Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

znęcanie nad zwierzętami

utworzony: 2010-06-18 14:01
Autor Treść

Nikita

utworzony: 2010-06-18 14:01
Witam
Spotkałam  się   z   sytuacją   gdzie   pies  został   zagłodzony  na  śmierć.Nie   wyobrażacie   sobie  jak  wygkąda   zwierze   które   umarło   śmiercią  głodową..

Magda

utworzony: 2010-06-20 20:44
Takich ludzi którzy znęcają się nad zwierzętami a w szczególności nad psami to bym skazała na taki sam los,który zgotowali tym biednym zwierzaczkom.Oko za oko,ząb za ząb.

camparelli

utworzony: 2010-06-22 10:30
Owszem wyobrażam sobie i jest to jedna z gorszych śmierci, gdyż powoduje stopniowe osłabienie organizmu, czemu towarzyszy ból. Często psy umierają też nie tylko z powodu wycieńczenia, ale też na skutek pasożytów, które pojawiają się, gdy pies nie jest odrobaczany. Dlatego przyczyną śmierci jest w wielu przypadkach więcej niż jeden czynnik.

camparelli

utworzony: 2010-06-22 10:32
A co do prawa karnego w Polsce, przeciw przemocy zwierząt, to moim zdaniem wciąż jego brak. Ale czego się spodziewamy, przecież w krajach trzeciego świata dzieci są traktowane jak maszynki do pracy, a my liczymy, że zwierzęta będą miały godne prawa. Zastanawiam się tylko kim my tak naprawdę jesteśmy, że możemy decydować o życiu innego gatunku!

beatrx

utworzony: 2010-06-22 14:48
trzeba zgłąszać takie sprawy na policję, niech ci zwyrodnialcy nie czują się bezkarnie. jest ustawa o ochronie praw zwierząt i można takich ludzi ścigać z urzędu. jak będzie coraz więcej wyroków skazujących, chociażby w zawiasach, to więcej "ludzi" zastanowi się zanim wyrządzi krzywdę zwierzęciu

gosia

utworzony: 2010-06-24 16:42
Człowiek jest najgorszym drapieżnikiem i często pozbawionym uczuć wyższych .Nie szanuje drugiego człowieka i co tu wymagać aby uszanował zwierzaczka .

kawika

utworzony: 2010-06-25 20:22
Szczerze powiem ,że nie bardzo rozumiem dlaczego- człowiek - istota rozumna chce udowodniś swoją wyższość poprzez znęcanie się nad słabszymi ( czyt małymi zwierzętami) bo do tygrysa ,,nie podskoczy"- głupota ,próżność czy nie wiem co...

kawika

utworzony: 2010-06-25 20:24
ciekawe czy gdyby za taki czyn nakładane były mega wysokie kary pieniężne ( oczywiście skutecznie egzekwowane) - czy sytuacja zmieniłaby się

pati

utworzony: 2010-07-05 11:17
jeśli chodzi o znęcanie nad zwierz tami niestety się zdażają i to jest smutne

170Niunia

utworzony: 2010-07-10 23:11
Dożywocie dla takich zwyrodnialców ;/

Anchel

utworzony: 2010-07-12 21:32
Znecanie sie nad zwirzętami powinno być przestepstwem i ludzie powinni sawac przed sadem

AnkA

utworzony: 2010-07-18 18:38
a podobno ludzie są istotami inteligentnymi

Kahleena

utworzony: 2010-07-19 18:11
zgadzam się, ale jak to udowodnić. Znam przypadek, że psa zabito łopatą ale co - pójdę do sądu i :panie, bo mój sąsiad psa łopatą zabił...
bez sensu
a co do zwierząt: mam na ten temat takie zdanie: moja babcia zawsze powtarzała, że za zwierzęta to się mści los- mieliśmy też sąsiada, który lubił kopać koty- sparaliżowało go. Jeden rzucał kotami - miał wypadek na motorze - ponoć leciał jak te koty, które rzucał.

Zuzia

utworzony: 2010-07-23 16:02
Przykre to jest,ale niestety jest faktem,że ludzie potrafią,bestialsko znęcać się nad zwierzętamiCóż,zawsze tak było,jest i zapewne będzie.Cóz,nawet wśród ludzi ,zdarzają się jednostki,których trudno zaliczyć do istoty rozumnej.Moim zdaniem,powinny być nakładane,poważne skutki prawne,które by spowodowały ograniczenie,bestialskich wyczynów.

Natii

utworzony: 2010-08-06 15:08
Ja nie wiem jak ludzie mogą się znęcać nad tymi biednymi zwierzątkami...
Przecież takie zwierzaczki są bezbronne :(((

layonka

utworzony: 2010-08-12 13:26
TEN KTOS POWINIEN BYC SUROWO UKARANY ZA TAKIE TRAKTOWANIE

CVASARUX

utworzony: 2010-08-24 13:03
Pewnego dnia zobaczyłam w telewizi jak właściciel wylał Rozżarzony olej ,to jest okrutne!!Jak tak można !!!
Co wy nato?

CVASARUX

utworzony: 2010-08-24 15:40
W innych krajach ludzie stają przed sądami płacą grzywnę lub idą do więrzenia

JUSTA

utworzony: 2010-10-22 14:52
niestety kary sa za małe dla tych "ludzi" ja znalazłam 2 psy przwiazane do drzewa w lesie teraz czuja sie dobrze sa u mojej ciotki na wsi