Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

?ywienie psa

utworzony: 2010-07-27 13:04
Autor Treść

Net & Miku?

utworzony: 2010-07-27 13:04
Mam problemik.Kupi?am mojemu psu ostatnio such? karm? Pedigree Junior z mlecznymi krokiecikami ale on nie chce tego je?? co na to poradzi??

GaB85

utworzony: 2010-07-27 13:32
Nie dziwi? mu si?, psw nie karmi si? takimi karmami! ?adn? Pedigree, ani niczym w tym typie. Kup w sklepie zoologicznym dobr? karm?, chocia?by Royala dla szczeni?t, to na prawd? nie s? wielkie koszty.

yetka

utworzony: 2010-07-27 13:43
pedigree i inne karmy z hipermarketu s? zle jakosciwowo, kup co? dro?szego np. Royal, Brit itp.

Net & Miku?

utworzony: 2010-07-27 13:44
A dlaczego nie Pedigree???

GaB85

utworzony: 2010-07-27 14:05
Bo ta karma to karma jako?ci zerowej. ?adnej. Karmi?c ni? zwierz? bardziej mu zaszkodzisz, ni? przyniesiesz po?ytek. Jest tyle dobrych karm. Hills, Bosch, Royal i tak dalej.

KAROLINA

utworzony: 2010-07-27 14:06
pedieegre nie zawiera wszystkich potrzenych witamin, uplement itp. zainwestuj w np. karmy typu acana, royal, puppy i inne:) mo? i s? dro?sze ni? te pedigree i chappy, ale lepsze i daj? wieks?a pewno??, ?e nasz piesje to co najlepsze.

Net & Miku?

utworzony: 2010-07-27 14:30
ale ja nie jestem w zbyt dobrej sytuacjii finansowej i nie sta? mnie na karmy typy Royal itp.

GaB85

utworzony: 2010-07-27 14:32
Dok?adnie tak jak moja przedmwczyni si? wypowiedzia?a. Warto wyda? troch? wi?cej na dobrej jako?ci karm?. W Pedigree praktycznie nie ma bia?ka zwierz?cego, a jak wiemy, psy to zwierz?ta mi?so?erne. Skutki nie b?d? widoczne od razu, ale po latach. Problemy z w?trob?, nerkami, stawami, uz?bieniem i zapewne wiele wiele innych. Nie warto, serio.

GaB85

utworzony: 2010-07-27 14:37
Sta? Ci? na Pedigree a nie sta? na inn?? Pedigree wcale nie nale?y do najta?szych karm na rynku. A strawno?? jest du?o wi?ksza, co w praktyce oznacza, ?e pies zje mniej lepszej karmy ni? zjad?by tego ?wi?stwa.

utworzony: 2010-07-27 15:43
niektre dobre karmy wychodz? taniej ni? pedigree szczeglnie je?li we?miemy pod uwag? ilo?? dawkowania. Pedigree daje si? du?o bo ma znikome ilo?ci warto?ci od?ywczych a i tak nie zapewniamy mu tych sk?adnikw w 100%. Natomiast lepsze karmy maj? odpowiedni? ilo?? potrzebnych sk?adnikw i daje si? ich mniej. Najbardziej op?aca si? kupowa? du?e worki wychodz? wtedy taniej. Dobre karmy ktre mo?na kupi? w cenie pedigree, a nawet taniej je?li znajdziemy dobry skloep to mi?dzy innymi Brit, Bosch, Bento Kronen, od biedy ujdzie Dog Chow, ale mo?na mie? lepsz? karm? za t? cen?. Domowe jedzenie te? nie wychodzi koszmarnie drogo. Zreszt? szczerze mwi?c resztki ze sto?u s? o wiele bardziej wartosciowe ni? pedigree. Oczywi?cie nie namawiam tu do karmienia resztkami, ale jak zostan? jakie? ziemniaki, makaron, to czemu by nie da? psu. Oczywi?cie te? nale?y zachowa? umiar. No i jedzenie ktre dajemy psu nie powinno by? przyprawiane, a je?li kto? si? decyduje na domowe ?ywienie to trzeba pami?ta? by odpowiednio zbilansowa? posi?ek. W ca?kiem umiarkowanej cenie wychodzi te? BARF, ale tu spodziewam si? ?e nie ka?demu przypadnie do gustu karmienie psa ko??mi, surowym mi?sem itp.
Podsumowuj?c wybr jest naprawd? spory, trzeba tylko troch? ch?ci, a nie pj?cie na ?atwizn? kupowaniem karmy w najbli?szym markecie.

camparelli

utworzony: 2010-07-27 16:17
Nie mwci? ?e mi?dzy pedigree a royal canin nie ma prawie r?nicy. Dla porwnania pedigree dla szczeni?t 15 kg to wydatek do 100 z? (w granicach 80z?), a taki sam worek royala to ponad 200 z?. No mo?e dla kogo? kto ma du?o kasy to faktycznie nie jest r?nica. Co do dawkowania to podaje si? prawie tyle samo karmy. Ja osobi?cie poleci?abym ?redni? pu?k? karm - Dog chow. Wiem ?e nie jest to jaka? rewelacyjna karma, ale znacznie lepsza od pedigree, rwnie ?atwa do zakupy, koszt 15 kg to ok. 120 z?, wi?c r?nica w cenie nie b?dzie tak odczuwalna, a piesek dostanie co? lepszego do jedzenia. Mo?esz te? poprbowa? z innymi markami jak acana, josera, brit czy bosch, ktre s? jeszcze lepsze od dog chow-a ale musisz si? liczy? z cen?, bo tu za worek p?acisz powy?ej 150 z?

Nata & Cody. xd

utworzony: 2010-07-27 16:27
ale jak sie kupuje psa, to trzeba tez wiedziec, ze trzeba miec pieniadze na dobra karme itp. a nie kupi sie psa i kupuje sie mu potem byle jaka karme, bo nie ma pieniedzy

AnkA

utworzony: 2010-07-27 16:43
nie dziwie si? ?e nie chce je?? takiego ?wi?stwa. kup mu jak?? lepsz? karm? to napewno mu wrci apetyt

GaB85

utworzony: 2010-07-27 16:56
No niestety, musz? si? zgodzi?, pies wi??e si? z wydatkami, nie tylko takim "niezaplanowanymi" jak weterynarz czy strzy?enie.

GaB85

utworzony: 2010-07-27 16:58
Niestety, Camparelli, nie masz do ko?ca racji. Psu, ktry zjada powiedzmy 500 dkg Pedigree spokojnie wystarczy 300 dkg czego? lepszego. Ju? pisa?am, Pedigree specjalnie, wol? producenta ma wi?ksz? strawno?? ?o??dka, a wi?c, co za tym idzie, pies b?dzie si? domaga? jej wi?kszej ilo?ci.

Justyska

utworzony: 2010-07-27 17:36
Mj Gerdek te? by tego nie zjad?. Takie karmy to tylko dziadostwo

ewusia81

utworzony: 2010-07-27 17:57
bardzow wielu ludzi daje byle co do jedzenia swoim psiakom... Niestety traktuj? ich jak ?mietniki i dostaj? wszystko co zostaje po Panach :( Takie Pedigree czy inne marketwki to takie "?mietniki" tylko ?e gotowe w worku!! I zgodz? si? z przedmwczyniami- jak si? decyduje na psa to odpowiedzialnie si? nim opiekuje a niestety to oznacza podawanie mu dobrej karmy!! Takie Pedigree dla niego to jak ZUPKA CHI?SKA dla dziecka

GaB85

utworzony: 2010-07-27 18:14
?wietne porwnanie. Nie rozumiem te? jak mo?na podawa? psu resztki z obiadu, przyprawione, posolone i tak dalej. Brak wyobra?ni czy ignorancja?

KAROLINA

utworzony: 2010-07-27 18:40
tak...te? jestem temu przeciwna. Tylko ?le robi?e swojemu psu. Po za tym pies ci??ko trawi sl i przyprawy. Jest to zabronione!

utworzony: 2010-07-27 19:13
camparelli ani brit ani bosch nie kosztuj? ponad 150z? za worek. Te karmy s? milion razy lepsze od dog chow a ta?sze. Worek brita czy boscha mo?na kupi? w granicach 100 z?. Ja za brita p?ac? za du?y worek 95 z?.