Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Bajer

Bajer

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:24 02 2018, 23:17
data ważności:27 03 2018
zamieszczający ogłoszenie: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Dane zwierzaka:
urodzony: 2015
miasto:Mysłowice
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Bajer to bardzo mądry, uroczy pies; drobnej budowy, sięgający przed kolano.
Kundelek o wielkim sercu – tymi słowami najdokładniej można opisać Bajera, lokatora mysłowickiego schroniska.

Bajer (numer ewid. 150217/42) jest szczupłym psem, średniej wielkości.
Ma brązową sierść z jasnymi i ciemnymi elementami.

To radosny i pełen energii piesek. Gdy tylko zobaczy człowieka ze smyczą w dłoni, nie posiada się ze szczęścia na myśl o spacerze, a entuzjazm go wręcz rozpiera.
Gdy minie już pierwsza ekscytacja spacerem, na smyczy spaceruje spokojnie, chociaż gdy zachęca się go do zabawy to lubi szaleć, biegać i w pełni korzystać ze spaceru.

Jest typem psa, który nie lubi się brudzić. Kałuże omija szerokim łukiem.
Jest za to małym łakomczuchem. Uwielbia przysmaki, słowo „ciasteczko” opanował do perfekcji. Choć z niecierpliwością oczekuje na smakołyk, to bardzo delikatnie zjada go z rąk wolontariusza.

Zdecydowanie jest to pies, który bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Uwielbia ludzi, w ich towarzystwie czuje się szczęśliwy i bezpieczny, głaskanie sprawia mu niesamowitą przyjemność, a ponadto uspokaja. Gdy tylko nadarzy się okazja wchodzi na kolana i rozdaje buziaki.

Jeżeli chodzi o stosunek Bajera do innych czworonogów to bywa on bardzo różny, dlatego jeżeli miałby zamieszkać w domu z psem rezydentem, konieczny będzie spacer zapoznawczy psiaków przed adopcją.

Nowy opiekun Bajera powinien móc zapewnić mu podczas spacerów wystarczającą porcję energii. Będzie idealnym kompanem do długich spacerów, a także dawać dużo zainteresowania, ciepła i miłości.

Bajer jest bardzo mądrym psem, gdy opiekun poświęci mu czas i wykaże się cierpliwością to Bajer w mig nauczy się komend (metoda nagradzania - w zamian za nagrodę w postaci smaczków).

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).
Kontakt w sprawie psiaka z wolontariuszką: 509 103 462
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:509103462
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony
wysterylizowany