Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Żywienie psa

utworzony: 2010-07-27 13:04
Autor Treść

Net & Mikuś

utworzony: 2010-07-27 13:04
Mam problemik.Kupiłam mojemu psu ostatnio suchą karmę Pedigree Junior z mlecznymi krokiecikami ale on nie chce tego jeść co na to poradzić?

GaB85

utworzony: 2010-07-27 13:32
Nie dziwię mu się, psów nie karmi się takimi karmami! Żadną Pedigree, ani niczym w tym typie. Kup w sklepie zoologicznym dobrą karmę, chociażby Royala dla szczeniąt, to na prawdę nie są wielkie koszty.

yetka

utworzony: 2010-07-27 13:43
pedigree i inne karmy z hipermarketu są zle jakosciwowo, kup coś droższego np. Royal, Brit itp.

Net & Mikuś

utworzony: 2010-07-27 13:44
A dlaczego nie Pedigree???

GaB85

utworzony: 2010-07-27 14:05
Bo ta karma to karma jakości zerowej. Żadnej. Karmiąc nią zwierzę bardziej mu zaszkodzisz, niż przyniesiesz pożytek. Jest tyle dobrych karm. Hills, Bosch, Royal i tak dalej.

KAROLINA

utworzony: 2010-07-27 14:06
pedieegre nie zawiera wszystkich potrzenych witamin, uplementó itp. zainwestuj w np. karmy typu acana, royal, puppy i inne:) moż i są droższe niż te pedigree i chappy, ale lepsze i dają wieksża pewność, że nasz piesje to co najlepsze.

Net & Mikuś

utworzony: 2010-07-27 14:30
ale ja nie jestem w zbyt dobrej sytuacjii finansowej i nie stać mnie na karmy typy Royal itp.

GaB85

utworzony: 2010-07-27 14:32
Dokładnie tak jak moja przedmówczyni się wypowiedziała. Warto wydać trochę więcej na dobrej jakości karmę. W Pedigree praktycznie nie ma białka zwierzęcego, a jak wiemy, psy to zwierzęta mięsożerne. Skutki nie będą widoczne od razu, ale po latach. Problemy z wątrobą, nerkami, stawami, uzębieniem i zapewne wiele wiele innych. Nie warto, serio.

GaB85

utworzony: 2010-07-27 14:37
Stać Cię na Pedigree a nie stać na inną? Pedigree wcale nie należy do najtańszych karm na rynku. A strawność jest dużo większa, co w praktyce oznacza, że pies zje mniej lepszej karmy niż zjadłby tego świństwa.

utworzony: 2010-07-27 15:43
niektóre dobre karmy wychodzą taniej niż pedigree szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ilość dawkowania. Pedigree daje się dużo bo ma znikome ilości wartości odżywczych a i tak nie zapewniamy mu tych składników w 100%. Natomiast lepsze karmy mają odpowiednią ilość potrzebnych składników i daje się ich mniej. Najbardziej opłaca się kupować duże worki wychodzą wtedy taniej. Dobre karmy które można kupić w cenie pedigree, a nawet taniej jeśli znajdziemy dobry skloep to między innymi Brit, Bosch, Bento Kronen, od biedy ujdzie Dog Chow, ale można mieć lepszą karmę za tą cenę. Domowe jedzenie też nie wychodzi koszmarnie drogo. Zresztą szczerze mówiąc resztki ze stołu są o wiele bardziej wartosciowe niż pedigree. Oczywiście nie namawiam tu do karmienia resztkami, ale jak zostaną jakieś ziemniaki, makaron, to czemu by nie dać psu. Oczywiście też należy zachować umiar. No i jedzenie które dajemy psu nie powinno być przyprawiane, a jeśli ktoś się decyduje na domowe żywienie to trzeba pamiętać by odpowiednio zbilansować posiłek. W całkiem umiarkowanej cenie wychodzi też BARF, ale tu spodziewam się że nie każdemu przypadnie do gustu karmienie psa kośćmi, surowym mięsem itp.
Podsumowując wybór jest naprawdę spory, trzeba tylko trochę chęci, a nie pójście na łatwiznę kupowaniem karmy w najbliższym markecie.

camparelli

utworzony: 2010-07-27 16:17
Nie mówcię że między pedigree a royal canin nie ma prawie różnicy. Dla porównania pedigree dla szczeniąt 15 kg to wydatek do 100 zł (w granicach 80zł), a taki sam worek royala to ponad 200 zł. No może dla kogoś kto ma dużo kasy to faktycznie nie jest różnica. Co do dawkowania to podaje się prawie tyle samo karmy. Ja osobiście poleciłabym średnią pułkę karm - Dog chow. Wiem że nie jest to jakaś rewelacyjna karma, ale znacznie lepsza od pedigree, równie łatwa do zakupy, koszt 15 kg to ok. 120 zł, więc różnica w cenie nie będzie tak odczuwalna, a piesek dostanie coś lepszego do jedzenia. Możesz też popróbować z innymi markami jak acana, josera, brit czy bosch, które są jeszcze lepsze od dog chow-a ale musisz się liczyć z ceną, bo tu za worek płacisz powyżej 150 zł

Nata & Cody. xd

utworzony: 2010-07-27 16:27
ale jak sie kupuje psa, to trzeba tez wiedziec, ze trzeba miec pieniadze na dobra karme itp. a nie kupi sie psa i kupuje sie mu potem byle jaka karme, bo nie ma pieniedzy

AnkA

utworzony: 2010-07-27 16:43
nie dziwie się że nie chce jeść takiego świństwa. kup mu jakąś lepszą karmę to napewno mu wróci apetyt

GaB85

utworzony: 2010-07-27 16:56
No niestety, muszę się zgodzić, pies wiąże się z wydatkami, nie tylko takim "niezaplanowanymi" jak weterynarz czy strzyżenie.

GaB85

utworzony: 2010-07-27 16:58
Niestety, Camparelli, nie masz do końca racji. Psu, który zjada powiedzmy 500 dkg Pedigree spokojnie wystarczy 300 dkg czegoś lepszego. Już pisałam, Pedigree specjalnie, wolą producenta ma większą strawność żołądka, a więc, co za tym idzie, pies będzie się domagał jej większej ilości.

Justyska

utworzony: 2010-07-27 17:36
Mój Gerdek też by tego nie zjadł. Takie karmy to tylko dziadostwo

ewusia81

utworzony: 2010-07-27 17:57
bardzow wielu ludzi daje byle co do jedzenia swoim psiakom... Niestety traktują ich jak śmietniki i dostają wszystko co zostaje po Panach :( Takie Pedigree czy inne marketówki to takie "śmietniki" tylko że gotowe w worku!! I zgodzę się z przedmówczyniami- jak się decyduje na psa to odpowiedzialnie się nim opiekuje a niestety to oznacza podawanie mu dobrej karmy!! Takie Pedigree dla niego to jak  ZUPKA CHIŃSKA dla dziecka

GaB85

utworzony: 2010-07-27 18:14
Świetne porównanie. Nie rozumiem też jak można podawać psu resztki z obiadu, przyprawione, posolone i tak dalej. Brak wyobraźni czy ignorancja?

KAROLINA

utworzony: 2010-07-27 18:40
tak...też jestem temu przeciwna. Tylko żle robiće swojemu psu. Po za tym pies ciężko trawi sól i przyprawy. Jest to zabronione!

utworzony: 2010-07-27 19:13
camparelli ani brit ani bosch nie kosztują ponad 150zł za worek. Te karmy są milion razy lepsze od dog chow a tańsze. Worek brita czy boscha można kupić w granicach 100 zł. Ja za brita płacę za duży worek 95 zł.