Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Nero

Nero

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:24 02 2018, 19:18
data ważności:26 03 2018
zamieszczający ogłoszenie: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Dane zwierzaka:
urodzony: 2014
miasto:Mysłowice
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Mini owczarek do adopcji! Zawsze marzyłeś o owczarku niemieckim, jednak standardowych rozmiarów był dla Ciebie za duży? W takim razie być może Nero jest psem właśnie dla Ciebie :)
Nero to kilkuletni, średniej wielkości kundelek, który ma w sobie coś z wyglądu owczarka niemieckiego. Do ludzi nastawiony jest niezwykle przyjaźnie. Lgnie do człowieka, chce się przytulać, wręcz włazi na niego i próbuje lizać po twarzy. Jednak na gwałtowniejsze ruchy reaguje strachem. Kuli się w sobie i próbuje uciekać. Być może w przeszłości był bity przez poprzedniego właściciela.
Nero jest psem dość żywiołowym. Lubi biegać i bawić się ze swoim opiekunem spuszczony ze smyczy. W ferworze emocji skacze po człowieku i trudno go uspokoić. Szczególnie gdy dostrzeże smaczek w dłoni swojego opiekuna. Wtedy skacze jeszcze bardziej i za wszelką cenę chce się do niego dobrać. Zdarza mu się wtedy lekko przygryźć dłoń opiekuna. W związku z powyższym Nero nie powinien trafić do domu z małymi dziećmi.
Na smyczy chodzi dość ładnie, choć potrafi też pociągnąć gdy go coś zainteresuje. Trudno go wtedy od punktu zainteresowania odciągnąć. W kontaktach z innymi psami Nero bywa ciężki. Zdecydowanie wymaga w tej kwestii pracy. Na większość mijanych psów reaguje warczeniem, w skrajnych przypadkach rzuca się, szczeka i szczerzy zęby. Należałoby Nero stopniowo oswajać z psimi kolegami. Być może powodem takich zachowań jest pobyt w schronisku. Ogromna ilość psów i nadmiar złych emocji powodują u Nera takie właśnie reakcje.
Szukamy dla Nero opiekuna stanowczego ale i ciepłego i opanowanego, który z jednej strony pozwoli mu się wyciszyć i pomoże opanować nadmiar negatywnych emocji jakie nim targają, a z drugiej nauczy odpowiednich zachowań. Nero jest młodym i mądrym psiakiem. Miał tego pecha, że trafił w życiu na niewłaściwych ludzi, którzy zaniedbali jego wychowanie i przez których podzielił los schroniskowych psów. Teraz Nero potrzebuje tylko odpowiedzialnego człowieka, który nie potraktuje go jak rzeczy, wyrzucając gdy stanie się niepotrzebny.
Nero czeka na spacer w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach.
Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 501 358 767
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:501 358 767
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony
wysterylizowany