Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Scooby Psi Ideał

Scooby Psi Ideał

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:20 05 2015, 10:52
data ważności:03 06 2015
zamieszczający ogłoszenie: Psia Kuźnia
Dane zwierzaka:
urodzony: 2008
miasto:Jelenia Góra
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Scooby ma około 7 lat, średniej wielkości pieskiem sięgający do kolana, waży 20 kg.

Aktualnie przebywa w domu tymczasowym w Psiej Kuźni ( Wolimierz/k.Jeleniej Góry).

Scooby kocha ludzi całym sobą. Jest bardzo spragniony i stęskniony kontaktu z człowiekiem. Nie spuszcza go z oka i zawsze trzyma się blisko opiekuna. Nie przebiera w ludziach - każdy jest dla niego godny zainteresowania i zaufania, choć potrzebuje kilka dni na odnalezienie się w nowych warunkach. Najchętniej ciągle trzymałby głowę na kolanach i przyjmował darmowe pieszczoty.
Jest bardzo posłuszny, uczuciowy, inteligentny i odważny, ale bardzo uległy wobec ludzi. Uczy się dość szybko. Należy okazywać mu dużo uczucia, ponieważ jest też bardzo delikatny w kontaktach z człowiekiem. Lubi zabawy z dziećmi i kocha cały świat, jeśli człowiek jest blisko niego.

W kontaktach z innymi psami nie stwarza kłopotów, choć nie lubi towarzystwa niektórych samców i wyraźnie daje to do zrozumienia. Natychmiast reaguje jednak na głos człowieka i po chwili ustępuje. Zupełnie ignoruje koty i na pewno może żyć z nimi pod jednym dachem.

Zachowuje się bardzo spokojnie w domu, pod warunkiem, że zażył wcześniej wystarczająco dużo ruchu. Uwielbia baraszkować, bawić się piłką i aportować. Scooby jest psem nadającym się dla aktywnych ludzi nie posiadających wystarczająco dużo miejsca w domu.

Scooby uwielbia też długie spacery, na których może godzinami węszyć i poznawać nowe tereny. Na ten moment jeszcze ciągnie na smyczy, niestety nikt wcześniej nie nauczył go chodzić przy nodze.

Dlaczego Scooby kolejny raz szuka domu?
Pierwsi właściciele, dość destrukcyjni alkoholicy, postanowili uśpić psiaka, ponieważ zmieniali miejsce zamieszkania z domu do mieszkania i uznali, że nie mogą go ze sobą zabrać. Został wtedy odebrany przez Fundację i wyadoptowany młodej parze, która niestety rozstała się. Po rozstaniu Dziewczyna zabrała ze sobą swojego pieska, a Scoobym nagle nie miał się kto opiekować. Chłopak w każdym razie nie wywiązał się z zadania. Fundacja znowu odebrała pieska, którego zaadoptowało małżeństwo. Pan jednak trochę podupadł na zdrowiu i trafił do szpitala, a jego żona nie do końca radziła sobie z zaistniałą sytuacją i piesek znowu szuka domu...
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:504043251
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony