Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Szarik

Szarik

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:25 02 2018, 16:30
data ważności:27 03 2018
zamieszczający ogłoszenie: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Dane zwierzaka:
urodzony: 2009
miasto:Mysłowice
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Szarik to ulubieniec wszystkich pracowników i wolontariuszy, pies o pięknej duszy, cudownym charakterze. Marzeniem naszym jak i Szarika jest kochający, ODPOWIEDZIALNY człowiek i ciepły dom. Może to właśnie Ty spełnisz te marzenie?

Szarik to jeden z psich weteranów, który w schronisku przebywa od grudnia 2011 r.
Psiak ma około 7-8 lat (ur. ok. 2009 r.), średniej wielkości. Spędził za kratami prawie całe swoje życie.
Niestety dla potencjalnych opiekunów jest niezauważalny. Do tej pory nie było w jego sprawie ani jednego telefonu, a to taki miły i sympatyczny psiak.

Szarik bez problemu dogaduje się z innymi psami, jest do nich przyjaźnie nastawiony i zainteresowany kontaktem z nimi. Niestety jego reakcja w boksie może zmylić. Szarik na widok innych psów, które wychodzą na spacer, reaguje bardzo nerwowo, skacze i ujada. Nie jest to jednak spowodowane agresją a tym, że sam też chce opuścić schroniskowe kraty.

To delikatny i wrażliwy psiak. Boi się gwałtownych ruchów ze strony człowieka. Każda czynność robiona w jego kierunku musi być wykonywana spokojnie i tak by Szarik widział i wiedział co się dzieje.

Szarik, na początku pracy z wolontariuszami, miał ogromny problem z chodzeniem na smyczy, która powodowała u niego ogromny lęk. Psiak kulił się ze strachu lub biegał w koło. Smycz powodowała w nim lęk i kojarzyła się z przemocą.

Na dzień dzisiejszy Szarik otworzył się na ludzi, potrzebuje kontaktu z człowiekiem, dobrze reaguje na głaskanie. Jednak w sytuacji w której się znalazł, zdecydowanie bardziej cieszy go możliwość wyjścia poza schroniskowy boks. Uwielbia spacery, szczególnie te długie, podczas których bardzo ładnie chodzi na smyczy, jest zainteresowany tym co go otacza.

Szarik podczas spacerów chętnie wita się z innymi psami, nie wykazuje żadnych negatywnych zachowań.
Uważamy, że bez problemu dogada się z psem rezydentem, oczywiście przed adopcją obowiązkowe spacery zapoznawcze czworonogów.

Szukamy dla niego odpowiedzialnego opiekuna, który pomoże mu całkowicie zapomnieć o krzywdzie, którą doświadczył z rąk człowieka.
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:509-654-469
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony
wysterylizowany