Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » schroniska dla zwierząt  » Pomorska Fundacja Rottka
podaj łapę

(5)

oceń schronisko
(5.00)

Pomorska Fundacja Rottka

w serwisie od:29 08 2010, 11:13
Dane adresowe:
Grunwaldzka 94
81-711, Sopot
telefony:503036372
o schronisku:
Zajmujemy się niesieniem pomocy rottweilerom - psom postrzeganym w społeczeństwie często negatywnie. Uważane za psy agresywne - w schroniskach często usypiane, z uwagi na brak chętnych na adopcję. Przełamujemy stereotypy, udowadniając że rottweiler to wspaniały pies - jednakże nie każdy może być jego właścicielem.
Uświadamiamy ludzi, promujemy szkolenie psów, literaturę fachową, staramy się zmienić podejście społeczeństwa do tej wspaniałej rasy poprzez właśnie POZNANIE I ZROZUMIENIE, a także AKCEPTACJĘ.
Docieramy do ludzi prezentując nasze psy, pozwalając dotykać, głaskać, demonstrując pozytywne metody szkolenia i stopień wyszkolenia naszych pupili.
Promujemy także program "Rasowy = Rodowodowy, stop pseudohodowcom", który potępia bezmyślne rozmnażanie psów "w typie rasy" stanowiących często zagrożenie i psujących opinię psom rasowym.
Działamy na terenie całego kraju. Od czasu, kiedy minęła moda na te szlachetne i piękne psy, zaznały one i nadal zaznają sporo zła od ludzi. Wszechobecna niechęć, jaka otacza rottweilery, poprzez wykreowanie przez media błędnego mitu psa - mordercy, powoduje, że cierpienia tych zwierząt jest jeszcze więcej. My znamy i kochamy tę rasę, walczymy z mitami, wspieramy hodowców (a Oni nas), pokazujemy, ze rottweiler to wspaniały pies użytkowy, dobry stróż a także przyjaciel rodziny.
Łamiemy stereotypy, zachęcamy do adopcji psów porzuconych i skrzywdzonych, a w razie myśli o zakupie psa - tylko u renomowanych hodowców, w żadnym razie u rozmnażaczy! Nasze cele pokrótce umieściliśmy w Statucie Pomorskiej Fundacji Rottka.
Z radością powitamy w naszych kręgach kolejnych wolontariuszy i chętnych do prowadzenia domów tymczasowych oraz darczyńców. Poszukujemy także trenerów, lekarzy weterynarii i behawiorystów chętnych do pomocy w prowadzeniu naszych psów, lub udzielaniu doraźnych porad, także wtedy, gdy są już w domach adopcyjnych.
Zapraszamy do współpracy hodowle rottweilerów, schroniska, wolontariuszy i chętnych do adopcji.
Witamy w świecie czarnych podpalanych :).
komentarze
  • Beata

    2010-11-13 22:53:14
    W przyszłości też chciałabym pomagać zwierzętą :)))
  • yetka

    2010-09-23 12:51:43
    powodzenia