawsze blisko, Trzeba tez psiaka nagrodzić za każde przyjście na zawołanie nawet gdy zrobi to dopiero po jakimś czasie, nie nalezy go karać za to że się ociągał. Gdy szczeniak próbuje od nas uciekac nie nalezy go gonić tylko oddalać się w przeciwnym kierunku, bo gonienie może uznać za zabawę i wtedy zawsze możemy mieć kłopot ze złapaniem psiaka na smycz, nie nalezy też przywoływac psiaka tylko gdy chcemy go przypiąć już na smycz, nalezy przywoływać go kilka razy na spacerze bezinteresownie i zawsze go nagradzać

Myszaa

utworzony: 2010-08-26 17:32
jeśli nie masz dużego psa wyprubuj smycz rozciąganą.Gdy jest mała wcale dużo nie kosztuje ale to jest dla naprawdę małych psów.Puszczaj pupila na takiej smyczy i za chwilę zawołaj-przkonasz się czy przyjdzie czy nie posłucha i pójdzie dalej

Titek

utworzony: 2010-08-27 11:29
My mieszkamy w dużym mieście, więc nie wszędzie możemy bezpiecznie spuścić ze smyczy naszego Korka. Tym bardziej, że kiedy widzi kota dosłownie wariuje. Na szczęście powstają w naszej okolicy wybiegi dla psów, czyli wydzielone kawałki trawnika w parkach, gdzie psy mogą się swobodnie wybiegać. :-)

biela

utworzony: 2010-08-27 14:45
mam pytanie jak nauczyć psa chodzenia bez smyczy

biela

utworzony: 2010-08-27 14:46
i jeszcze jedno czy psy często uciekają

ana

utworzony: 2010-08-27 15:28
BIELA mam do ciebie pytanie wiesz po co jest forum? Bo mi do tej pory wydawało mi się że nie do pisania komentarzy których nikt nie rozumie tylko do odpowiadania na pytania osoby która zołożyła post

utworzony: 2010-08-27 19:43
biela musisz wiedzieć że na forach internetowych nie jest dopuszczane spamowanie i trollowanie

bajuniu12345

utworzony: 2010-08-28 09:18
+

bajuniu12345

utworzony: 2010-08-28 09:19
moj nie  ucieka

bajuniu12345

utworzony: 2010-08-28 09:19
ale czasem

nienieninka

utworzony: 2010-08-28 14:39
Co to za spamowanie ma być? Bez przesady!

Psiara&Kociara

utworzony: 2010-08-29 14:41
Biela przestań w ten sposób nabijać pukty!!

ana

utworzony: 2010-08-29 15:30
Właśnie forum nie jest po to

bajuniu12345

utworzony: 2010-08-30 14:13
moj pies nie ucieka dlatego na spaserach spuszczam go ze smyczy

20Haker04

utworzony: 2010-08-30 16:40
Moim zdaniem pies powinien chodzic na smyczy. Poniewaz moze byc sytuacja ze pies bez smyczy podbiega do tego ktory jest na smyczy i wtedy wlasciciel musi sie szarpac bo ktos obie puscil psa i przeszkadza ten pies innym

Hera

utworzony: 2010-08-30 21:23
Moja hera nigdy mi jeszcze nie uciekła choć kilka razy poleciała za kotem czy innym psem lecz gdy ją zawołam lub krzykne ona zawsze staje i się słycha