Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Abiz

Abiz

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:07 03 2018, 18:35
data ważności:06 04 2018
zamieszczający ogłoszenie: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Dane zwierzaka:
urodzony: 2017
miasto:Mysłowice
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Abiz (nr ewid. 101017/300) to około roczny pies o nieprzeciętnej urodzie, który przebywa w schronisku od października 2017 roku.

Abiz został porzucony przez poprzedniego „opiekuna”, został znaleziony przywiązany do poręczy przy wejściu do bloku (oczywiście nie pochwalamy, ale w dzisiejszych czasach tyle się słyszy o bestialsko zabitych zwierzętach, więc z dwojga złego lepiej porzucenie w publicznym miejscu niż w lesie, skazując na pewną śmierć!).

To co wyróżnia Abiza spośród lokatorów schroniska to niesamowite pokłady energii oraz uśmiechnięty pychol.

Jak na podrostka przystało Abiz jest bardzo żywiołowym, skocznym psem, którego wręcz rozrywa nadmiar energii. Nie ma co się dziwić, przecież większość dnia spędza w schroniskowym boksie.

Abiz to jeszcze psie dziecko, gdy się rozkręci w zabawie potrafi podgryzać, a wtedy nie ma wyczucia. Dlatego nie polecamy go jako towarzysza rodziny z malutkimi dziećmi.

Jedno jest pewne, to co Abiz kocha najbardziej to towarzystwo człowieka, zachęca do zabawy- biega, skacze, przynosi zabawki. Ten psiak nie będzie całymi dniami spokojnie leżał u boku opiekuna, potrzebuje aktywnych spacerów, przeróżnych zabawach zarówno by zmęczyć się fizycznie jak i psychicznie, w grę wchodzą zabawki edukacyjne, maty węchowe itp.

Abiz gdy tylko wyjdzie na spacer, pierwsze co, to załatwia swoje potrzeby fizjologiczne, co może wskazywać, że będzie zachowywał czystość w mieszkaniu. Należy też pamiętać o tym, że przez ostatnie 4 miesiące jego domem jest boks, więc może mu się zdarzyć załatwić swoją potrzebę w mieszkaniu. To wszystko kwestia wypracowania pewnych zasad dobrego wychowania.

Abiz jest ogromnym łakomczuchem, uwielbia degustować psie smakołyki, bywa przy tym łapczywy, a nawet czasami zaborczy. Dlatego potencjalny opiekun musi być świadom, że z psem należy popracować nad tego typu niepożądanymi zachowaniami.

Fakt, że Abiz uwielbia smaczki ma również pozytywny aspekt, nauka nowych komend czy też podstaw psiego savoir vivre będzie łatwiejsza. Odpowiednia motywacja czyni cuda :)

Jeżeli chodzi o stosunek do innych psów to jest różny- w zależności od sytuacji i napotkanego czworonoga. Jednych zachęca- zaczepia do zabawy, drugich wrogo obszczekuje, a trzecich omija szerokim łukiem, podkulając ogon- to ewidentnie wynik strachu.
Dlatego jeżeli Abiz miałby zamieszkać z rodziną, której członkiem jest pies rezydent konieczne będą spacery zapoznawcze psiaków.
Nie znamy reakcji Abiza na koty.

Jeżeli jesteś świadomy/a, że pies to nie tylko przyjemności, ale i obowiązek,
Jeżeli liczysz się z tym, że Abiz potrzebuje czasu by Ci zaufać i przyzwyczaić do nowego otoczenia,
Jeżeli bierzesz pod uwagę fakt, że pies po adopcji może niszczyć różne przedmioty,
Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia,
Jeżeli jesteś cierpliwy/a i jesteś w stanie poświęcić czas psiakowi to właśnie Abiz czeka na Ciebie :)

Prosimy o przemyślane decyzje, adopcja wiąże się z opieką nad psem przez kolejne kilkanaście lat.
Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Kontakt z wolontariuszem 500 894 004
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:500 894 004
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony
wysterylizowany