Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » użytkownicy  » SOSHUSKY
podaj łapę

(0)

oceń użytkownika
(5.00)

SOSHUSKY

w serwisie od:02 12 2011, 19:30
miasto:Tychy
o mnie:
Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom SOS HUSKY powstało dzięki grupie osób, którym leży na sercu dobro syberyjskich husky i psów północy.

Spytacie: dlaczego husky?

Odpowiem:

Husky jest psem niezwykłym. Przez setki lat pozostał wierny swojej wilczej naturze, pradawnemu instynktowi przodków i temu co dziś jawi nam się jako pierwotne i dzikie.

W kształtowaniu rasy ogromny udział miała sama natura, surowy klimat i wymagające warunki. Dlatego w „haszczaku” drzemie ogrom atawistycznych instynktów, a zew krwi nie został wyeliminowany, a jedynie uśpiony. Ten zew to tęsknota za wolnością, przestrzenią, polowaniem, własnym stadem..dla laika objawia się to „nieznośnym” zachowaniem: nadaktywnością, wyciem, niszczeniem sprzętów, ucieczkami. A recepta jest prosta: zamiast szkolić huskiego, trzeba go ZROZUMIEĆ i odpowiednio nim pokierować.

Zyskamy wtedy wspaniałego towarzysza, który zmotywuje nas do aktywności fizycznej i przybliży radość z obcowania z naturą. Pokaże nam świat, o którym już dawno zapomnieliśmy w dobie samochodów i komputerów.

Musisz tylko zdobyć jego zaufanie i uszanować jego poczucie wolności, a wtedy zobaczysz świat oczyma husky i … staniesz się wyjątkowy. Wyjątkowy jak on.

Adoptując husky, nie adoptujesz zwykłego psa. Jeśli tylko mu pozwolisz, on zmieni Twój świat, zobaczysz, że warto żyć pełnią życia, w zgodzie z naturą i z samym sobą.

Pomagamy husky, bo uważamy, że jesteśmy im to winni.

Błękitne oczy, piękna puchata sierść i wilczy wygląd stały się ich przekleństwem. Stały się modne. Tylko prawdziwy miłośnik psów zdaje sobie sprawę jak szkodliwa jest taka moda dla danej rasy.

Z różnych powodów syberian husky jest psem, któremu nie każdy jest w stanie sprostać. Często ktoś decyduje się na psa północy, w ogóle nie znając wymagań ani specyfiki rasy. Efektem tego są porzucone, zaniedbane, zamknięte w klatkach – bezdomne husky.

Jeśli i Ty poczułeś, że masz coś wspólnego z duchem husky, że możesz im pomóc lub, że nie chcesz pozostawić tego problemu bez odzewu, skontaktuj się z nami.