Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

pies

utworzony: 2010-11-27 17:42
Autor Treść

Evelonek

utworzony: 2010-11-29 14:14
dmuchac, chuchac i calowac.Ubierac w rozowe sweterki i czesac.....a na koncu kitka.tak kitka to podstawa jak oczywiscie sie  da......a to recepta na zarty by sie nikt oczywiscie nieobrazil.
pozdrawiam

Justyska

utworzony: 2010-11-30 20:30
PSa sie tak czesto nie kapie:)

Aris i Hania

utworzony: 2010-12-02 13:16
zalezy jaka rasa :) ja mam Syberian Husky kąpie go raz w roku jak ma linienie, czesze go, czyszcze uszy i zęby :) i smaruje poduszki łapek kremem zeby mu nie pekały zwłaszcza zimą.

Aris i Hania

utworzony: 2010-12-02 13:17
bawie sie co dziennie z nim , latem jezdzimy na stawy, a wiosną i jesienią trenujemy bikejoring :) a zimą sanie :)

Aris i Hania

utworzony: 2010-12-02 13:20
terminy szczepień czeba dbać, odrobaczanie itp.
Karme nie z marketów tylko ze sklepów zoologicznych lub od weterynarza moj najlepiej lubi Hills i ACANE :)

Aga

utworzony: 2010-12-02 18:33
Mój pies ma bardzo długą sierść więc częsta kąpiel jest konieczna!
Mycie zębów też, bo po co mam później jeździć do weterynarza i usuwać kamień jak mój pies się wierci?
Pan weterynarz tak zalecił jeszcze za szczeniaka.
Wy weterynarzami nie jesteście , a po za tym każda rasa jest inna. Po co te awantury?
Napewno nie pomogliście tutaj!

Aga

utworzony: 2010-12-02 18:35
Pomyliłam się mój pies ma włosy, a nie sierść ;)
daga111- kąpiel psa co 2 tygodnie? Przeciez pies będzie śmierdział już po tygodniu!!!

Aga

utworzony: 2010-12-02 18:38
łał daga111- twój pies musi miec naprawdę brudne uszy i wogóle. Umiesz o niego dbać? Może popytaj weterynarza. Peniw eic pomoże.

Aga

utworzony: 2010-12-02 18:45
A i jeszcze jedno daga111 myślisz , że jak yorka wyczesze się raz w tygodniu to wystarczy? Chyba oszalałaś!!!

Kąpiel u psów raz w roku?
Aż mi się nie chce na to patrzeć.
Byłaś kiedyś wogóle u weterynarza? Pora się już wybrać. Trzeba robaki zapobiegać , a nie leczyć kiedy już są!! Robaki u psa przechodzą na ludzi!  Chyba nie wiesz co psa dobre.

yetka

utworzony: 2010-12-03 07:26
co za bzdury!

malinowa66

utworzony: 2010-12-03 13:36
Po pierwsze - regularne kąpiele , czesanie u niektórych ras psów nie konieczne z powodu krótkiej sierści .
Po drugie - spacery . Nie mogą być zbyt długie ( w zimę może zmarznąć ) lub zbyt krótkie ( nie ma czasu na załatwienie się ) .
Po trzecie - dobra karma . Na pewno nie Pedigree ta powoduje u psów raka , pies musi też mieć ciągły dostęp do świeżej wody .
Po czwarte - kochać psa i okazywać mu dużo zabawy . Nie ważne czy to szczeniak czy już stary pies , potrzebuje miłości właściciela i zwracania na niego uwagi , należy też oczywiście się z psem bawić . 
To chyba tyle . ;  )

LoveMe

utworzony: 2010-12-03 14:58
Na pewno regularne kąpiele. Ja kąpię mojego psa, tylko wtedy, gdy jest brudny ;) Bo za częsta kąpiel może prowadzić do chorób.
Czesanie psa również jest bardzo ważne, ponieważ mogą powstać różne kołtuny. Psa radziłabym czesać raz dziennie, chyba że jest krótkowłosy.

samarcia

utworzony: 2010-12-03 15:47
nienieninka, to chyba oczywiste, że ona sobie pkt nabija.
To jest dziecko, które chce kupić nagrodę psu, a nie pomagać ; /

Co do tematu:
Częste szczotkowanie lub trymowanie.
Kąpać rzadko. Chyba, że to pies z włosem.

diabelicoowaa

utworzony: 2010-12-03 21:07
jak dbać?
- dawaj mu jeść
- pić
- czesz go
- kąp
- jeździj do weterynarza
- baw się z nim
- szczepić
- odrobaczać
- przemywac oczy
- mycie uszy
;p

utworzony: 2010-12-03 21:58
Aga w życiu nie widziałam takich bzdur! I jeszcze zarzucasz mi że nie mam co się wypowiadać, bo nie jestem weterynarzem? A ty co weterynarzem jesteś? Studia weterynaryjne skończyłaś że ty już możesz się wypowiadać na te tematy? U większości psów z długą sierścią nie jest potrzebna kąpiel co chwilę, bo brud sam schodzi z sierści. I sama sobie przeczysz. Zacytuję ciebie : "a po za tym każda rasa jest inna.", a sama co robisz? Wszystko ougólnołaś i piszesz porady ogólnie, jakby każdą rasę pielęgnowało się tak samo. Skoro twojego psa trzeba kąpać co tydzień to nie znaczy że z każdą rasą tak jest. Ja akurat uważam że pomogłam, bo ty wypisujesz kompletne bzdury, potem ludzie to czytają i tak samo bzdurnie postępują z psami.

No niestety psy niekoniecznie wydzielają przyjemny zapach i trzeba się z tym pogodzić biorąc zwierzę pod swój dach. Żadne zwierzę nie pachnie truskawkami. Pozatym kąpiel jest choćby nawet uciążliwa dla psa z tego względu, że jemu jego własny zapach odpowiada. To co odpowiada człowiekowi nie musi odpowiadać psu.

No to cię zdziwię, bo mój pies uszy ma czyste. Ucho posiada wewnątrz włoski które wypychają nadmiar woskowiny na zewnątrz. Jakoś dzikim psom nikt uszu nie czyści i nie zauważyłam żeby miały brudne uszy. Tak się składa że umiem dbać o swojego psa, postępuję tak jak postępują hodowcy. Oni też nie biegają za psem żeby co chwilę czyścić im uszy i jakoś są zdrowe.

A czy ja gdziekolwiek napisałam że yorka czesze się raz w tygodniu? Napisałam że są rasy które nie wymagają częstego czesania, jedne rasy czesze się częściej, inne rzadziej. Naucz się dziecko czytać ze zrozumieniem.

A jeśli chodzi o weterynarza to chodzę do niego regularnie więc mi nie zarzucaj że nie chodzę tam! To naprawdę uważasz że trucie psa tabletkami na odrobaczenie jest dobre? Tabletki na robaki zawierają silnie działające chemikalia. Po co zatruwać niepotrzebnie psi organizm jeśli tych robaków nie ma. To tak jakbyś ty brała antybiotyki jeśli jesteś zdrowa, ale tak na wszelki wypadek, no bo przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. Przy regularnym badaniu kału psa, zamiast faszerować go tabletkami na jedno wychodzi. Jeśli w odchodach będą robaki to wtedy daje się tabletkę, a nie wtedy kiedy ich nie ma.

Aga

utworzony: 2010-12-11 20:57
Dziecko to z ciebie! Może przestaniesz ubliżać i lepiej zajmij się odpowiedzią na pytanie.

utworzony: 2010-12-12 19:59
na jakie niby pytanie?

nienieninka

utworzony: 2010-12-18 14:44
Przepraszam że się wtrące hehe ;P Ale naubliżałaś wszystkim to Ty Aga pisząc że nikt na tym forum nie pomógł itd. I jeżeli już ktos tu oszalał to chyba Ty!

1zp

utworzony: 2011-02-09 23:20
Odrobaczanie...
Ty wyszłaś a lekarz wyjął tabletkę i cieszył się że ma dobrą a Tobie dał g....
Monopol weterynarii i zdzieranie kasy ... ot filozofia cała.

1zp

utworzony: 2011-02-09 23:26
Odrobaczanie:
Według zaleceń weterynarza. Chyba tak gdzieś co 3-5 miesięcy. Zależy jak
ustali weterynarz. To bardzo ważne, bo czasami w sklepach zoologicznych
możemy spotkać tabletki, które weterynarz wyrzuci do kosza. Raz tak
miałam.. Dziwny przypadek, bo pani w sklepie zoologicznym powiedziała,
że ta tabletka jest najlepsza. Poszłam do weterynarza z psem na
szczepienie i zapytałam czy dobrą kupiłam mu tabletkę od odrabaczania. A
on wyrzucił ją do kosza i dał mi inną.
Wyszłaś a on wziął ją z powrotem. Tobie dał g... a miał dobrą - hahaha
Ale poważnie co za filizofia podać np Pratel psu. TTYLKO GDZIE GO KUPIĆ ANO U WETERYNARZA
Monopol i zdzierstwo o i cała filozofia...
Do tego trochę picu-gatki.