Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » schroniska dla zwierząt  » Pogotowie Adocyjne Posokowców
fot. PAP
podaj łapę

(12)

oceń schronisko
(10.00)

Pogotowie Adocyjne Posokowców

w serwisie od:07 08 2008, 10:53
Dane adresowe:
, cały kraj
telefony:509-370-241
email:adopcje@posokowce.info
o schronisku:
Pogotowie Adopcyjne Posokowców (PAP)
 
 
Posokowce bawarskie to wspaniałe psy myśliwskie. Ze względu na swoją urodę zyskują zainteresowanie wśród ludzi. Nie wielu z nich zdaje sobie jednak sprawę jakie jest przeznaczenie tych psów i w jakim kierunku zmierzała ich dotychczasowa selekcja. W Niemczech i Austrii występuje zakaz sprzedaży psów rasy posokowiec bawarski i hanowerski osobom, które nie posiadają uprawnień łowieckich. Posokowce to wąska grupa specjalistów przeznaczona do poszukiwania postrzałków. Jeśli psy tej rasy nie będą miały zapewnionych odpowiednich warunków rozwoju wtedy zaczynają się problemy (niszczą przedmioty w domu, stają się nadpobudliwe).Potoczne ich określenie to „psy demolki” Psy tej rasy jeżeli już nie polują to potrzebują wyładowania nadmiaru energii przynajmniej poprzez 1, 5 godzinne spacery dziennie. Dlatego też jeśli nie jesteś człowiekiem aktywnie spędzającym wolny czas to zdecydowanie odradzamy ci decyzję o adoptowaniu posokowca. Przez nieprzemyślane decyzje te wspaniałe psy lądują w schroniskach. Jednocześnie brak właściwego podejścia ze strony właścicieli do tej rasy staje się początkiem fali nieszczęść zwanej „posokowiec”.
Pogotowie Adopcyjne Posokowców służy pomocą osobom, które chcą oddać posokowca bawarskiego, hanowerskiego lub psa w typie obu ras ZA DARMO z różnych przyczyn lub tym, którzy wiedzą gdzie znajduje się posokowiec w potrzebie. Nie pośredniczymy w sprzedaży psów (wyjątkiem jest opłata schroniskowa).
Powody, dla których psy zmieniają dom bywają bardzo różne. Nie naszym zadaniem jest oceniać ich słuszność. Jesteśmy po to, by ratować posokowce, które tego potrzebują. Chcemy, by te piękne psy dostały kolejną szansę.
Gdy pies stwarza kłopoty wychowawcze, często opiekunowie nie widząc już innego wyjścia, postanawiają umieścić go w innych rękach. Zwykle towarzyszy temu wielka rozterka i smutek. Naszym celem jest zapobieganie takim sytuacjom, a jednocześnie szukanie właściwych rozwiązań. 
KONTAKT
Aleksandra Goniewicz
adopcje@posokowce.info
Patrycja Bache
simona@posokowce.info
 
 
Nasze psy prezentowane są w pod linkiem:
 
http://schroniska.cafeanimal.pl/Patrycja-Pogotowie-Adopcyjne-Posokowcow,66
 
komentarze
  • yetka

    2010-06-19 20:33:48
    Życzymy wielu udanych adopcji
  • Natii

    2010-06-15 19:40:24
    Cieszę się,że są takie fundacje,ludzie którzy pomagają tym biednym zwierzętom :)))