Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

gdy pies tęskni

utworzony: 2009-03-03 20:00
Autor Treść

Misha

utworzony: 2009-03-03 20:00
Niedawno się dowiedziałam, że mój pies, po moim wyjściu do pracy, przez pół godziny szczeka non stop, po czym się uspokaja. Nie mam drzwi do pokoju, w którym ma legowisko, a nie chcę jej zamykać na te 8 godzin w małym pokoiku, czy też kuchni. Zawsze mi się wydawało, że stosuję się do ogólnych zasad, tzn. nie żegnam się nigdy z psem, po prostu wychodzę i nie sądziłam, że ona urządza rano taki koncert. Przeprowadziłam się niedawno do nowego mieszkania, w poprzednim żaden sąsiad nie zwrócił mi uwagi, toteż nie miałam pojęcia, co się dzieje. Czy są inne sposoby, by pies oswoił się z moją nieobecnością i nie szczekał, po moim wyjściu z domu?

Kukuśka

utworzony: 2009-03-03 20:09
Miałam podobny problem, tyle, że mój pies szczekał cały czas(z krótkimi przerwami)... teraz już nie mam takiego problemu. Pozwól, że napisze Ci jak go tego oduczyć(jak ja to zrobiłam), ale dopiero jutro. Dopiero wróciłam z uczelni i jestem padnięta... Jutro myślę, że koło 18 dostaniesz odpowiedź:)

Kukuśka

utworzony: 2009-03-04 20:14
Po 1. Przed pozostawieniem psa wymęcz go porządnie na spacerze!! Pies wtedy będzie odpoczywał, a nie wariował w domu.
2. Nie żegnaj sie z psem.
3. zostaw mu z 2 jego ulubione zabawki, najlepiej jakiś gryzak i bardzo skuteczny kong(!)...ostatnie naprawdę polecam...to działa!! Pies jest zajęty jedzeniem, a nie Twoim wychodzeniem z domu. Włóż do niego coś smakowitego, np. parówki.
4. Najlepiej pozostawiaj psa najpierw na 5 minut, póżniej wydłużaj czas.

Stosowałam się do tych metod, podziałały. A miałam naprawdę wielki problem z sąsiadami.

Aha, jeżeli to Ty jesteś psa właścicielem(pies o tym wie), to dobrze by było, żeby kto inny wychodził z domu ostatni..

Pozdrawiam, jeśli czegoś nie rozumiesz PISZ!:)

Misha

utworzony: 2009-03-07 18:50
Dziękuję za pomoc. Nie wszystkie rady dało się wcielić w życie, np. wychodzenie z domu na 5 minut, albo porządny poranny spacer (musiałabym wstawać o 5 rano i w ciemności gonić z nią po polach), ale pomysł z zabawką był ok. Konga jeszcze nie kupiłam, bo nie we wszystkich sklepach zoologicznych jest, w niektórych nawet nie wiedzą, co to jest, ale kupiłam inną "absorbującą" zabawkę. Co do żegnania, to nigdy się z nią nie żegnałam. Nastawiałam kamerę na godzinę i wychodziłam do pracy . I poskutkowało! Jest tak zajęta nową zabawką, a potem po zabawie biegnie do miski, w której jej zostawiam "śniadanko", że ani myśli tęskinić za mną. Owszem, poszczekuje od czasu do czasu, ale wtedy, gdy ktoś idzie po klatce, albo inny pies szczeka na podwórku, ale to na pewno nie jest szczekanie z tęskonty. A przy okazji, jest sposób, by oduczyć szczekania, gdy ktos idzie po klatce? Usłyszałam,żeby nie zwracać uwagi, bo wtedy nie wzmacnia się tego zachowania, ale niestety, to nie przynosi rezultatu.
Jeszcze raz dzięki za radę!

Kukuśka

utworzony: 2009-03-10 19:50
Konga musiałam zamawiać przez internet, bo nigdzie nie mogłam znaleźć.
Jak oduczyć psa szczekania...Hmm...na pewno go czymś zająć, a tak to co mi przychodzi na myśl, to tak... Musisz nauczyć psa komendy CICHO. Kiedy pies zaczyna szczekać to mówisz CICHO, pies sie ucisza smakołyk i tak w kółko... Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Oczywiście tak szybko to nie nastąpi, jak każdy by chciał. Cierpliwość i konsekwencja to podstawa...a ztym ciężko jest(u mnie);)

Nikita

utworzony: 2010-06-19 14:32
Mój  na   szcęście   nie   zostaje   nigdy   sam..Siedzi   z  teściową   jak   jestem  w   pracy...

Patrycja

utworzony: 2010-06-25 21:20
A ja mam pytanie do Misha, ile ma twoj piesek? Bo ja mam 7 miesiecznego boksera i jak narazie jest wozony do rodzicow, bo kazde moje wyjscie np. do sklepu konczylo sie ciaglym szczekaniem, ze az na dworze bylo slychac. Pomalu szykuje sie do zostawiania go samego ale nie wiem jak na to sasiedzi?

magda

utworzony: 2010-06-28 20:56
musisz go zmeczyc przed wyjsciem

KAROLINA

utworzony: 2010-07-14 14:18
hmm...trudna sprawa...najlepiej zaraz po przyjściu miło go powitaj i pochwal:)

ana

utworzony: 2010-08-31 17:43
Gomek ja gdzieś wyjedżamy czeka pod baramą( jak jest ciepło ) a jak troche chłodniej to zosataje w domu i śpi

daria899

utworzony: 2010-11-23 06:44
moja suczka zawsze z kims zostaje