Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

agresja

utworzony: 2010-09-13 19:49
Autor Treść

Myszaa

utworzony: 2010-09-13 19:49
moja niecało roczna suczka stała się ostatnio agresywna.Gdy tylko wracam do domu skacze na mnie,gryzie a gdy tylko odmawiam pieszczot bo !chcę się rozebrać! warczy i chce ugryźć niewiem co mam robić.konsultowałam się ze znajomymi i mówili że tak jest gdy suka ma cieczkę a moja właśnie ma.

ana

utworzony: 2010-09-13 20:28
to mogą byc skutki cieczki a tak właściwie to przecież młoda suczka może chce się pobawic

Lazanija

utworzony: 2010-09-14 00:01
Nie miałam nigdy suczki, więc nie wiem jak to z nimi jest, ale Hermes mając ok. roku, może trochę mniej, przechodził trudny wiek. Był wówczas o wiele bardziej uparty niż zazwyczaj, bardzo agresywny wobec innych psów, humorzasty - kiedy mijaliśmy jakichś ludzi, najpierw rwał się na smyczy i warczał jakby chciał ich rozerwać na strzępy, a za chwilę merdał do nich ogonem itp. Co prawda wobec mnie nigdy nie był agresywny, ale w tamtym czasie trudniej było cokolwiek od niego wyegzekwować. Psy podobno też kłopotliwie przechodzą okres dojrzewania tak jak ludzcy nastolatkowie.

nienieninka

utworzony: 2010-09-14 12:06
Również nigdy nie miałam suczki ale myslę, że to może być spowodowane cieczką lub jak Lazanija napisała okresem dojrzewania. Sama mam teraz podobny problem z moim Rokim. Na spacerze dziwnie się zachowuje w stosunku do niektórych ludzi. Ostatnio szedł jakiś pan, który zaciekawił Rokiego, bo stanął i uważnie mu zaczął przyglądać się zbliżającemu się nieznajomemu, nie mogłam go ruszyć z miejsca, gdy pan był coraz bliżej Roki podkulił ogon i zaczął uciekać jakby się bał, a gdy nieznajomy znalazł się po drugiej stronie ulicy Roki zatrzymal się i zaczął na niego szczekać, a pan tylko zrobił zdziwioną minę i poszedł dalej. Innym historia zdarzyła się gdy przyszedł listonosz, którego Roki nie cierpi. Zaczął oczywiście pana obszczekiwać i lecieć w jego stronę, więc ja podąrzyłam za nim i nakazałam mu isc do domu, Roki podkulił ogon i schował się pod samochód, a gdy tylko podeszłam do niego ten na mnie warczał i sama nie wiem o co mu chodziło ;/

utworzony: 2010-09-14 16:31
bardzo duże prawdopodobieństwo że jest to spowodowane cieczką i okresem dojrzewania. Kiedy sunia przejawia takie zachowania powiedz stanowczo nie, nagradzaj gdy będzie spokojna, możesz też ją na chwilę zamknąć w innym pomieszczeniu żeby wiedziała że takie zachowanie się nie opłaca

nati98

utworzony: 2010-09-17 21:11
Najprawdopodobniej takie zachowanie jest zwiazane z przechodzoną przez sukę rują, ale jeżeli takie zachowanie będzie się utrzymywać także po rui warto zgłósić się do specjalisty gdyż suczka może stać się naprawdę agrsywna.

Rosemary

utworzony: 2010-09-20 22:08
Wszystko to co mówcie się zgadza, zarówno cieczka jak i okres dojrzewania mogą być przyczyną. W ogóle podobno jest tak, że niektóre psy (np. owczarki niemieckie, to wiem na pewno, ale może jakieś inne rasy też) parę razy w życiu mają taki głupkowaty okres kiedy próbują swojego właściciela. Tak trochę jak małe dzieci - sprawdzają ile im wolno, bo "a nuż się okaże, że to ja jestem górą".  W przypadku psów objawia się to np. agresywnymi zachowaniami. Trzeba to "tępić", jasno dać psu do zrozumienia, że sobie tego nie życzysz, zazwyczaj wystarcza ostre, zdecydowane "fe!" i pies wie, bo to nie jest prawdziwa agresja, tylko raczej takie przekomarzanie się. W przypadku prawdziwej agresji nasze "fe" raczej niewiele pomoże i zazwyczaj trzeba prosić o pomoc specjalistę.

kami

utworzony: 2010-09-26 23:43
cieczka cieczką, okres dojrzewania druga strona medalu, ale chyba (z przeprosinami dla autora) zamykanie w innym pomieszczeniu to jaglupszy pomysł !!!! NIE postepuj tak, chyba że chcesz miec naprawde agresywnego psa!!!!! Mi tez to kiedys ktoś poraził i skończyło sie uspieniem psa z powodu agresywnego zachowania. Jak masz fundusze idź na szkolenie, a jak nie to poczytaj w necie i poczwicz w domu
powodzenia

yetka

utworzony: 2010-09-29 15:32
chce zwrócic na sibie uwage i przez to tak sie zachowuje, ja bym dalej olewała

brzoskwi

utworzony: 2010-10-10 11:36
a może to w czym innym tkwi problem np w tym ze czuje sie niepewnie lub inaczej ma zamało uwagi poświęcanej mu

Adaa

utworzony: 2010-10-16 17:03
chce zwrócić na siebie uwagę, chce żebyś się z nią trochę zajęła, przeciez jest jeszcze młodziutka i chce się bawic, albo jest to spowodowane cieczką i okresem dojrzewania.

paula25

utworzony: 2010-11-04 14:47
Każdy młody pies przechodzi tzw. "próbę pokazania charakteru", u jednych przechodzi to łagodniej, u innych trochę gorzej. Pies chce Ci pokazać, że ma być tak jak on chce, a raczej "ona".

daria899

utworzony: 2010-11-23 06:59
jak ma cieczke to normalne zachowanie moja tez tak ma