Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Czeder

Czeder

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:25 02 2018, 16:46
data ważności:27 03 2018
zamieszczający ogłoszenie: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Dane zwierzaka:
urodzony: 2014
miasto:Mysłowice
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Czeder to duży i silny pies, który do schroniska trafił w styczniu 2018 roku.

Kto z nas nie potrzebuje przyjaciela, przy którym poczuje się bezpiecznie?
Czeder to idealny kandydat, który będzie wsparciem dla przyszłego opiekuna.
Jego dumna postawa i wygląd zewnętrzny sprawiają, że prezentuje się niczym obrońca. Może i z charakteru daleko mu do groźnego stróża to jednak pierwsze wrażenie jest najważniejsze :)
Mimo swojego wyglądu i postury to wyjątkowo kochany psiak, który uwielbia towarzystwo ludzi. Kiedy tylko ma okazje, przytula się i prosi o głaskanie.

Każda możliwość wyjścia poza schroniskowy boks to dla niego okazja do zwiedzania i poznawania okolicy. Jest prawdziwym wulkanem energii, a spacer to na niego możliwość rozładowania jej nadmiaru. Jako że sił ma sporo to trzeba przygotować się na to, że ciągnie na smyczy. Nie zaczepia innych psów, a wobec większości napotkanych czworonogów zachowuje dystans.

Jego wygląd z pewnością wzbudza respekt, jednakże nie nadaje się na psa obronnego– jest psiakiem, który każdego człowieka przechodzącego obok jego boksu wita radosnym merdaniem ogonem.
Jest przyjazny i niezwykle kontaktowy, cieszy się kiedy to on jest w centrum zainteresowania. Czasami zachowuje się jak duży szczeniak, który szuka towarzysza do zabawy. Ten psi optymista zaraża pozytywnymi emocjami każdego - ma w sobie wiele radości życia i dzieli się nią ze wszystkimi wokoło.

Czeder potrzebuje troskliwego opiekuna, który zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu. Jest wyjątkowo towarzyski, tak więc potrzebuje też kogoś, kto poświęci mu swój czas i sprawi, że poczuje się kochany. Niezwykłe jest, że mimo tego, co spotkało go ze strony ludzi jest wyjątkowo ufny i nie traci nadziei na lepsze jutro. On już raz został skrzywdzony, porzucony przez człowieka, który miał o niego dbać. Teraz, aby odzyskać poczucie bezpieczeństwa najważniejsze dla naszego podopiecznego jest odzyskanie poczucia stabilizacji
Za podarowanie mu Domu z pewnością odwdzięczy się przywiązaniem i oddaniem.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze z Czederem w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Przypominamy, że nie wydajemy psów na łańcuch, one czują i cierpią tak samo jak ludzie. Pies, który jest na łańcuchu jest bardzo nieszczęśliwy! Jeżeli Czeder ma resztę życia spędzić w innym kojcu niż schroniskowy, bez wychodzenia na spacer, to szkoda twojego i Czedera czasu, nie wydamy psa do takiej adopcji!

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę po adopcji.

Nie wydamy również psiaka do zakładu pracy lub innego podobnego miejsca w którym będzie miał pełnić rolę stróża.
Czeder potrzebuje domu, kontaktu z człowiekiem, miłości i opieki ze strony opiekuna!

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:532 222 028
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony
wysterylizowany