Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » schroniska dla zwierząt  » ZWIERZ, fundacja Instytut Północny
podaj łapę

(0)

oceń schronisko
(5.00)

ZWIERZ, fundacja Instytut Północny

w serwisie od:13 08 2015, 19:56
Dane adresowe:
Zarembowicza 6A/101
54-530, Wrocław
telefony:731718422
o schronisku:
ZWIERZ to jedna z wielu sekcji naszej Fundacji.
Nasz profil na Facebooku:
https://www.facebook.com/zwierz.instytutpolnocny?fref=ts
NASZE PROJEKTY:
1) Reintegracyjny Ośrodek Zooterapii
Staramy się przywrócić społeczeństwu porzucone zwierzęta domowe (psy, koty itd.). Zwierzaki otrzymują dom tymczasowy, gdzie zaspokojone są ich podstawowe potrzeby biologiczne, psychiczne i społeczne. Zwierzęta uczą się współpracy z innym zwierzętami i ludźmi. Po poznaniu podstawowych komend, przechodzą testy psychologiczne, mające zbadać ich predyspozycje do kształcenia na psich terapeutów. Chcemy pokazać społeczeństwu, że te porzucone zwierzęta - o ile stworzy im się odpowiednie warunki i poświęci trochę czasu - mają duży potencjał i same mogą pomagać innym - osobom: niepełnosprawnym, chorym, uzależnionym, starszym, cierpiącym na depresje i inne zaburzenia emocjonalne; dzieciom: chorym, z niepełnosprawnością, z domu dziecka itd.
Ponadto chcielibyśmy udowodnić, że terapeutami mogą stać się także zwierzęta mieszane i dorosłe, a nie jedynie przedstawiciele określonych ras, kształceni od okresu szczenięcego czy kocięcego.
2) Zakład Pracy Przyjazny Zwierzętom
Jednostki INSTYTUTU PÓŁNOCNEGO (Centrum Islandologiczne, Instytut Studiów Azjatyckich, Ośrodek ROSA, Interwencja.pl itd.) są przykładem miejsc przyjaznych zwierzętom. Tutaj pracownik może przychodzić do pracy ze swoim pupilem. Chcemy propagować tę ideę, służąc jednocześnie poradą prawną w tym zakresie.
Dodatkowo organizujemy szkolenia dla psów, które miałyby towarzyszyć swoim opiekunom podczas ich pracy. Trening opiera się na dwóch stopniach. Stopień pierwszy dotyczy podstawowych komend (siad, leżeć, zostań, zostaw itd.). Stopień drugi stanowi pogłębienie treningu posłuszeństwa i cierpliwości. Psy, które znają podstawowe komendy, mogą od razu wziąć udział w rekrutacji do szkolenia drugiego stopnia.
3) Podróżuj ze swym pupilem!
W ramach projektu oferujemy:
- wiedzę o warunkach podróży z pupilem środkami komunikacji publicznej (tramwajami, autobusami, taksówkami, pociągami, samolotami),
- informacje o wymogach prawnych stawianych przez poszczególne państwa,
- porady dotyczące opieki nad Twoim pupilem w trakcie podróży,
- dostęp do mapy miejsc noclegowych, restauracji, muzeów itd. przyjaznych zwierzętom.
4) Forum ZWIERZ
Stanowi internetową społeczność osób przyjaznych zwierzętom, naszych wolontariuszy i współpracowników.
komentarze