Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » schroniska dla zwierząt  » Azyl- Cichy Kąt w Tarnowskich Górach
podaj łapę

(0)

oceń schronisko
(5.00)

Azyl- Cichy Kąt w Tarnowskich Górach

w serwisie od:25 12 2014, 10:54
Dane adresowe:
ul. Wiśniowa 35
42-600 Tarnowskie Góry - Opatowice , Tarnowskie Góry
telefony:600 634 303
o schronisku:
Boston – w typie Amstaffa około 7 lat
Bostona zastała wolontariuszka przywiązanego do bramy azylu jakieś 6 lat temu-miał wtedy 1-2 latka. Jest to pies w typie amstafa o specyficznej psychice. Jak każdy bullowaty musi być prowadzony konsekwentnie, spokojnie, musi znać swoje miejsce, jednak to bardzo wrażliwe psy – kochają swojego człowieka „całym sobą” więc awersja w szkoleniu nie jest zalecana. Na początku Boston nie wyrażał żadnych emocji, nie pokazywał, czy się cieszy, czy nie, spoglądał jakby spod byka, ale nieagresywnie. Nigdy nie zachowywał się agresywnie, jedynie co mogło wzbudzać lęk, to obojętność i jego masa ciała. 3 lata temu przeszedł zapalenie trzustki, które prawie przypłacił życiem-schudł ok. 15kg,to cud że Bostona udało się wtedy uratować. Boston nie jest psem, który może żyć w kojcu, ze względu na krótką sierść bez podszerstka i na jego psychikę, wrażliwość, gdyż wbrew pozorom to pies, który tęskni bardzo za domem, człowiekiem. Jego adopcja musi być odpowiedzialna i świadoma, z nastawieniem na pracę z psem. W przypadku adopcji tego pieska ma on zapewniony nieodpłatny kurs z zakresu Podstawowego Posłuszeństwa w Akademii Dobrego Wychowania PSIKUrS w Tarnowskich Gorach. Raczej (z założenia) szukamy domu bez innych psów, na pewno domu w którym przewodnik byłby konsekwentny i rozsądnie wymagający. Nie mniej jednak, jeśli znajdzie się ktoś kto już ma w domu psa, a komu zależałoby mocno na losie Bostona oczywiście podejmiemy próbę zapoznania psów ze sobą, sprawdzenia ich w różnych sytuacjach i przyzwyczajenia. Taka adopcja będzie na pewno o wiele dłużej trwała, będzie obarczona dużo mniejszą szansą powodzenia, może się okazać niemożliwa a jeśli będzie możliwa to wiedza przewodnika na temat komunikacji psów i ich zachowań musi być dość obszerna.
Na obce osoby reaguje bardzo pozytywnie, nie ma tutaj najmniejszego problemu. Chciałby się bawić, tulić, po prostu być z ludźmi. Jeśli chodzi o kontakt z innymi psami to jest w stanie spokojnie minąć się z psiakiem i przejść obojętnie.
Jeśli natomiast mówimy o pełnej akceptacji i swobodnym kontakcie - wszystko zależy od drugiego psiaka, jednak w tej sytuacji raczej trzeba postępować z pewną rezerwą. Na pewno Boston nie jest w stanie zgodzić się z każdym psem.
Boston ze względu na brak ruchu i brak możliwości poświęcenia mu większej uwagi i czasu przez wolontariuszy w ostatnim czasie BARDZO CIĘŻKO znosi pobyt w Cichym Kącie. Już zbyt długo siedzi za kratami...
Kontakt:
600 634 303 (Asia),
602 318 518 (Aldona)
ogłoszenia adopcyjne
komentarze