Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » opieka nad zwierz?tami  » Fundacja szuka domów tymczasowych dla zwierząt!

Fundacja szuka domów tymczasowych dla zwierząt!

opieka nad zwierz?tami
data zamieszczenia:09 07 2015, 09:15
data ważności:05 01 2016
zamieszczający ogłoszenie: SzaraPrzystan
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Wolontariat w postaci DT to idealna opcja dla tych, którzy chcieliby spróbować realnej opieki nad zwierzęciem, a boją się stałego zobowiązania.

Bardzo często dom tymczasowy jest jedynym ratunkiem dla psa lub kota - fundacje są stale przepełnione, potrzebujących jest o wiele więcej niż miejsc, często po prostu nie ma już żadnych możliwości żeby przyjąć - uratować! - kolejnego zwierzaka.

Nie raz sami bezradnie rozkładaliśmy ręce...

CO TO JEST DOM TYMCZASOWY?

Termin ten przyjął się jako określenie "rodziny zastępczej" dla zwierząt. Jest to rodzaj wolontariatu, dzięki któremu podopieczni mogą w domowych warunkach, bezpiecznie oczekiwać na adopcję.

W domu tymczasowym zwierzak jest przygotowywany do adopcji pod wszystkimi względami, zgodnie z potrzebą: leczony, odkarmiany, socjalizowany. Otrzymuje niezbędną opiekę weterynaryjną.
Pies czy kot z takiego domu trafia do adopcji zadbany, zdrowy, czysty, przyzwyczajony do domowego ogniska, z aktualną książeczką zdrowia. Opiekun zna jego charakter, potrzeby, predyspozycje, co ułatwia znalezienie odpowiedniego właściciela.

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?

Opiekun tymczasowy otrzyma od nas karmę i akcesoria potrzebne do opieki nad danym zwierzęciem, a także wszystkie niezbędne instrukcje.
Ewentualne koszty leczenia i utrzymania pokrywa fundacja. Oczywiście bardzo mile widziane jest zwolnienie nas z finansowania tej opieki - to też dla fundacji ogromna pomoc ;)

Podpisujemy umowę o opiece tymczasowej, a zwierzę oficjalnie pozostaje pod opieką fundacji i jako takie jest ogłaszane.

Trzeba się liczyć z tym, że adopcja może potrwać kilka tygodni, lub nawet wiele miesięcy.
Rozstanie może być trudne, jednak po znalezieniu odpowiedniego domu, satysfakcja i radość z uratowania zwierzaka jest nie do porównania z niczym innym! Gorąco zachęcamy do tej formy pomocy każdego, kto ma odrobinę czasu i miejsca na uratowanie zwierzaka.
Nasza fundacja nie prowadzi schroniska dlatego współpraca z domami tymczasowymi jest niezbędnym warunkiem naszej działalności! Bez tego po prostu nie moglibyśmy funkcjonować i pomagać.
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:502 311 695
mailem:adopcje@szara-przystan.pl