Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

karmy

utworzony: 2010-08-13 20:08
Autor Treść

Myszaa

utworzony: 2010-08-13 20:08
jakie polecacie karmy dla psów, ja używam Bosch i jest zadowolona i nie chcę wiedzieć że ktoś mi napisze pedigree, chapi czy coś w tym stylu bo one osłabiają nermy psa i mają mało składników odżywczych

Lazanija

utworzony: 2010-08-13 20:19
pedigree i chappi są dla tych, których nie stać na droższe jedzenie, a nie mają czasu sami gotować dla psa.

Lazanija

utworzony: 2010-08-13 20:24
Ja sama przyrządzam psom jedzenie więc niewiele mogę o karmach powiedzieć, ale wszystko zależy od psa, bo jak czytałam na stronie sklepu zoologicznego, jedni się daną karmą zachwycali, inni pisali, że ich pies ma po niej biegunkę. Sporo dobrych ocen dostał Royal, ale niewątpliwą jego wadą jest cena...

utworzony: 2010-08-13 21:19
można kupić dobrą karmę w podobnej cenie co pedigree. Tylko że ludzie idą na łatwiznę i kupują karmę w najbliższym markecie zamiast poszukać gdzieś dalej. Ja karmię psa Britem i bardzo polecam. Nieznacznie droższa od pedigree a jakość milion razy lepsza. Tak samo Bosch czy już ciut droższe Bento Kronen, Arion. Można tego wymieniać naprawdę dużo

Himena007

utworzony: 2010-08-13 22:54
Ja karmię Acaną

Lazanija

utworzony: 2010-08-13 23:58
słyszałam sporo pozywtywnych opinii na temat Acany, nie wczytywałam się dokładnie w skład, ale wydawał się bardzo przyzwoity.

Lazanija

utworzony: 2010-08-13 23:59
Brita albo Boscha widziałam za niecałe 100 zł 15 kg w jakiejś promocji w necie.

nati98

utworzony: 2010-08-14 07:44
Moja Frida wcześniej dostawała pedigree ale jak posmakowała ariona to ucieka jak jej pokaże pedigree.

KAROLINA

utworzony: 2010-08-14 12:19
Polecam acana, puppy, royal canin i czasem purina.

MałaMii

utworzony: 2010-08-14 13:26
Wet może poradzić odpowiednią dla psa :) Ale są różne diety dla psów:P

ana

utworzony: 2010-08-14 14:25
tak ja albo gotuje coś psu albo droższe karmy w sklepach zoologicznych

Myszaa

utworzony: 2010-08-14 14:45
gotując psu jedzenie nie dostarczacie mu odpowiedzniej ilości witamin-tak powiedział mi wet i od tamtej pory Kja i Junior jedzą tylko karmy sucze i pół mokre kupiene w skelpach zoologicznych lub przez neta

Asia

utworzony: 2010-08-14 14:46
Z jedzeniem mojego psa bywa różnie. Najczęściej kupuje jej puszkę z drobiem lub wołowiną.

Gosia

utworzony: 2010-08-14 14:48
a moj pies je chapi i pedigree i uwielbia  te karmy innych nie chce jesc.

utworzony: 2010-08-14 15:50
Myszaa bo gotowany posiłek trzeba odpowiednio skomponować. Jeśli ktoś będzie dawał tylko jakiegoś ryżu, kurczaka to pies nie będzie miał zapewnionej odpowiedniej ilości wartości odżywczych. Dlatego gotowanie jedzenie musi być różnorodne i należy do nich dodawać odpowiednie preparaty witaminowe.

Gosia pamiętaj że karmiąc psa Chappi, czy Pedigree tylko mu szkodzisz i wcześniej czy później odbije się to na jego zdrowiu. Te karmy mają tylko 4% mięsa, a to zdecydowanie za mało dla zwierzęcia które jest drapieżnikiem. Do tego zawiera mnóstwo soli która w takiej ilości prowadzi do nadciśnienia, a z tąd już prosta droga do zawału serca. Przy tych karmach pies nie ma zapewnionych wszystkich ważnych wartości odżywczych. Zwykle gdy już się zacznie karmić psa tymi karmami to ciężko przejść na inne karmy, bo one zawierają coś w rodzaju substancji uzależniających. Inaczej psy by nie jadły karmy która zawiera prawie same zboża.
Wystarczy próbować różnych karm, niektóre wysyłają darmowe próbki. Na pewno wśród dziesiątek karm znajdzie się taka która zasmakuje psu. I do tego potencjalnie droższe karmy okazują się tańsze. Wystarczy wziąć pod uwagę ilość dawkowania. Dawka Chappi dla 10kg psa to 200g dziennie. A np. Acany już 135g, Brita 120g, Ariona 120g. Niby worek droższy ale starcza na dłużej, bo dawkowanie jest dużo mniejsze

Gabunia

utworzony: 2010-08-14 22:25
mój pies je karmę royal

Kamelia

utworzony: 2010-08-14 22:54
Kamel (golden retriever) jest na acanie, a Opal (cavalier) na purinie pro plan. Kamel jest na swojej już 7 lat i bardzo dobrzesobie na niej radzi.

asia

utworzony: 2010-08-14 23:19
Mój pies uwielbia chappi i nie chce innej karmy... ewentualnie od czasu do czasu jedzenie z puszki czy pasztecik. Nie zgadzam się z opinią że jest to jedna z tych gorszych pasz...

Gosia

utworzony: 2010-08-14 23:38
Ale on nie dostaje tylko tej karmy..Dostaje takze w tzw pasztecie i w galarecie i inne miesa np kotlety itp.Dostaje to od kad go mam czyli juz od 3,5miesiaca sucha karme chappi mieszamy mu z sosem a przed chppi dawalam mu inna i jej wogole nie jadl

Gosia

utworzony: 2010-08-14 23:42
A niektorych nie stac na karmy za 100 czy 200zl ja np mieszkam w okolicach gdanska i nie mam latwo z dojazdem do sklepu zoologicznego aby kupic mojemu psu dobra karme.Moja kolezanka tez daje ja swojemu psu i jest zdrowy.Mi i mojemu psu ta karma pasuje i nie mam zamiaru jej zmieniac