Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Januszek

Januszek

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:09 05 2015, 17:04
data ważności:08 06 2015
zamieszczający ogłoszenie: Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt
Dane zwierzaka:
urodzony: 2011
miasto:Jelenia Góra
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Januszek jest małym ok.3 letnim psem, ważącym 13 kg., przypominającym norwich teriera.
Aktualnie przebywa w Psiej Kuźni w Wolimierzu.
Jest psem miłym, żywym, inteligentnym, przyjacielskim, odważnym, śmiałym i sprytnym, łatwo dostosowuje się do okoliczności. Jest wyjątkowo uczuciowy, chętny do nauki i czujny.
Wymaga czułego traktowania, ale także zdyscyplinowanego i konsekwentnego szkolenia, ponieważ ten pies czasami słucha tylko siebie. Uczy się całkiem szybko.

Zachowuje się dobrze w towarzystwie innych psów oraz kotów. Z kotami może jeść z jednej miski a do psów, niezależnie od gabarytów, czuje odpowiedni respekt, choć jest chętny do kontaktów z nimi, a nawet do zabawy.
Nie jest wobec nich absorbujący, a jeśli jakiś pies mu nie pasuje, to wysyła mu odpowiednie sygnały ostrzegawcze.

Janszek ma przeciętne wymagania ruchowe. W zależności od okoliczności jest spokojny lub pełen temperamentu. W jego naturze leży pasja łowiecka, toteż przed spuszczeniem ze smyczy na otwartym terenie należy się upewnić, że pies powróci na zawołanie. Lubi hasać i bawić się, ale radość sprawia mu również spacer po lesie lub polach.

Jest grzecznym pieskiem mieszkaniowym. Jeśli nie zwraca się na niego uwagi to leży grzecznie na swoim posłanku. Jeśli z kolei poświęci mu się uwagę, zamienia się w ogromnego pieszczocha skorego do zabaw.

Historia Januszka nie była kolorowa, lecz mimo to Januszek tryska pozytywną energią i nie żywi urazy do człowieka. Jest pozbawiony jakiejkolwiek agresji.

Kontakt w sprawie adopcji: 501 436 264; inspektorat.jelenia@gmail.com

_________________________________________________________________________

Historia:

Siódmego lutego, w Wojcieszowie przy drodze został znaleziony pies w bardzo złym stanie, który czołgał się przy krawężniku…. Dzięki Pani Agnieszce, która bez wahania podjęła się udzielenia psu pomocy, psiak trafił do lecznicy, gdzie wykonano mu podstawowe badania oraz RTG. Pies miał okropnie cuchnącą ranę na szyi, niedowład tylnych kończyn oraz ruszał się cały od pcheł – takiej ilości lekarz weterynarii oraz żadne z nas nie widziało (nie mówiąc o tym, ile ich po nas skakało…). Lekarz pieskowi oczyścił ranę, podał antybiotyki oraz środki przeciwbólowe. Jak się okazało Januszek (bo tak psiaka nazwaliśmy) ma właściciela, któremu zostaną postawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Z informacji, które otrzymaliśmy – właściciel nie przejął się stanem psa, śmiał się i stwierdził że „pies dostał pałą około 3 tygodnie temu”. Z tego miejsca należą się ogromne podziękowania dla Pani Agnieszki, która znalazła psiaka, przeprowadziła wywiad, zgłosiła sprawę na policję oraz bezzwłocznie zawiozła psiaka do lecznicy i opłaciła pierwszą część leczenia (oczyszczenie rany, antybiotyki, RTG). Fundacja „przejęła” psiaka – zajmujemy się jego dalszym leczeniem/diagnozowaniem oraz opieką. Pies przeszedł specjalistyczne badania we Wrocławiu. Trzeba było przeprowadzić operację wstawienia dysku na swoje miejsce. Teraz pies jest intensywnie rehabilitowany. Cale leczenie to długi i kosztowny proces.
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:501 436 264
mailem:inspektorat.jelenia@gmail.com
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony