Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Ksara

Ksara

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:26 02 2018, 17:27
data ważności:28 03 2018
zamieszczający ogłoszenie: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Dane zwierzaka:
urodzony: 2012
miasto:Mysłowice
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samica
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Ksara to 6-letnia suczka średniej wielkości, która nie miała łatwego życia. Gdy trafiła do schroniska, ujrzeliśmy wychudzoną i przerażoną istotkę, panicznie bojącą się człowieka. Taki strach nie bierze się znikąd. Taki strach bierze się z tego, jak do tej pory pies był traktowany przez człowieka. A po zachowaniu Ksary widać, że to traktowanie było zdecydowanie złe :(

Ksara w schronisku przebywa od października 2017 r. Przez ten czas jej zachowanie znacznie się poprawiło. Można do niej podejść, zabrać ją na spacer, pogłaskać. Jednak widać, że obecność człowieka nie do końca jej odpowiada. Głaskanie nie sprawia jej przyjemności, a wyciągnięta w jej stronę ręka raczej odstrasza niż zachęca do kontaktu. Widać, że została skrzywdzona. Przy człowieku jest spięta i nie zwraca na niego uwagi. Teraz trzeba poświęcić Ksarze więcej czasu, by odbudować utracone zaufanie do ludzi. Mamy nadzieję, że regularne spacery z wolontariuszami zmienią nastawienie suczki do człowieka.

Ksara nie jest agresywna, jednak w sytuacji stresowej zdarza jej się kłapnąć zębami. Najzwyczajniej w świecie się boi, bo spodziewa się po człowieku najgorszego. Naszym zadaniem jest pokazać jej, że człowiek może być też miły i kojarzyć się z czymś przyjemnym. Na smyczy chodzi ładnie. Z innymi psami dogaduje się bez problemu.

Szukamy dla Ksary odpowiedzialnego, doświadczonego i cierpliwego opiekuna. Ze względu na swoje dotychczasowe doświadczenia Ksara potrzebuje domu spokojnego i wyrozumiałego. Nie nadaje się też do domu z małymi dziećmi. Ksara potrzebuje czasu by na nowo zaufać człowiekowi. Dlatego adoptując Ksarę trzeba mieć na uwadze, że może minąć sporo zanim Ksara się otworzy. Nie trudno skrzywdzić i stracić zaufanie psa. Zdecydowanie trudniej to później naprawić i odbudować. Dajmy Ksarze szansę uwierzyć, że człowiek też może być dobrą istotą.

Kontakt w sprawie Ksary z wolontariuszką: 501 508 072.
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:501 508 072
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony
wysterylizowany