Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

nadmierne łzawienie u spaniela

utworzony: 2009-02-18 15:08
Autor Treść

Kukuśka

utworzony: 2009-02-18 15:08
Mój 1,5 roczny cocker spaniel od początku kiedy jest z nami ma łzawienie oczu. Byłam wielokrotnie u weterynarzy, stosowałam leki i nic nie pomogło. Boje sie, że pies straci wzrok! Jeżeli macie jakieś metody, by to łzawienie zatrzymać, piszcie!! Bo ja już nie wiem, do kogo mam się zwracać o pomoc... Jedyna nadzieja chyba u okulisty psiego dr Garncarza, który ma pojawić się w Szczecinie, jednak "troche" taka wizyta kosztuje. Ale jeśli nie będe miała wyboru, to tak zrobie... Piszcie!

Nattalucha

utworzony: 2009-02-23 17:58
sluchaj, a twoj piesek mial robione badania kliniczne???  bo taka przyczyna łzawienia oczu moze byc zapalenie spojówek, zniszczenie rogowki, a nawet  bole zebów...
slyszalam takze ze lzawienie mozna zlikwidowac jakas herbatka naturalna... nie wiem czy czasami to nie jest herbata rumiankowa.... jak sie dowiem jaka to herbata to    dam ci znac, lepiej nie testuj na swoim pssie herbatki... :0 jeszcze sie odezwe jak sie dowiem:)

Kukuśka

utworzony: 2009-02-24 20:37
Miał robiony wymaz z oka, okazało się, że ma gronkowce(nie złociste). Dostałam krople - nic nie dało... Rumianek odpada, bo od tego wypada psu sierść wokół oczu.. Dzisiaj dowiedziałam się, że całkiem możliwe, że to może być taka jego uroda. Norma u spanieli, tyle że jego rodzice mają czyste oczka...Eh, jak się dowiesz to napisz:) Dzięki:)

Nattalucha

utworzony: 2009-02-24 23:27
co do teo rumianku to masz racje, przepraszam ze bym ze w bład wprowadziła:)

Drzewko

utworzony: 2009-03-02 15:29
Mojej spanielce też od czasu do czasu łzawi oko tylko jedno (lewe) ale raczej to nic powaznego głównie po szaleństwach na spacerkach. Co do Łzawień oczu u psa to słyszałem tylko o problemach z zębami czy problem związany z powieką (za duża albo nieforemna dokąłdnie niewiem) a przepisywanie kropli przez weterynarzy to standard :) Życze powodzenia w walce bo szkoda żeby sie psiak miał męczyć.

Kukuśka

utworzony: 2009-03-06 16:40
Ach... diagnoza kolejnego weterynarza: "Taka jego uroda" Może i tak, skoro nic nie pomaga.. Podobno to normalne u spanielów - takie bezprzyczynowe łzawienie;)

pijar

utworzony: 2009-05-01 19:03
Spróbuj najprostszej metody sól fizjologiczna do oczu. Jak tylko mój spaniel zaczyna mieć coś z oczami zaczynam mu zakraplać właśnie sola fizjologiczną dwa razy dziennie i spokój jest. To prawda że oczy spaniela moga czasami łzawić od wiatru na spacerze u mojego kastora sie to zdarza. Zdarzają sie sytuacje z nieprawidłową budową powieki ale wtedy szukaćjna dogomani była tam specjalny wątek na ten temat. Wtedy to specjalista musi być do zabiegu a nie ma ich dużo.
Pozdrawiamy z małą koyla i kastorem

pijar

utworzony: 2009-05-01 19:07
Jeszcze jedno zapomniałam:) jak nie pomoże spróbuj poszukać na spanielkowym forum jest taka stronka. Tam są wieloletni hodowcy tej rasy może cos podpowiedzą. W każdym razie życze powodzenia

magda

utworzony: 2010-06-28 17:33
nie wiem

KAROLINA

utworzony: 2010-07-14 13:55
ja swojemu psu przemywam oczy rumiakiem ale widzę,że u ciebie nie stety nie w tym rzecz

ana

utworzony: 2010-08-31 13:30
niepomoge

daria899

utworzony: 2010-11-23 06:42
oj niewiem