Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Jazon

Jazon

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:11 05 2015, 11:57
data ważności:25 05 2015
zamieszczający ogłoszenie: Psia Kuźnia
Dane zwierzaka:
urodzony:6 4 2001
miasto:Gryfów Śląski
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Jazon
Jest około 12 letnim psem wyglądającym jak sznaucer olbrzym. Aktualnie przebywa w domu tymczasowym w Wolimierzu - 35 km od Jeleniej Góry.
Jazon mimo krótkiego pobytu u nas wykazał się samymi superlatywami. Jest cichym, spokojnym, cierpliwym i bardzo oddanym psem pełnym starczej wesołości :)

Od jedzenia, spacerów i zabawy o wiele bardziej kocha dotyk człowieka. W chwilach gdy pragnie głaskania, podchodzi jak krówka i kładzie głowę na kolana, zagląda nam prosto w oczy i merda ogonkiem. Może tak siedzieć przy człowieku długie godziny podchodząc na zmianę do każdego kto znajduje się w pobliżu. Przytulany rozdaje mokre całusy i wkłada głowę pod ręce, prosząc o głaskanie. Pięknie chodzi na smyczy a spuszczony z niej podąża za przewodnikiem. Co parę kroków zatrzymuje się by odczytać wiadomości z trawy, drzew, krzaków. Ale Uwaga! Jazon potrafi nagle przyspieszyć kroku ( prawie do biegu) i pójść własną ścieżką, dlatego po spuszczeniu trzeba mieć go ciągle na oku (choć ten uciekający wielki, stary i nie do końca sprawny pies wygląda groteskowo :)).
Jazon bardzo szybko przywiązuje się do wszystkich ludzi. Każdy obcy po kilku minutach zmienia się w jego kolejnego przyjaciela. Obcy na ulicy, goście w domu, Jazon w gościach u ludzi - dla niego wszyscy są godni miłości. Choć gdy przewodnika nie ma w pobliżu spełnia się w roli psa stróżującego.
Nie wiemy jeszcze jak reaguje na dzieci.

Dobrze dogaduje się ze wszystkimi gatunkami zwierząt, od kotów i psów, przez kurczaki, krowy, kozy, owce i konie. Nikomu nie ma zamiaru zrobić krzywdy, chyba, że zostanie sprowokowany zbyt śmiałymi zaczepkami. Wtedy krótko powarkuje, a szybko atakuje. Robi jednak wszystko, by uniknąć konfliktu.

Pozostawiony sam na dworze kontempluje przestrzeń, a gdy się zmęczy kładzie się pod drzewem i wypoczywa.

Jazon kuleje na przednią łapkę. Czekamy na zdjęcia rentgenowskie żeby wiedzieć czy da się jeszcze sprawić, aby łapa przestała boleć.
Wiek Jazona nie pozwala nam na jego wykastrowanie. Byłoby to zbyt ryzykowne, w dodatku gojenie się ran u tak starego psa będzie dużo powolniejsze i boleśniejsze.
Poza tym jest zdrowy, pełny sił, miłości i pragnienia poznawania świata.
Jest też zaszczepiony, odrobaczony i odpchlony.

Do każdego nowego domu wprowadzi wiele pozytywnej i pełnej miłości atmosfery.
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:504043251
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony