Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Willy

Willy

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:07 09 2013, 18:08
data ważności:05 01 2014
zamieszczający ogłoszenie: Fundacja Adopcje Malamutów
Dane zwierzaka:
urodzony: 2009
miasto:Gdańsk
klasyfikacja: » szpic (grupa FCI 5) » północne psy zaprzęgowe » Alaskan Malamute
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Imię: Willy
Rasa: w typie rasy alaskan malamute
Płeć: pies
Wiek: 4 lata
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Płodność: nie kastrowany (zostanie wydany do adopcji na warunku kastracji lub zostanie wykastrowany przed adopcją)
Miejsce Pobytu: Pruszcz Gdański
Stosunek do dzieci: brak danych
Stosunek do psów: toleruje suczki, polecamy go do domu bez innych samców
Stosunek do kotów: brak danych

Szukamy domu dla Willego, 4 letniego samca w typie rasy alaskan malamute.
Nie znamy historii Willego, nie wiemy gdzie mieszkał, jak żył. Nie wiemy, czy miał kiedyś normalny dom, czy był kiedyś czyimś najlepszym przyjacielem.
Wiemy natomiast, że szczęście odwróciło się od Willego. Żyje teraz z etykietką- bezdomny. Dla wielu osób- pies jak setki innych, dla nas- kolejne psie istnienie, które zasługuje na szansę i na nowe życie.
Willy trafił do punktu przetrzymań dla psów, gdzie spędził kilka tygodni. Początkowo nieufny, niechętny na kontakt z człowiekiem. Nie dawał sobie założyć obroży, wycofywał się przy próbie nawiązania kontaktu. Jednak praca i czas osoby o wielkim sercu przyniosła efekty i Willy zaczął się powoli otwierać.
Obecnie przebywa w bezpiecznym miejscu, jednak jest to prowizoryczne schronienie, Willy nie może tam długo pozostać. Został odrobaczony i zaszczepiony, ma zapewniony wikt i sporą dawkę ruchu.
W stosunku do opiekunów jest przyjacielskim, spragnionym kontaktu psem. Preferuje mężczyzn, podczas spacerów ciągnie w ich stronę. W stosunku do obcych jest obojętny, nie wykazuje agresji, czasami zdarza mu się zaczepić kogoś na ulicy ( w celu pogłaskania). Wymaga konsekwentnego prowadzenia, musi mieć jasno określone zasady. Zdarzają się sytuacje, kiedy Willy czuje się niepewnie (np. u weterynarza) i zdarza mu się wtedy ostrzegawczo burknąć. Będzie wymagał sporo pracy i czasu. Na spacerach interesuje go wszystko oprócz przewodnika, nie jest łasy na przysmaki. Jednak szybko się uczy i dzięki cierpliwości i pracy osoby która się nim opiekuje robi duże postępy. Coraz bardziej interesuje się człowiekiem, zaczyna reagować na komendy. Dużą rolę spełniają także pochwały-pies jest bardzo chętny do nauki i współpracy.
Podejrzewamy, że Willy był niezbyt zadbanym, psem podwórkowym. Obce mu były spacery, bliższy kontakt z człowiekiem. Sytuacja, w której teraz się znalazł była dla niego nowa, jednak całkiem dobrze aklimatyzuje się w nowych warunkach, chętnie akceptuje zasady.
Polecamy go do domu z ogrodem (obecnie mieszka w kojcu, wie wiemy jak zachowa się w mieszkaniu). Może zamieszkać w domu z suczką (pod okiem doświadczonych właścicieli), nie polecamy go do domu z samcami i małymi dziećmi.
Szukamy dla niego domu, gdzie mający doświadczenie z rasą, lub z psami po przejściach opiekunowie otoczą go mądrą miłością, wyznaczą jasne zasady i zapewnią spokojny byt do końca jego dni.
Ze względu na specyfikę rasy Willy będzie wymagał sporej dawki ruchu i zajęcia, idealnie sprawdzi się jako przyjaciel aktywnych osób.
Willy przeszedł dużo zmian w swoim życiu, zasługuje na szansę i na prawdziwy dom.

Kontakt w sprawie adopcji:
Gosia 502 124 351
gosiaczek.t@wp.pl

Pamiętaj:
- Adopcja zwierzęcia musi być przemyślana
- Złożenie oferty nie jest jednoznaczne z otrzymaniem zwierzęcia
- Wybierzemy Nowy Dom dla zwierzęcia, który będzie najbardziej odpowiedni.
- Osoba chcąca adoptować zwierzę zgadza się na wizytę przed adopcyjną oraz wizyty już po adopcji.
- Bezwzględnym warunkiem adopcji zwierzęcia jest podpisanie umowy adopcyjnej
- Wszystkie zwierzęta są kastrowane, jeśli z różnych powodów kastracja nie mogła być przeprowadzona przed adopcją, Nowy Dom jest zobowiązany do przeprowadzenia zabiegu
( wyjątkiem są zwierzęta rodowodowe, które są dopuszczone do rozrodu lub takie, których stan zdrowia nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu).
- NIE ODDAJEMY ZWIERZĄT NA ŁAŃCUCH !!!
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:502-124-351
mailem:gosiaczek.t@wp.pl
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony
wysterylizowany