Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

mam powazny problem

utworzony: 2010-10-25 16:14
Autor Treść

fiona shrek

utworzony: 2010-10-25 16:14
nie umiem oduczyc mojego psa spania w pokoju chociaz ma u siebie leze a i tak zawsze spi na kanapoie chociaz drzwi sa zamkniete caly czas to on je otwiera

Kamelia

utworzony: 2010-10-25 16:25
Psa trzeba od początku, konsekwetnie uczyc co wolno a czego nie. jezeli nie chcecie zebyw chodził na kanape, a wchodzi (nie ma się co dziwic, miękka wygodna kanapa zawsze jest lepsza od chocby najpiekniejszego leżonka dla psa), musicie za każdym razem kiedy wejdzie mówić ,,Nieee" kazać muz ejść, jeżeli bedzie probowal ponownie, wyprowadzic go za drzwi kiedy wy siedzicie w pokoju tak aby wiedział, ze cos przeskrboał. jeżeli wejdzie sam, ejszcze raz wyprowadzić i przez jakisc zas ignorować. Potem jezli bedzie przebywał w pokoju ale leżał na ziemi chwalić go. Sprawdzie aby uznal leżonko za coś fajniejszego niz kanapa, dawajcie mu tam samkołyki, głaszcie i chwalcie kiedy tylko sie tam położy.

Aris i Hania

utworzony: 2010-10-26 09:43
Ja mojego nauczyłam po przez jak wyszedł na dwór i sie wysikał to dostawał nagrode, i tak sie oduczył :)

EmLabrador

utworzony: 2010-10-26 15:11
Aris i Hania - chyba trochÄ™ nie o to chodzi . . .

nienieninka

utworzony: 2010-10-27 12:05
Myślę że Kamelia dokładnie opisała co nalezy zrobić ;)

Net & Mikuś

utworzony: 2010-10-27 14:33
A czy twój pies potrafi komende "nie wolno" ? Jeśli nie to zrób tak że jak sie na tej kanapie położy to karz mu zejść podobnie jak radziła Kamelia a jeśli potrafi tą komende poprostu za kazdym razem jak wskoczy na kanape mów nie wolno i karz zejsć

MałaMii

utworzony: 2010-10-30 17:41
Ja nie mam takiech problemow :) Ale gadam się  moimi przedmowami ;

ana

utworzony: 2010-10-30 19:41
jak tak robi to podnieś głos

yetka

utworzony: 2010-10-30 21:32
wyprowadzaj psa z pokoju do skutku, tylko spokojnie, cierpliwie, bez nerwów

paula25

utworzony: 2010-11-04 14:18
Zgadzam się z Kamelią:) choć ja nadal jestem w trakcie akcji "zejdź z kanapy";) moje słonko potrafi wskoczyć kilkadziesiąt razy pod rząd w ciągu dnia, żeby pokazać, że musi stanąć na jego:) a ja dotrzymuję mu kroku i pokazuję, że stanie na moim;) Tak to już jest, kiedy pupil ma ADHD...a mój ma x2:)):) Bądź konsekwentna, stosuj system nagród i kar, a prędzej czy poźniej będzie dobrze. Pozdrawiam:)

utworzony: 2010-11-06 08:31
po prostu naucz psa komendy wyjdź. Niestety ale trzeba się liczyć z tym że jeśli dane zachowanie już się utrwaliło to będzie ciężko tego oduczyć. No bo wystarczy tylko postawić się w sytuacji psa. Coś przez x czasu było dozwolone, a teraz ni stąd ni z owąd nie można tego robić. To dla psa tylko mętlik w głowie dlatego tak ważne jest ustalenie wszystkich zasad panujących w domu na samym początku i konsekwentne ich przestrzeganie

Justyska

utworzony: 2010-11-13 13:58
Moj spi ze mna:D

Wika

utworzony: 2010-11-16 21:02
Z moim Rafim  było podobnie zawsze spał ze mną w łóżku a nie na swoim kojcu.Ja zaczełam tak:
1.Każdego dnia sadzałam Rafika na kojcu.
2.Na kojec kładłam jakiś smakołyk i on tam szedł.
3.Po tygodniu zaczoł się przyzwyczjać, ale zaczoł spać w kojcu po 2 miesiącach.
Mam nadzieje ,że pomogłam:-)

Radek

utworzony: 2010-11-18 07:30
ja raz słyszałem o takim sposobie: połóż tam deskę do prasowania zdejmuj ją tylko gdy ktoś tam siedzi w końcu pies zrozumie że to niedobre miejsce

daria899

utworzony: 2010-11-24 14:38
jak go tak nauczylas to pozniej ciezko go oduczyc