Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

pomocy pies i krolik razem w domu

utworzony: 2010-08-04 20:11
Autor Treść

figo martyna

utworzony: 2010-08-04 20:11
siosta mojej mojej mamy odała psa labladora do naszego domu z przyczyn osobistych lecz bardzo powaznych musiala go odac i tak krolik zawsze biegal po domu a teraz a teraz nic i raz postanowilismy ich wypuscic krolik lezal spokojnie przynajmniej nie wydawal odglosow hhhrrr prrrhrzy   a pies bral go lapka po glowie mama go powstrzymywala i nadal to robil bo chcial sie bawic i merdal ogonkiem i kiedy go opserwowalam i bawil sie swinka gomowa to tak samo bral lapa a kiedy swinka sie przewrocila on ja w pysk ale sodze ze bedzie mial inne podejscie do krolika niz do swinki zabawki ale potrzeboje pomocy jezeli ich wpuszcze do pomieszczenia razem i figo bedzie bral lapa krolika po glowie to go zabije pomocy co mam zrobic

KAROLINA

utworzony: 2010-08-04 20:26
Trudna sprawa. Ale da się raczej naprawić problm. Po woli oswajaj psa z kolegą. Potem połóż go przy labku i gdy ten będzie go trącał łapą mów ,,niewolno". A w nagrodę dawaj przysmak. Itak do skutku. Inaczej chyba sie nie da.

figo martyna

utworzony: 2010-08-04 20:35
zapomnialam jeszcze dodac ze spi przy kroliku jak nas nie ma w domu i dziekuje z gory wszystkim za porady  :)

utworzony: 2010-08-04 21:28
a nie ma możliwości choćby przez kilka dni odizolować królika od psa? Bo przyzwyczajenie potrwa trochę czasu, a pies niechcący może mu zrobić krzywdę. Żeby przyzwyczaić ich weź królika na ręce i daj obwąchać psu. Dopiero potem opuść królika na ziemię i nagradzaj psa gdy będzie się spokojnie zachowywał

Zuzia

utworzony: 2010-08-05 07:15
Bez paniki.Onego czasu,przez siedem lat,w domu miałam królika i psa jednoczesnie.Nie powiem,na początku,nie żywili do siebie sympatii.Pies atakował królika i odwrotnie.Wpadłam na pomysł,żeby wpierw przekonać psa do zaprzyjaznienia się z królikiem.Toteż,kiedy wypuszczałam uszatego na wybieg,wołałam pieska do siebie,przytulajac go,mówiąc do niego itd.Potem,małymi kroczkami,kiedy ja go trzymałam,córka brała królika na ręce i siadała obok mnie tak,aby były blisko siebie.Poczatki,wiadoma sprawa,ale po niedlugim czasie,problem zniknął i oboje ,ganiali po wybiegu,bawiąc się.

bea13p

utworzony: 2010-08-09 21:56
my nie mamy krolika

gaszymi

utworzony: 2010-08-10 12:26
U nas też tak było..tzn królik latał po całym mieszkaniu kupilismy Tyśka i nadal królik nadal lata tylko trochę szybciej...
Tasio jest jescze młody i chce się bawić więc stara sie "złapac" tenksiura i go lizać za to królik podkrada mu jedzenie z miski...Wszystko jest pod kontrolą.

Ania

utworzony: 2010-08-16 14:14
nic sie nie stanie

Kropka10

utworzony: 2010-08-24 14:32
Ja mam królika od dwóch lat, a teraz pojawi się piesek. Próbuje ich oswoić ale królik jest dość agresywny, a piesek zbyt maly i narazie nie wypuszczem ich w jednym pomieszczeniu bo mogloby dojść do tragedii. Wydaje mi się, że Królik jest po prostu zazdrosny...

yetka

utworzony: 2010-10-22 21:53
wbrew pozora psy i królikimoga sie swietnie dogadywać