Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

pies z kotem?

utworzony: 2010-08-04 04:16
Autor Treść

paulaa

utworzony: 2010-08-04 04:16
jest taka sprawa bo strasznie chciałabym mieć kota ale mama twierdzi ze pies go nie zaakceptuje, oczywiście nigdy nie przyznaje jej racji i zapewniam że się polubią. fakt jest taki że nie jestem do końca tego taka pewna. więc tak mam 2 letnią suczkę rasy cockel spaniel jest odrobine wredna i trochę zazdrosna i chciałam małego kotka. gdy pies sie wprowadzał to w domu już kot był, pies go zaczepiał ale nie robił nic poza szczekaniem na niego bo kota sie bał. ale kot niestety zdechł i przez rok pies był 'panem domu' i nie musiał się niczym z kotem dzielić. i teraz nie wiem czy następnego kota i to malutkiego, którego bać się nie będzie zaakceptuje. ktoś miał podobną sytuacje? a i słyszałam że łatwiej wprowadzić kota do domu, w którym jest pies niż psa do domu, w którym jest kot. to prawda? bo jeśli tak to może będzie dobrze :)

Zuzia

utworzony: 2010-08-04 07:56
Znam przypadki,kiedy własnie kot,zjawiał sie w domu,kiedy już wcześniej był pies.Z tych przypadków,kazdy skończył się powodzeniem i do dzisiaj,żyją ze sobą w pełnej zgodzie.

GaB85

utworzony: 2010-08-04 10:44
Był podobny temat. Trzeba koniecznie zwierzęta ze sobą oswajać powoli i to na neutralnym gruncie.

jadudus

utworzony: 2010-08-04 10:48
To prawda temat taki juz był. Co do wspólnego życia psa i kota to u nas zwierzaki dają radę, mieszkać w zgodzie w jednym mieszkaniu.  U nas pies był pierwszy (5 letni rotwailer) kota sprawiliśmy sobie w tym roku i wszstko jest wporządku. Był to co prawda dosc długotrway proces zapoznawania.

Baśka

utworzony: 2010-08-04 10:49
U mnie to się udało. Zaadoptowałam 3,5 letnia suczkę, miała sporadyczny kontakt z kotami , bardzo łagodna ale jest trochę zazdrosna o mnie , pilnuje swoich zasobów ( już teraz troche odpuszcza). Po roku przygarnęłam kocurka, który nie miał kontaktu z psami. Przez dwa, trzy dni kotek prychał i machał łapkami przed psim nosem, trzymał ją na dystans. Po trzech dniach z podniesionym ogonkiem przechodził pod psim brzuchem. Minęło 5 miesięcy i obecnie swietnie dogaduja się, razem szaleją, bawią się, śpią i jedzą :))

utworzony: 2010-08-04 13:09
najlepiej na początku poznać ze sobą zwierzęta poza domem, a dopiero potem w domu. Myślę że tu masz dużą szansę na powodzenie, bo spaniel to pies który najwyżej pogoni kota, ale nie pogryzie. I przy młodych zwierzętach u psów często odzywa się instynkt opiekuńczy

KAROLINA

utworzony: 2010-08-04 14:01
zgadzam się z poprzednią osoba. Najlepiej zacząć oswajanie wcześniej , zanim się wprowadzi i małymi kroczkami iśc coraz dalej .Powodzenia...

Nata & Cody. xd

utworzony: 2010-08-04 14:15
popieram dagaa111  :)

Justyska

utworzony: 2010-08-04 14:41
Miałam odwrotną sytuację do domu przyprowadziłam psa w którym był kot. Pierwsze dni były najgorsze, pies się chciał bawić a kot się go bał. Ale wszystko już jest ok, polubili się:)

Fergies25

utworzony: 2010-08-05 09:58
Psy i koty nie lubią się tylko na bajkach :) może jakiś znajomy ma kota to wybierz się do niego z psem i zobacz czy wszystko jest ok

Net & Mikuś

utworzony: 2010-08-09 14:09
pies żeby mógł zaakceptować kota i na odwrot musi z nim przebywać od urodzenia

Asia

utworzony: 2010-08-14 16:24
Mój jest wtedy szczęśliwy

Ania

utworzony: 2010-08-16 14:14
sa takie przypadki

Nika

utworzony: 2010-08-17 07:05
Ja znam 3 psy które żyją z kotami .Mojej koleżanki pies normalnie bawią się z kotkami małymi.A ich mamusię bardzo lubi.

MałaMii

utworzony: 2010-08-18 15:22
Moja Oda od małego nie lubi kotów bo nie miała z nimi kontaktu ( pozytywnego) :PP Ale jak psy sa przezwyczajone to myślę, że d dobrze
:P

ana

utworzony: 2010-08-28 10:58
w moim przypadku kot był pierwszy a pies później no i niestety niesą dokońca zgodni

yetka

utworzony: 2010-10-22 21:51
jak nie jestes pewna, to lepiej nie bierz kota, poc o ma potem cierpieć