Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

pies

utworzony: 2010-11-27 17:42
Autor Treść

fado

utworzony: 2010-11-27 17:42
jak dbać o nasze pupile

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:24
Może zacznę od pielęgnacji :)
Kąpiel:
Powinna odbywać się co 4-7  dni. Stosujemy środki polecane przez weterynarzy lub pracowników sklepów zoologicznych. Niestety niektóre psy nieznoszą kąpieli.

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:25
Szczotkowanie:
U psów długowłosych najlepiej codziennie po kilka razy.
U psów krótkowłosych co 2-3 dni.

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:26
Mycie uszu:
Powinno myć się uszy psom co kilka dni 2-4.
Najlepiej środkami polecanymi przez weterynarzy. Można je kupić w gabinetach lub w sklepach zoologicznych.

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:28
Mycie zębów:
Zęby powinno myć się psu po każdym posiłku. Jest to bardzo ważne, aby psu nie powstawał kamień na zębach. Są również rózne smakołyki i zabawki, które czyszcza zęby, ale napewno sprawdzonym środkiem jest pasta. Można ją kupić w gabinetach weterynaryjnych lub w sklepach zoologicznych razem ze szczoteczką.

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:29
Przemywanie oczu:
Najlepiej codziennie środkami do tego przeznaczonymi. Oczy można również przemywac herbatą ( rumiankiem nie, bo sierść u psów może się rozjaśnić) - tak polecał weterynarz.

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:32
Powinniśmy wybrać odpowiednią karmę dla naszych czworonogów. Jeżeli są rasowe to łatwo znaleźć taką karmę, chyba, a jeżeli są kundelkami to napewno dobierzemy odpowiednią karmę czytając etykiety. Ja daję mojemu psowi karmę royal canin , a od czasu do czasu eukanubę.

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:34
Ups. ostatni wpis się trochę przekształcił, ale myślę, że domyślisz się co tam pisze ;).
Zabawa:
To żywioł psa, wtedy moze się wyszaleć. Powinniśmy bawić się z psem najlepiej codziennie po kilka razy. Uważajmy na zabawki! Należy unikać tych, które wyprodukowano w Chinach, bo czesto zrobione są ze szkodliwych substancji. Oraz kupujmy bezpieczne zabawki dl a psów.

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:35
Szczepienia:
Powinny się odbywać tak jak zalecił weterynarz. Na przykład ja z moim psem chodze na szczepienia co rok. To są szczepienia od wścieklizny itd.

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:38
Odrobaczanie:
Według zaleceń weterynarza. Chyba tak gdzieś co 3-5 miesięcy. Zależy jak ustali weterynarz. To bardzo ważne, bo czasami w sklepach zoologicznych możemy spotkać tabletki, które weterynarz wyrzuci do kosza. Raz tak miałam.. Dziwny przypadek, bo pani w sklepie zoologicznym powiedziała, że ta tabletka jest najlepsza. Poszłam do weterynarza z psem na szczepienie i zapytałam czy dobrą kupiłam mu tabletkę od odrabaczania. A on wyrzucił ją do kosza i dał mi inną.

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:39
Posłuszeństwo, szkolenie, sztuczki:
Myślę, ze każdy pies musi znać chociaż podstawowe komendy oraz być posłusznym. Fajnie jest kiedy psa uczymy sztuczek np. gry w 3 kubki. Polecam!

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:42
Sporty:
Myślę, ze każdy pies jest aktywny i z chęcia uprawiałby sporty. Niestety nie wszyscy właściciele chodzą z psem na treningi lub mają swoje własne tory. Mój pies bardzo dobrze radzi sobie z agility i dogfrosbee.

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:43
Psi taniec:
Tańczący pies.. To budzi w nas podekstytowanie.. Ale każdy pies może tańczyć! Można uczeszczać z psem na kurs. Albo samodzielnie uczyć.

Aga

utworzony: 2010-11-27 21:44
Myślę, że pomogłam!
Pozdrawiam i zapraszam do mnie na profil. Poczytaj moje artykuły. Pewnie przydadzą się :)

SylwiaSz

utworzony: 2010-11-27 23:19
Aga, z tą kąpielą przesadziłaś.
Nie każdego psa należy tak często kąpać.

EmLabrador

utworzony: 2010-11-28 13:07
A propo tej kąpieli to znacznie przesadziłaś. Kąpiel = im rzadziej tym lepiej dla psa ze względu na stan sierści i przede wszystkim skóry psa. Pies ma naturalny łój wytwarzany przez gruczoły łojowe znajdujące się w skórze, tuż pod naskórkiem. Kąpiąc psa co ok. 5 dni cały czas "wyrzucasz" z jego skóry łój potrzebny do prawidłowego funkcjonowania skóry ( jej elastyczność, reakcje na ciepło, zimno, ból ). Zaleca się kąpiel psa wtedy kiedy jest faktycznie brudny, nie ładnie pachnie. Może yorka faktycznie kąpie się częściej ale na pewno nie co 4-7 dni . . .

EmLabrador

utworzony: 2010-11-28 13:15
No i jeszcze pielęgnacja pazurów:
Jeżeli pies rzadko chodzi po betonie, asfalcie (podłożach na których może sobie ścierać pazury) obcinanie pazurów będzie musiało się odbywać dość często ok. co miesiąc. Pazury nie mogą się zawijać, ani przeszkadzać psy w bieganiu, chodzeniu czy skakaniu. Do obcinania pazurów posługujemy się specjalnymi cążkami.

utworzony: 2010-11-28 16:36
Aga piszesz kompletne bzdury. Nie ma jednolitego przepisu na pielęgnację u psów, bo każda rasa ma zupełnie inne wymagania.
Więc pojadę po kolei :
Kąpiel
Absolutnie nie należy kąpać psa tak często. Wprawdzie są rasy które wymagają częstych kąpieli, ale i u nich ta kąpiel powinna być najwyżej raz na 1-2 tygodnie. Większość ras wystarczy kąpać co kilka miesięcy. Niektórym rasom kąpiel wystarczy nawet raz w roku. Zbyt częste kąpiele powodują zmywanie naturalnej ochrony psa, przez co będzie bardziej
Szczotkowane
Tak częste szczotkowanie również jest niepotrzebne. Niektóre psy długowłose wystarczy wyczesać raz w tygodniu, kwestia też tego jaką strukturę włosa ma pies. A krótkowłose wystarczy poczesać nawet raz w miesiącu i też będzie dobrze.
Mycie uszu
Mycie co 3-4 dni to kolejna bzdura. Tak częste mycie ucha to najszybsza droga do spowodowania u psa stanu zapalnego. Woskowina będąca w uchu jest ochroną, a czyszczenie ucha pozbawia jej psa. Jeśli pies nie ma w uchu woskowiny, to wyrczy najmniejszy pyłek albo kropelka wody żeby powstało zapalenie. Nadmiar woskowiny jest wypychany przez włoski znajdujące się w uchu, dlatego czyszczenie ucha powinno się ograniczać do przetarcia z zewnątrz gdy widzimy nadmiar woskowiny. Ja osobiście czyszczę psu uszy raz na kilka miesięcy i nie ma żadnych problemów. Znam osoby które czyszczą psu ucho nawet raz w roku i też nie ma problemów. Natomiast problemy z uszami pojawiają się gdy ktoś nadmiernie grzebie w psim uchu. Ucho nie jest do grzebania!

utworzony: 2010-11-28 16:36
Mycie zębów
Mycie zębów psu po każdym posiłku? Dziewczyno w tym momencie to już cię kopletnie pogięło. Pies nie jest człowiekiem! Naprawdę u większości psów wystarczy umyć zęby raz w tygodniu, a jeśli ma większe tendencje do osadzania się kamienia nazębnego to co 2-3 dni.
A czym się różni pies rasowy od kundelka że trzeba mu dobierać karmę specjalnie do rasy? Pies to pies, każdy ma takie same wymagania i nie ma obowiązku szukania karmy dla psa rasowego.
Odrobaczenie
Jeśli o to chodzi to o wiele zdrowsze jest zbadanie kału co pół roku na obecność robaków, niż faszerować go tabletkami. Tabletka na odrobaczenie jest po to żeby się pozbyć robaków, a jeśli pies tych robaków nie ma to po co mu dawać tą tabletkę?

Doprowadzasz wszystko do przesady. Jakoś wilków nikt tak nie pielęgnował i były zdrowe. Nie można przesadzać. Pies jest zwierzęciem i posiada pewne wilcze cechy. Nie róbmy z psów nie wiadomo czego. I jak nie znasz się dobrze na czymś to nie wprowadzaj ludzi w błąd. A potem dziwne że tyle psów ląduje u weterynarza, bo ktoś przesadza z dbałością.

nienieninka

utworzony: 2010-11-28 21:04
hmmm tutaj chodziło chyba tylko o nabicie punktów jak zwykle, a nie o poważne podejście do sprawy- mam na mysli użytkownika Aga! Cóż tak to jest jak się dzieciom nudzi....