Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Dzordz
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(5.00)

Dzordz

psy
w serwisie od:08 10 2012, 22:21
Metryczka:
urodzony: 1998
miasto:ok. Siewierza
klasyfikacja: » sznaucer (grupa FCI 2) » psy w typie pinczera i sznaucera » Sznaucer miniaturowy
płeć:samiec
o zwierzaku:
Dżordż... ma ze sto lat, trafił do mnie w stanie skrajnego wychudzenia, ledwo stojący na patykowatych łapkach z potworną biegunką, wyłysiały, zarobaczony. Ważył 5 kg.

Wyprowadzenie zdrowia na prostą trwało 2 miesiące, w tej chwili Dżordż waży 7,5 kg, wzmocnił się, ale czasu nie da się oszukać - jest stary.

Dżordż jest chory za Zespół Cushinga - nadczynność kory nadnerczy - do końca życia musi przyjmować lek VETORYL, leki osłonowe na wątrobę, i lek na niedoczynność tarczycy. Do tego zniszczone w schronisku jelita nie przyjmują pokarmu innego niż karma weterynaryjna na problemy jelitowe. Leczenie jest skuteczne i Dżordż czuje się świetnie, ładnie porósł sierścią, biega, bawi się - mam wrażenie, że przeżywa drugą młodość :)

Jaki jest Dżordż? Jest bardzo kochanym psiakiem - ogromnie wdzięcznym za uratowanie mu życia bo niewątpliwie już by go na świecie nie było gdyby pomoc nie przyszła na czas.
To jest pies dla konesera i dla kogoś kto bezgranicznie kocha sznaucery ze wszystkimi ich przywarami! Dla kogoś kto zechce mu poświęcać czas i spełniać jego zachcianki - Dżordż ma ich niewiele - lubi się najeść, potrzebuje wychodzić na spacery dość często, ale to nie muszą być długie spacery bo na takie nie zawsze ma siłę i ochotę. Nie ma też obaw, że będzie chciał spacerować jak pada deszcz, czy jak mróz szczypie w uszy - wtedy Dżordż robi szybko co trzeba i zmyka do domu.
W domu lubi się poprzytulać, ale nie wchodzi na kanapy - uwielbia swoje legowisko, robi w nim częste przemeblowania :)
Dżordż nie lubi kotów, obcych psów (nawet suczek, ale daje się przekonać - trwa to kilka dni), nie lubi dzieci - denerwują go i łapie je za stopy. Nie ma zębów więc jego gryzienie jest niegroźne, ale szukam dla niego domu spokojnego bez innych zwierząt i bez dzieci.

Dżordż lubi się bawić! Biega za piłką i za patykami.

Inne:
Bardzo proszę o wsparcie na leczenie i utrzymanie Dżordża

Żeby wspomóc nasze działania i ratowanie sznaucerów można wpłacać na konto Fundacji AFN - koniecznie z dopiskiem "Sznaucery w potrzebie" bo tylko wtedy pieniądze będą dla nas.

Alarmowy Fundusz Nadziei Na Życie
ul. Jagiełły 5/19
14-100 Ostróda
nr konta 78 2130 0004 2001 0388 0143 0001
w tytule przelewu: Sznaucery w potrzebie
najnowsze komentarze