Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Pluto

Pluto

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:11 05 2015, 13:10
data ważności:25 05 2015
zamieszczający ogłoszenie: Psia Kuźnia
Dane zwierzaka:
urodzony:5 6 2013
miasto:Jelenia Góra
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Pluto to wyjątkowej urody pies w typie owczarka. Ma 1,5 roku i waży 37 kg.
Został zabrany przez nas od właścicieli, u których całe swoje krótkie życie spędził zamknięty w kojcu z matką, nie mając możliwości poznania jakiejkolwiek części świata poza czterema ścianami kojca. Pluto przebywa aktualnie w domu tymczasowym w Wolimierzu / k. Jeleniej Góry

Pluto pozbawiony jest jakiejkolwiek agresji. Kocha towarzystwo człowieka - jest wtedy uśmiechnięty i szczęśliwy. Pokochał pieszczoty i kontakt z człowiekiem mimo, że wciąż nie do końca mu ufa. Podchodzi chętnie lecz do obcych niezbyt pewnie. Pragnie dotyku, lecz obawia się zamiarów. Sprawia wrażenie, jakby walczył sam ze sobą i nie mógł się zdecydować czy zachować bezpieczną odległość czy ulec pokusie głaskania. Uwielbia szczotkowanie i dzięki temu robi coraz większe postępy w kwestii zaufania ludzkiej ręce. Kiedy już zaufa - obdarza tę osobę nadzwyczajną miłością i oddaniem.

Plutek kocha wszystkie psy, obojętnie jakich są gabarytów. Jest wtedy śmiały, rozbrykany, zadowolony i w ciągłej gotowości do zabawy. Jest nauczony używania odpowiedniej siły gryzienia podczas zabawy w zapasy, uwielbia konkurencję w przeciąganie sznurka i zabawę w berka, czyli "co zrobisz jak mnie złapiesz?".

Pluto zaakceptował już obrożę, w której chodzi cały czas. Z każdym spacerem też coraz ładniej chodzi na smyczy. Najgorsze są pierwsze chwile, kiedy uczucie skrępowania przeważa nad chęcią penetrowania środowiska. Ale trwa to coraz krócej. Spuszczony ze smyczy jest najszczęśliwszy. Biega radośnie po polach i łąkach, cały czas jednak mając na oku przewodnika i wracając do niego na każde gwizdnięcie.
Zostawiony sam na podwórku jest zainteresowany ogromem otaczających go przedmiotów. Potrafi zająć się sobą. Kontempluje przestrzeń, wygrzewa się w słońcu, pilnuje już również terenu.

Pluto mimo swoich 40 kg miłości i pragnienia zaufania jest psem wymagającym czasu na zaprzyjaźnienie, lecz to tylko kwestia podarowania mu cierpliwości i miłości.

Pluto nie nadaje się do bloku. Potrzebuje domu z ogrodem, kojcem i miłością. Najlepiej oczywiście jakby miał do tego jeszcze innego, psiego przyjaciela.
Toleruje również dzieci, choć ze względu na jego masę trzeba będzie mieć zawsze na oku małe dzieci.

Jest zdrowy, wykastrowany, zaszczepiony i odrobaczony.

Czeka na drugą szansę.
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:504043251
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony
wysterylizowany